اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

۴ دلیل که نشان می‌دهد بیت‌کوین به یک دارایی بالغ‌تر تبدیل شده است

مقاومت بیت‌کوین در برابر برخی اتفاقات و نیز شرایط سیاسی بیشتر شده و این امر باعث کاهش نوسانات بازار بیت‌کوین شده است

پس از تجربه‌ی شرایط بازار نزولی بیت‌کوین و دیگر رمزارزها در سال ۲۰۱۸، هم اکنون شرایط مثبتی در بازار این رمزارز حکم فرماست. قیمت بیت‌کوین با وجود اتفاقاتی که می‌توانست تاثیرات مخربی بر بازار این رمزارز داشته باشد، در حال افزایش است. در این مقاله چهار مثال وجود دارد که نشان می‌دهد بیت‌کوین به یک دارایی بسیار بالغ تبدیل شده است و با تغییرات در شرایط بازار نوسان نمی‌کند.

مقاومت بیت‌کوین در برابر اقدام دادستانی نیویورک علیه BITFINEX-TETHER

 در اواخر آوریل(April)، دادستان کل نیویورک Bitfinex و تتر(USDT) را به پوشش زیان ۸۵۰ میلیون دلاری متهم کرد. این اقدام وی بحث شدیدی را در این زمینه به راه‌انداخت.

هنگامی که این خبر منتشر گردید، قیمت بیت‌کوین(BTC) به صورت جزئی کاهش یافت در حالی که کاربران صرافی Bitfinex قیمت رمزارز پایدار USDT را به‌طور قابل توجهی کاهش دادند. در گذشته، رویداد‌های مشابه تاثیرات قابل توجهی بر احساسات مثبت در بازار بیت‌کوین داشتند.

در عوض، با کاهش سریع قیمت بیت‌کوین شرایط مثبت خود بازگشته و حتی از قیمت ۵۵۰۰ دلار(سطح قیمتی پیش از انتشار این خبر) نیز فراتر رفت. در ۱ می ۲۰۱۹، بیت‌کوین سطح ۵۶۰۰ دلاری را نیز پشت سر گذاشت.

هک صرافی‌های رمزارزی دیگر موجب سقوط بازار نمی‌شود

هک صرافی‌ها موجب سرقت رمزارزها می‌شود، همانطور که هک صرافی Mt. Gox در سال ۲۰۱۴ به حباب رمزارزی پایان داد. این موضوع به معنی وحشت بازار است. اما تاثیر این اتفاق امروزه قابل توجه نیست.

از زمان آغاز سال ۲۰۱۹ تاکنون، هکر‌ها به تعدادی از پلتفرم‌ها آسیب وارد کرده‌اند اما این اتفاقات تا حد زیادی بر بیت‌کوین بی تاثیر بوده است.

صرافی بایننس(Binance) که یقینا امروزه به بزرگترین صرافی متمرکز رمزارزی تبدیل شده است، مورد حمله‌ی سایبری قرار گرفت و ۷ هزار بیت‌کوین(معادل ۴۰ میلیون دلار) را از دست داد.

پس از این اتفاق، بازار رفتار صعودی‌تری را از خود نشان داده و تصادفی نیست که سارقان تنها بیت‌کوین سرقت کرده‌اند.

چانگ‌پنگ ژائو(Changpeng Zhao)، مدیرعامل بایننس پس از بحث پیرامون هک صرافی بایننس با کارشناسان، به سرعت اظهار داشت که بیت‌کوین یک دفتر کل تغییر ناپذیر است. بنابراین، این ویژگی در بیت‌کوین (بزرگترین شبکه‌ی مالی جهان) بازگشت، تکرار و تعهدی را دارا نیست.

حل این مشکل ممکن نیست(بازگرداندن تراکنش سرقت از صرافی بایننس)، دفتر کل بیت‌کوین یکی از تغییر ناپذیر‌ترین دفاتر کل جهان است.

تصدیق ژائو نشان می‌دهد که بیت‌کوین دارای سیستم مدیریت مرکزی نیست. پس از آن ژائو بخاطر ارائه‌ی این ایده عذرخواهی کرد.

ورود موسسات سرمایه‌گذاری به حوزه‌ی رمزارزی

گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد کارگزاران و غول‌های سرمایه‌گذاری بزرگ همانند Ameritrade، E-Trade و Fidelity معاملات بیت‌کوین را پیشنهاد می‌کنند.

در همین حال، سازمان مقابله با جرائم مالی در آمریکا(FinCEN)  راهنمایی را منتشر کرد که نشان می‌داد برخی از کسب و کار‌های رمزارزی به عنوان فرستنده‌ی پول بر اساس قانون بانکی این کشور فعالیت می‌کنند(BSA).

برخی از پلتفرم‌هایی که در این سند شناسایی شده‌اند، خود پرداز‌های بیت‌کوین(Bitcoin ATMs)، استخر‌های ماینینگ و پلتفرم‌های فرد به فرد(P2P) را شامل می‌شوند.

این کسب و کار‌ها مجبور خواهند شد مجوز ارسال پول را دریافت کرده و پروتکل‌های احراز هویت مشتریان(KYC) و ضد پولشویی(AML) را اجرا نمایند.

شرایط سیاسی: بیت‌کوین تهدیدی برای دلار آمریکا

نوریل روبینی(Nouriel Roubini) و وارن بافت(Warren Buffett) در می ۲۰۱۹ انتقادات خود را نسبت به بیت‌کوین اعلام کردند. جوزف استیگلیتز(Joseph Stiglitz) نیز خواستار تعطیلی رمزارزها شد.

برد شرمن(Brad Sherman)، اظهار داشت ترس ممنوعیت بیت‌کوین تسلط دلار در سطح جهانی را تضعیف می‌کند.

به عبارت دیگر، بر اساس تایید یک سیاستمدار آمریکایی، بیت‌کوین در کشور‌های مخالف استفاده از دلار به عنوان ارز ذخیره‌ی جهانی (همانند چین و روسیه)، تهدیدی برای دلار به شمار می‌آید. به عنوان مثال، در گذشته شایعه شده بود که روسیه برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و مقابله با وابستگی به بازار طلا که توسط آمریکا کنترل می‎شود، میلیارد‌ها دلار بیت‌کوین می‌خرد.

بنابراین ما شاهد هستیم که نه‌تنها بیت‌کوین به یک کلاس دارایی بالغ‌تری تبدیل می‌شود، بلکه ممکن است به اقتصاد سیاسی جهان نیز وارد شود.

آیا شما نیز فکر می‌کنید بیت‌کوین به یک دارایی بالغ تبدیل شده است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Bitcoinist
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن