اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

هشدار: صعود اخیر قیمت بیت‌کوین نتیجه‌ی دستکاری بازار بوده است

به گفته‌ی تحلیل‌گران هیچ دلیلی برای شروع این روند صعودی وجود نداشته و پامپ اخیر حاصل دستکاری قیمت‌ها بوده است

نکات برگزیده مطلب

  • در حال حاضر شاهد افزایش شدید قیمت رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) و رسیدن ارزش آن به ۷۳۸۰ دلار و بالاتر از آن هستیم، از سوی دیگر نیز حجم مبادله‌ی این رمزارز به شدت بالا رفته و به حجم مبادله‌ی روند صعودی سال ۲۰۱۷ نزدیک شده است؛ اما به گفته‌ی تحلیل‌گران این افزایش سریع قیمت و حجم مبادله هیچ ارتباطی یا شور و شوق در بازار نداشته و عاملی همچون اخبار مثبت باعث شروع این روند صعودی نشده است، بلکه این وضعیت به دلیل دستکاری بازار توسط نهنگ‌ها، موسسات سرمایه‌گذاری و صرافی‌های رمزارزی است که قصد دارند پول سرمایه‌گذاران خرد را از دستان آنان خارج کرده و به جیب‌های خود سرازیر کنند.

درک بازار بیت‌کوین

در حال حاضر رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) پس از رسیدن به رقم ۷۵۸۰ دلار، حالا به حدود قیمت ۷۳۹۰ دلار رسیده است، که نشان می‌دهد ارزش این رمزارز نسبت به پایین‌ترین سطوح قیمت سال جاری، دو برابر شده است. از سوی دیگر حجم فعلی مبادلات نیز به شدت بالا رفته و بدون شور و اشتیاق بازار، به نزدیکی حجم مبادلات روند صعودی سال ۲۰۱۷ نزدیک شده است. این بدان معناست که نهنگ‌ها، موسسات و صرافی‌های رمزارزی کنترل وضعیت کنونی بازار را در اختیار گرفته‌اند و اکثر خریداران خرد نیز با جیب خالی و ضرر‌های مالی هنگفت، تنها نظاره‌گر این تغییرات هستند.

برای درک بازار بیت‌کوین، ما نیاز داریم تا بفهمیم بازار رمزارزی بدون وجود یک شخص یا موسسه که بیت‌کوین خریداری می‌کنند، یا شخص یا موسسه‌ی دیگری که بیت‌کوین می‌فروشند، دچار تغییر نشده و دوام نمی‌آورد. با این حال، موسسات، نهنگ‌ها و صرافی‌های بزرگ رمزارزی در مسائلی مثل دستگاری بیت‌کوین و خارج کردن پول از دست سرمایه‌گذاران خرد، به خوبی آموزش دیده‌اند و متخصص این کار هستند.

در میان سرمایه‌گذاران خرد همیشه حجم زیادی FOMO(ترس از دست دادن فرصت) وجود دارد. این FOMO باعث می‌شود در زمان رشد سریع بازار و یا سقوط قیمت‌ها، سرمایه‌گذاران خرد بدون بررسی بازار و جمع‌آوری اطلاعات کافی سریعا در رابطه با دارایی‌های تحت مالکیت خود تصمیم‌گیری کرده و در نهایت دچار ضرر‌های مالی هنگفتی شوند. این دقیقا همان زمانی است که سرمایه‌گذاران سازمانی و نهنگ‌های بازار جیب‌های خود را پر از پول می‌کنند.

برای فهمیدن وضعیت فعلی و اینکه «آیا چنین حالتی در بازار رخ داده است؟»، ما باید بررسی کنیم و ببینیم که واقعا نوعی تحریک، وضعیت و یا اخبار مثبت باعث افزایش قیمت یک کالای خاص همچون بیت‌کوین شده است یا خیر. اگر چنین اخبار و محرک‌هایی برای افزایش قیمت وجود نداشت، احتمالا تعداد نهنگ با همکاری یکدیگر قصد دارند تا سرمایه را از دست سرمایه‌گذاران خرد گرفته و به جیب‌های خود روانه کنند.

در سال ۲۰۱۷ قیمت رمزارز بیت‌کوین به شکل قابل توجهی افزایش یافت و تنها در عرض چند هفته از رقم ۷ هزار دلار به ۲۰ هزار دلار برای هر واحد BTC‌ رسید. با این حال، در آن زمان شور و شوق پیرامون بیت‌کوین و رمزارز در سراسر جهان گسترش یافت و کنترل بازار در دست سرمایه‌گذاران خرد قرار داشت، نه بازیکنان ثروتمند. اما وضعیت فعلی کاملا متفاوت است، هیچ شور و شوق و هیجانی پیرامون بازار رمزارزی وجود ندارد و هیچ اخبار مثبت و امیدوار کننده‌ای نیز منتشر نشده است، بنابراین می‌توان گفت که دلیلی برای افزایش ناگهانی قیمت‌ها وجود ندارد. پس چه عامل یا عواملی باعث ایجاد یک روند صعودی و بالا رفتن قیمت بیت‌کوین شده است؟

.

یک تحلیل‌گر صنعت رمزارزی: دستکاری بازار، صرافی‌های در حال سودآوری هستند

در حال حاضر در هر چند دقیقه، صدها نفر در پلت‌فرم‌های مبادلاتی همچون Bitmex و Bitfinex در حال سقوط هستند. تحلیل‌گران مطرح صنعت رمزارزی مانند Snookerer دائما به مردم در رابطه با وضعیت فعلی هشدار داده‌ و توضیح داده‌اند که چطور این سرمایه‌های قرضی را به نقدینگی تبدیل می‌شوند.

طبق گفته‌ی Snookerer، صرافی‌های رمزارزی در حال حاضر تا آنجا که می‌توانند بازار را پامپ می‌کنند تا سرمایه‌های قرضی و سپرده‌ی سرمایه‌گذاران را به نقدینگی تبدیل کنند. وی همچنین تاکید کرد که صرافی‌های رمزارزی مذکور از دامپ و سقوط پیش‌رو خبر دارند، بنابراین قبل از وقوع روند نزولی، سعی می‌کنند تا یک افزایش قیمت و پامپ لحظه‌ای ایجاد کنند. وضعیت فعلی بازار حاصل از یک روند رشد طبیعی و عبور قیمت بیت‌کوین از نقاط مقاومتی بزرگ نیست. وی همچنین توضیح داد که وضعیت فعلی بازار برای صرافی‌های رمزارزی که قیمت‌ بیت‌کوین را دستکاری کرده‌اند، یک وضعیت برد-برد است. او گفت که این حباب در حال گسترش است و در حال حاضر در آستانه‌ی ترکیدن قرار دارد، و زمانی که این اتفاق رخ دهد شاهد یک سقوط آزاد در بازار خواهیم بود.

این کاربر با انتشار پست دیگری گفت که این دستکاری قیمت در حال حاضر بیشتری تاثیر را بر روی بازار خواهد داشت زیرا صرافی‌های رمزارزی در حال استفاده از سرمایه‌های انباشته شده برای دست‌یابی به این نقدینگی و سود هستند. وی در ادامه گفت که به همین دلیل مدت زمان بازار نزولی که با آن مواجه هستیم افزایش خواهد یافت و منجر به یک سقوط سخت‌تر و سریع‌تر خواهد شد. وی همچنین گفت که این روند در نهایت باعث سقوط قیمت‌ها به سطوحی خواهد شد که حتی مثبت‌اندیش‌ترین افراد نیز انتظار آن را نخواهند داشت.

نظر شما در رابطه با تغییرات اخیر قیمت بیت‌کوین چیست؟ آیا شاهد شروع یک روند صعودی دیگر در بازارهای رمزارزی هستیم و یا قیمت رمزارزها بازیچه‌ی دست سرمایه‌گذاران کلان این صنعت شده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 4    میانگین: 3.3/5]
منبع
Coinnounce
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن