اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

گزارش: سودآوری ۸ برابری استخراج بیت‌کوین نسبت به دیگر رمزارزها

بررسی‌های انجام شده در شبکه‌ی بیت‌کوین نشان می‌دهد که ماینر‌های این رمزارز در یک دوره‌ی زمانی ۲۴ ساعته، ۵۸۰ هزار دلار کارمزد بدست آورده‌اند!

نکات برگزیده مطلب
  • ماینر‌های شبکه‌ی بیت‌کوین(BTC)، در دوره‌ی زمانی ۲۴ ساعته در ۱۰ می ۲۰۱۹ به رکورد ۵۸۰ هزار دلار دست یافتند. داده‌های به اشتراک گذاری شده توسط OnChainFX rankings متعلق به Messari نشان می‌دهد که ماینر‌های بیت‌کوین بیش از ۸ برابر ماینر‌های دیگر شبکه‌های رمزارزی بزرگ با اخذ کارمزد سود‌آوری دارند.

ماینر‌های اتریوم ۶۸ هزار دلار از طریق کارمزد‌ها به‌دست آوردند

ماینر‌های اتریوم(ETH) در جایگاه دوم سود‌آوری از طریق اخذ کارمزد ماینینگ قرار دارند و در مقایسه با ماینر‌های بیت‌کوین ۸۸ درصد دارایی کمتری با اخذ کارمزد به‌دست آوردند. به‌طور کلی ماینر‌های اتریوم در روز جمعه (۱۰ می ۲۰۱۹) به ارزش ۶۸ هزار دلار کارمزد دریافت کردند. در همین حال، ماینر‌های لایت‌کوین(LTC) تنها ۱۱۰۰ دلار کارمزد دریافت کردند.

بیت‌کوین کش(BCH)، مونرو(XMR)، دش(DASH)، رمزارز شرکت ریپل(XRP)، داژکوین(DOGE)، لیسک(LSK) و اتریوم کلاسیک(ETC)، هفت رمزارز دیگری است که توسط وب‌سایت OnChainFX ردیابی شده است. ماینر‌های این رمزارزها کمتر از ۱۵۰۰ دلار به صورت کارمزد به‌دست آوردند.

افزایش معاملات بیت‌کوین نسبت به گذشته

بدیهی است که در روز ۱۲ می ۲۰۱۹ نسبت به دیگر روزها بیت‌کوین‌های بیشتری معامله شده است. در این روز حجم معاملات بیش از ۲۹ میلیارد دلار ثبت شده است. بالاترین حجم معاملات ۲۴ ساعته بیت‌کوین در گذشته، در روز ۸ ژانویه ۲۰۱۸ ثبت گردیده بود، در این زمان بزرگترین دارایی رمزارزی جهان حجم معاملات ۲۵٫۵ میلیارد دلار را ثبت کرد.

با آغاز افزایش قیمت رمزارزها، به‌نظر می‌رسد که بازار نزولی رمزارزی که در سال ۲۰۱۸ ادامه داشت، به پایان برسد.

بیت‌کوین ۵ درصد از سهم بازار جهان را در اختیار خواهد گرفت

تیم درپر(Tim Draper)، میلیاردر معروف و سرمایه‌گذار اظهار داشت که بیت‌کوین ۵ درصد از سهم بازار جهانی را نمایندگی خواهد کرد. وی در طی کنفرانس SALT که اخیرا در لاس وگاس(Las Vegas) و نوادا(Nevada) برگزار شده است، اظهار داشت که بیت‌کوین امروزه بسیار ارزشمند است. درپر معتقد است که «غیرمتمرکز، منبع باز و شفاف» بودن این رمزارز آن را نسبت به دیگر ارزهای فیات ارزشمند‌تر می‌کند.

بانک چند ملیتی سرمایه‌گذاری Canaccord Genuity Group  که بر روی «رشد شرکت‌ها» تمرکز می‌کند، در ۱۰ می پیش‌بینی کرد که قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۱ به ۲۰ هزار دلار خواهد رسید.

گزارش این شرکت بر اساس تغییرات قیمت بیت‌کوین در یک دوره‌ی زمانی چهار ساله از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ و از ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ ارائه شده است. بعلاوه، گزارش Canaccord نصف شدن پاداش استخراج هر بلاک بیت‌کوین(Halving) را هر ۴ سال در نظر می‌گیرد که می‌تواند بر قیمت این رمزارز تاثیر بگذارد.

کارمزد بالاتری که در رمزارز بیت‌کوین نصیب ماینر‌ها می‌شود تا چه میزان آن‌ها را به فعالیت تشویق می‌کند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

منبع
Cryptoglobe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا