اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

تاثیرات عرضه‌ی رمزارز فیسبوک بر بازار رمزارزی چه خواهد بود؟

مدیر اجرایی Blockchain Capital پیش‌بینی می‌کند که رمزارز پایدار فیسبوک دروازه‌ی ورود کاربران به حوزه‌ی رمزارزی خواهد بود

نکات برگزیده مطلب

  • فضای رمزارزی در زمینه‌ی تبعات احتمالی ارائه‌ی رمزارز فیسبوک(Facebook Coin) به بازار بیت‌کوین نگران هستند. اما اسپنسر بوگارت(Spencer Bogart) معتقد است که ورود فیسبوک، غول شبکه‌های اجتماعی به فضای رمزارزی بهترین اتفاقی است که می‌تواند برای بیت‌کوین رخ دهد. از نظر وی این اتفاق پذیرش بیت‌کوین و دیگر رمزارزها را تسریع خواهد کرد.

مدیر اجرایی Blockchain Capital به بلومبرگ گفت که فیسبوک عامل مهمی برای سرعت بخشیدن به پذیرش جهانی بیت‌کوین خواهد بود. پلتفرم شبکه‌های اجتماعی فیسبوک به میلیارد‌ها کاربر در سراسر جهان سرویس‌دهی می‌کند. بنابراین، حتی ورود درصد کوچکی از این کاربران به حوزه‌ی رمزارزی می‌تواند جامعه‌ی کاربران رمزارزی را دو یا سه برابر کند.

بوگارت توضیح داد:

ما گزارش‌هایی در دست داریم که نشان می‌دهند فیسبوک احتمالا بر روی توسعه‌ی رمزارز خصوصی فعالیت می‌کند، اما می‌دانیم آن‌ها یک تیم گسترده و جدی در اختیار دارند که در حوزه‌ی سیستم پرداخت بلاکچین عمومی نیز فعالیت می‌کنند.

در همین زمان، تعداد کاربران بیت‌کوین از ۰ کاربر در ده سال گذشته به محدوده‌ی ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون کاربر رسیده است. برآورد‌ها دشوار است. فیسبوک میلیارد‌ها کاربر در اختیار دارد. Spencer Bogart

عرضه‌ی رمزارز فیسبوک

احتمالا، فیسبوک تلاش می‌کند برای پروژه‌ی رمزارزی خود ۱ میلیارد دلار جمع‌آوری نماید. بر اساس گزارش روزنامه‌نگار نیویورک تایمز(New York Times) رمزارز فیسبوک به نسبت ۱:۱ توسط دارایی پشتیبانی می‌شود. این پروژه‌ی جدید رمزارز پایداری را با احتمال دست‌یابی به پذیرش گسترده‌تری ایجاد می‌کند.

به‌روز رسانی: منابع گزارش کردند که فیسبوک در جستجوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری پرخطر برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌ی رمزارز فیسبوک است که ما در ابتدای سال جاری گزارش کردیم. گزارش شده است که فیسبوک مبالغ بالایی به ارزش ۱ میلیارد دلار را هدف‌گذاری کرده است.

تد لیوینگستون(Ted Livingston) بنیانگذار و مدیر اجرایی اپلیکیشن پیام رسانی Kik ادعا می‌کند احتمالا ورود فیسبوک به حوزه‌ی رمزارزی به پذیرش گسترده‌تر رمزارزها کمک خواهد کرد. پروژه‌ی رمزارز پایدار فیسبوک بیشتر برای دلار آمریکا تهدید محسوب خواهد شد.

لیوینگستون نوشت: در گذشته، طلا ارز ذخیره‌ی جهانی محسوب می‌شد. در این زمان، ارزش دلار به ارزش طلا بستگی داشت. اما دولت آمریکا به‌طور ناگهانی تصمیم گرفت دلار را از طلا جدا کند و راه را برای جایگزینی طلا توسط دلار به عنوان ارز ذخیره‌ی جهانی هموار سازد. چه چیزی فیسبوک را از تکرار این فرآیند باز خواهد داشت؟

رمزارز فیسبوک دروازه‌ی ورود کاربران به حوزه‌ی رمزارزی

از نظر بوگارت، برای افرادی که از مقررات سختگیرانه‌ی رمزارز فیسبوک می‌گریزند، بیت‌کوین «پایه‌ی» ورود به حوزه‌ی رمزارزی را تشکیل می‌دهد. با این وجود، بوگارت این سناریو را به صورت منحنی یادگیری توصیف کرد. به ویژه برای کاربرانی که از ورود به حوزه‌ی رمزارزی هراس دارند، به دلیل اعتماد به فیسبوک به این حوزه وارد خواهند شد.

هنگامی که مردم مالکیت رمزارز فیسبوک را در دست می‌گیرند، همانند ورود به دنیای اینترنت مردم می‌توانند به جامعه‌ی کاربران بیت‌کوین، اتریوم و … وارد شوند. از نظر بوگارت: «این موضوع موسسات مالی و سرمایه‌گذاری بزرگ آمریکا را به فعالیت وادار می‌کند.»

تعداد کاربران کیف‌پول بیت‌کوین

نظر شما در زمینه‌ی تاثیر عرضه‌ی رمزارز پایدار فیسبوک بر جامعه‌ی رمزارزی چیست؟ آیا با عرضه‌ی رمزارز فیسبوک عصر جدیدی در نظام مالی جهان آغاز خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با  ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 1    میانگین: 3/5]
منبع
CCN
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن