اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

کریگ رایت صرافی بایننس را به پولشویی و جان‌ مک‌آفی را به کلاه‌برداری متهم کرد

وی همچنین ادعا می‌کند که حذف رمزارز Bitcoin SV از صرافی‌ها در جهت وادار کردن او به سکوت انجام شده است

نکات برگزیده مطلب
  • چند هفته پس از این‌که صرافی بایننس(Binance) آلت‌کوین Bitcoin SV را از فهرست معاملاتی خود حذف کرد، کریگ رایت(Craig Wright)، بزرگترین صرافی جهان را به پولشویی گسترده متهم کرد. وی همچنین صرافی‌های Kraken و Shapeshift را نیز به همدستی در فعالیت پولشویی متهم کرد.

کریگ رایت که ادعا می‌کند خالق بیت‌کوین(ساتوشی ناکاموتو(Satoshi Nakamoto)) است، بایننس را یک «بازار کلاه‌برداری بزرگ(Super Bucket Shop)» خواند.

کریگ رایت در مصاحبه‌ای با Finder بایننس را به شرکت در پولشویی متهم کرد: «چیز‌هایی همانند چانگ‌پنگ ژائو(Changpeng Zhao) مدیرعامل صرافی بایننس و بایننس وجود دارند که کار اصلی آن‌ها پولشویی است. آن‌ها از طریق پولشویی پول به‌ دست می‌آورند.»

پولشویی با دلار
پولشویی با دلار

بعلاوه، رایت ادعا کرد که صرافی بایننس در فعالیت دستکاری بازار، مشارکت دارد. براساس ادعای رایت، بایننس در افزایش قیمت رمزارزها «با اعلام قبلی به کارکنان خود» و کسب سود از خرید و فروش در زمان دستکاری بازار شرکت دارد. رایت تخمین می‌زند که آن‌ها می‌توانند با انجام چنین فعالیت‌هایی پول خود را ۱۰۰ برابر کنند.

حذف رمزارز BSV در جهت سانسور کریگ رایت

رایت همچنین توضیح داد که حذف رمزارز BSV از برخی صرافی‌ها و حملات به او به معنای وادار کردن وی به سکوت است. این عمل با هدف جلوگیری از افشای وجود بیماری و فساد در حوزه‌ی رمزارزی صورت می‌گیرد.

به همین دلیل آن‌ها نمی‌خواهند من صحبت کنم. آن‌ها می‌خواهند من را به سکوت وادار کنند. به دلیل این‌ که (بایننس) یک سازمان تبهکارانه است. Craig Wright

رایت همچنین ادعا کرد که صرافی‌های Kraken و Shapeshift در کنار بایننس در فعالیت‌های پولشویی شرکت دارند. بر اساس ادعای رایت، به دلیل این‌که آن‌ها برخلاف بیت‌کوین هیچ‌گونه انظباطی ندارند، قادرند به این هدف دست یابند:

«این افراد از سراسر جهان پول می‌گیرند و آن‌را از طریق سیستم خود و رمزارز تتر خارج می‌کنند که یک سیستم پولشویی تبهکاری است، به‌طوری که در سیستم بانکی قابل تشخیص نیست… بنابراین اجزایی همانند صرافی بایننس بسیار مورد تردید قرار دارند. سپس آن‌ها می‌توانند دارایی‌ها را به صرافی‌های نیمه قانونی همانند Kraken یا Shapeshift  منتقل کنند.»

کریگ رایت قابل سانسور نیست

از نظر رایت، خدمات این شرکت‌ها برای حمایت از فعالیت‌های تبهکاری همانند قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان استفاده می‌شود. رایت ادعا کرد، افرادی همانند ژائو از صنایع غیر قانونی همانند مواد مخدر پشتیبانی می‌کنند.

رایت همچنین با حمله به جان مک‌آفی(John McAfee)، کاندیدای ریاست جمهوری و چهره‌ی تاثیر‌گذار در حوزه‌ی رمزارزی، وی را به هم‌دستی با بایننس در دستکاری بازار متهم کرد:

بنابراین آن‌ها (بایننس) اساسا پیش از دستکاری بازار کارمندان خود را مطلع می‌کنند، برخی از این اعمال با کمک جان مک‌آفی(John McAfee) صورت می‌گیرد. او با تقلب قیمت‌ها را بالا می‌برد، مردم ذخایر و سرمایه‌‌های خود را در این حوزه قرار می‌دهند و سپس وی این دارایی‌ها را با کلاهبرداری به‌دست می‌آورد.

چانگ پنگ ژائو و مک‌آفی در مقابل ادعای کریگ رایت

به‌نظر می‌رسد حملات به ژائو و مک‌آفی از این واقعیت سرچشمه می‌گیرد که هر دوی آن‌ها ادعای خالق بیت‌کوین بودن کریگ رایت را رد کرده‌اند. در ابتدای ماه جاری ژائو ادعای خالق بیت‌کوین بودن کریک رایت را در یک توئیت به شدت رد کرد.

کریگ رایت ساتوشی نیست. در صورت ادامه دادن به این دروغ ما رمزارز Bitcoin SV را از فهرست معاملاتی خود حذف می‌کنیم.

پس از آن‌که کریگ رایت چهره‌های سرشناس حوزه‌ی رمزارزی را تهدید کرد، مدیر عامل صرافی بایننس این توئیت را منتشر کرد. آن‌ها ادعای ساتوشی بودن کریگ رایت را رد کرده بودند.

مک‌آفی نیز  ادعای رایت را رد کرده است. در اواسط ماه جاری، مک‌آفی اظهار داشت: اطمینان کامل دارد که کریگ رایت خالق بیت‌کوین نیست.

حداقل ۱۲ طرفدار بیت‌کوین وجود دارند که شخصیت حقیقی ساتوشی را می‌دانند. من می‌توانم به شما اطمینان دهم که خالق بیت‌کوین، کریگ رایت نیست. ادعای پوچ کریگ رایت غیر قابل درک است. آقای رایت واقعا خجالت نمی‌کشید؟ جدا خجالت نمی‌کشید؟

چند روز پس از آن‌که ژائو تهدید کرد در صورت ادامه‌ی این موضوع Bitcoin SV  را از این صرافی حذف می‌کند، به گفته خود عمل کرد. صرافی‌های Kraken و Shapeshift نیز با پیروی از بایننس BSV را از پلتفرم معاملاتی خود حذف کردند. هم‌اکنون آن‌ها در معرض حملات کریگ رایت قرار دارند.

نظر شما در رابطه با ادعای کریگ رایت چیست؟ آیا ادعای وی حقیقت دارد؟ یا این اظهارات تنها در جهت حمله به مخالفان او بیان شده است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

منبع
CCN

‫۲ دیدگاه ها

  1. بنظر من سیستم بایننس با رباط کنترل میشه و من به عنوان یه برنامه نویس سیستم بایننس رو کلاهبرداری می دونم

    1. سلام دوست عزیز بایننس در حقیقت بازاریه که کاربرا، ربات‌ها و الگوریتم‌های معاملاتی مختلفی توش حضور دارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا