اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

توزیع غیر متمرکزتر هش‌ریت در میان استخر‌های ماینینگ بیت‌کوین

مطالعات اخیر موسسه‌ی Diar نشان می‌دهد که سهم استخر‌های کوچک و ناشناخته از هش‌ریت شبکه‌ی بیت‌کوین افزایش یافته است

نکات برگزیده مطلب

  • گزارش منتشر شده توسط شرکت تحقیقاتی در حوزه‌ی رمزارزی Diar در ۱۳ می نشان می‌دهد که هش‌ریت استخراج بیت‌کوین در میان استخر‌های ماینینگ بسیار غیرمتمرکزتر شده است. در حالی که این تغییرات امکان حملات هماهنگ را به شبکه‌ی بیت‌کوین کاهش می‌دهد، کاهش تعداد استخر‌های ماینینگ و توقف فعالیت آن‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت.

بر اساس این گزارش، در حالی که در شرایط بازار نزولی ماینر‌های شناخته شده از این صنعت خارج شده و یا استخر خود را تغییر دادند، استخر‌های کوچک‌تر نیز در سال جاری با استقبال قابل توجهی مواجه شدند. این مطالعه نشان می‌دهد که سهم استخر‌های ناشناخته از هش‌ریت شبکه‌ی بیت‌کوین، از ۱۲ درصد در سال ۲۰۱۸ به ۲۳ درصد  رسیده است. سهم استخر بیت‌مین(Bitmain) نیز در همین مدت از ۵۳ درصد  به ۳۶ درصد کاهش یافته است.

گزارش شده است که سهم ماینر‌های ناشناخته‌ی بیت‌کوین از فرایند استخراج از ۶ درصد در آغاز سال گذشته به ۲۲ درصد در پایان سال ۲۰۱۸ رسیده است.

با این وجود، این گزارش نشان می‌دهد که روند اشاره شده، هم اکنون معکوس شده است و استخر‌های کوچک‌تر در طی دو ماه گذشته ۲۳-۲۴ درصد از بلاک‌ها را استخراج کرده‌اند. بنابر این می‌توان افزایش دوبرابری سهم استخر‌های کوچک را در مقایسه با سال گذشته مشاهده کرد. Diar توضیح می‌دهد، درحالی که این توزیع دارای مزایای متعددی است، روند دیگری آشکار می‌گردد:

در حالی که یقینا توزیع قدرت هش برای مقابله با حملات هماهنگ شده بهتر است، تعداد استخر‌ها در حال کاهش است. امروزه، در مقایسه با آغاز سال ۲۰۱۸، ۴۰ درصد از استخر‌ها به فعالیت خود پایان داده‌اند. Diar Report

بر اساس اعلام Diar در هفته‌ی گذشته، متوسط کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین در ماه آوریل و در مقایسه با ماه مارس، ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش رسانه‌ها در پایان ماه می، هش‌ریت شرکت بیت‌مین(Bitmain) کاهش قابل توجهی داشته است.

نظر شما در رابطه با افزایش سهم استخر‌های ناشناخته و کوچک از هش‌ریت شبکه‌ی بیت‌کوین چیست؟ آیا این تغییرات را به سود بیت‌کوین ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Cointelegraph
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن