اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

گزارش بیت‌کوینیست: در حالی که ترامپ ایران را به «پایان کارش» تهدید کرده است، مردم ایران به سمت خرید بیت‌کوین هجوم آورده‌اند

سایت Bitcoinist افزایش مبادلات بیت‌کوین در پلتفرم LocalBitcoins را مبنای این ادعا قرار داده است

نکات برگزیده مطلب
  • به دلیل اقدامات تند اخیر دونالد ترامپ(Donald Trump)، رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا، ایران در شرایط دشواری قرار گرفته است. اخیرا سایت بیت‌کوینیست گزارشی رامنتشر کرده و در آن مدعی شده است که با اعمال تحریم‌ها و افزایش محدودیت‌ها، استفاده از بیت‌کوین در ایران افزایش یافته است. در ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

اقدامات افراطی ترامپ

ترامپ فردی غیرقابل پیش‌بینی و متغیر است که توسط مشاوران افراطی احاطه شده است، این سیاستمدار در حال انجام بازی خطرناکی است. از زمانی که ترامپ حکومت ایالات متحده‌ی آمریکا را به دست گرفت، ایران را در طرح‌های ترسیمی خود در نظر ‌گرفت. پس از آغاز دوران ریاست جمهوری وی ابتدا از توافق هسته‌ای که توسط اوباما منعقد شده بود، خارج شد. سپس وی تحریم‌های شدیدی را علیه ایران اعمال کرد.

واکنش در مقابل اقدامات آمریکا

با اعمال تحریم توسط ایالات متحده آمریکا و سخنان تند مشاور امنیت ملی این کشور، انتظار واکنش غیر منطقی نیست. نبه گزارش واشنگتن، ایران در حال آماده شدن برای مقابله با نیرو‌های نظامی آمریکا در منطقه است. با این وجود ترامپ در روز یکشنبه توئیت کرد که اگر ایران مجددا آمریکا را تهدید کند، این اقدام «پایانی برای ایران» خواهد بود.

وی نوشت: «اگر ایران می‌خواهد بجنگد، رسما پایانی برای ایران خواهد بود. هیچ‌گاه آمریکا را مجددا تهدید نکنید!»

توئیت ترامپ

بولتون نیز در ماه فوریه سال جاری سخنان تندی را اظهار داشت. سخنان وی را می‌توان در راستای افزایش التهابات سیاسی ارزیابی کرد.

خرید بیت‌کوین در ایران افزایش شدیدی داشته است

با وجود تورم و شرایط سیاسی، فروش بیت‌کوین در ایران از ماه ژانویه تاکنون به بالاترین سطح خود رسیده است. با توجه به شرایط نامشخص و تورم همانند برخی کشور‌ها، خرید بیت‌کوین توسط مردم برای حفظ ارزش دارایی‌ها افزایش یافته است.

فروش بیت‌کوین در مقابل ریال در پلتفرم LocalBitcoins

تنها در هفته‌ی گذشته، پلتفرم LocalBitcoins به‌تنهایی شاهد معاملات بیت‌کوین به ارزش بیش از ۴۵ میلیارد ریال (۱٫۳۵ میلیون دلار) بوده است.

بر اساس گزارش کوینیت عوامل سیاسی می‌تواند شرایط مناسبی را برای بیت‌کوین به وجود آورد. یعنی تورم بالا و سقوط بازار سهام در یک کشور، سرمایه‌گذاران را به سوی دارایی‌های امن همانند طلا و بیت‌کوین سوق می‌دهد.

با توجه به شرایط موجود، و خلاء «رمزارز ملی» افزایش فروش بیت‌کوین در ایران قابل توضیح به نظر می‌رسد.

نظر شما در رابطه با افزایش فروش بیت‌کوین در ایران چیست؟ آیا به کمک بیت‌کوین به عنوان دارایی غیر متمرکز می‌توان با تحریم‌های آمریکا مقابله کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

منبع
Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا