اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

بررسی‌ها نشان می‌دهد که تغییرات قیمت اتریوم لزوما به قیمت بیت‌کوین مرتبط نیست

مقایسه‌ی نمودار بازار‌های BTC-USD و ETH-BTC نشان می‌دهد که بر خلاف گذشته تفاوت‌های قابل توجهی میان این دو بازار وجود دارد

نکات برگزیده مطلب

  • بازار رمزارزی پس از تجربه‌ی آخرین رالی صعودی که افزایش ارزش بازار و قیمت رمزارزها را موجب گردید، تغییرات قابل توجهی را در مشخصه‌ی خود شاهد بوده است. این تغییرات مثبت که با رهبری بیت‌کوین(Bitcoin) و پیروی از الگوهای پیشین صورت پذیرفت، بر دیگر بخش‌های بازار رمزارزی نیز تاثیر گذاشته است. بر این اساس کاربری با نام DonAlt در توئیتر، تغییرات قیمت بیت‌کوین و اتریوم را مقایسه کرده است.

همواره سوالات متعددی از سوی جامعه‌ی رمزارزی در زمینه‌ی الگوهای بازار مطرح شده، اخیرا یک طرفدار رمزارزها با نام کاربری DonAlt در توئیتر پرسید: «آیا زمانی که قیمت بیت‌کوین در شرایط اصلاح جزئی و یا تثبیت قرار دارد، آلت‌کوین‌ها(Altcoin) می‌توانند در شرایط افزایش قیمت قرار بگیرند؟» وی رفتار نمودار قیمت بیت‌کوین را در هر شرایط با نمودار اتریوم(Ethereum)  مقایسه کرد.

آیا زمانی که قیمت بیت‌کوین در شرایط اصلاح جزئی و یا تثبیت قرار دارد، آلت‌کوین‌ها می‌توانند در شرایط صعودی قرار بگیرند؟ مقایسه‌ی ساده‌ای میان بازار‌های BTCUSD و ETHBTC در طول یک‌سال گذشته در این بخش ارائه می‌شود. رنگ هر بخش بر اساس تغییرات قیمت بیت‌کوین مشخص شده است.

با وجود این‌که اتریوم در سال ۲۰۱۸ و به‌دنبال بیت‌کوین به سطح بیشینه‌ی قیمت خود رسید، لزوما در تمامی زمان‌ها از رفتار بیت‌کوین پیروی نکرده است. اگرچه اتریوم در طی شرایط نزولی حاکم بر بازار رفتار مشابه بیت‌کوین را از خود نشان داده است، در موقعیت‌های دیگر نتایج متفاوتی حاصل شده است.

هنگامی که بیت‌کوین در بازه‌ی زمانی میان ماه‌های می و اکتبر ۲۰۱۸ در شرایط تثبیت قرار داشت، قیمت اتریوم کاهش شدیدی را تجربه کرده است. این موضوع موجب گردید اتریوم در میان ۱۰ رمزارزی که بیشترین کاهش را تجربه کرده‌اند، قرار بگیرد. تجربه‌ی سقوط ارزش رمزارزها در ماه نوامبر کل بازار رمزارزی را تحت تاثیر قرار داد، در این زمان قیمت بیت‌کوین و اتریوم به شدت کاهش یافت.

بازگشت قیمت‌ها در سال ۲۰۱۹ موجب گردید قیمت رمزارزها از ۱ ژانویه بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یابد. با این وجود، اتریوم از نظر قیمت رفتار مشابهی ندارد، هولدر‌های(کسانی که به جمع‌آوری رمزارزها می‌پردازند و تنها آن را به عنوان نوعی پول در معاملات استفاده می‌کنند) جامعه‌ی رمزارزی پرسش‌های مختلفی را در زمینه‌ی ارتباط قیمت رمزارزها مطرح کرده‌اند. کاربری با نام CryptoArchitect در توئیتر پرسید: «آیا بازار اتریوم-دلار(ETH/USD) رفتار مشابه بازار اتریوم-بیت‌کوین(ETH/BTC) را نشان می‌دهد؟»

DonAlt پاسخ داد: «بازار ETH/USD به شدت با بازار BTC/USD مرتبط است. هیچ دلیلی برای مقایسه‌ی این دو نمودار وجود ندارد، چراکه تفاوت اندکی میان نمودار‌های قیمت ETH/USD و BTC/USD وجود دارد. عملکرد هر یک از این بازار‌ها برای ما اهمیت دارد.»

در زمان نگارش این مقاله اکثریت رمزارزهای بازار در روند صعودی قرار دارند، در حالی که بیت‌کوین در قیمت ۸۴۲۴ دلار دارای ارزش بازار ۱۵۰ میلیارد دلار است، اتریوم با قیمت ۲۵۸ دلار معامله شده و دارای ارزش بازار ۲۷٫۴۷ میلیارد دلار است.

نظر شما در رابطه با مشابهت‌های رفتار قیمت اتریوم و بیت‌کوین چیست و دلیل آن چه می‌تواند باشد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]
منبع
Ambcrypto
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن