اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

سرمایه‌گذاران «بیت‌کوین» را به بقیه‌ی رمزارزها ترجیح می‌دهند

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که ۴۶ درصد از افراد بیت‌کوین را به اتریوم و ریپل برای سرمایه‌گذاری ترجیح می‌دهند

نکات برگزیده مطلب

 • نتیجه‌ی مطالعه‌ی وب‌سایت Value Walk نشان می‌دهد که ۴۶.۷ درصد از مردم ترجیح می‌دهند با توجه به گستره‌ی وسیعی از رمزارزها، در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنند. این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ۷۶ درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند که «زمستان رمزارزی(بازار نزولی) در سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید.»

گزارش Value Walk جزئیات اندکی از شرکت‌کنندگان و تکنیک‌های آماری استفاده شده را منتشر کرده است. اما با این وجود، واقعیت‌های جالبی را در زمینه‌ی  استفاده از رمزارزها در جریان اصلی زندگی آشکار کرده است.

بیت‌کوین همچنان رمزارز محبوب مردم است

«رمزارز محبوب شما چیست؟» اولین سوالی پاسخ‌دهندگان با آن مواجه شده‌اند و این نشریه نتایج زیر را اعلام کرده است:

داده‌های دیگر رمزارزها در این گزارش حذف شده است.

بایننس محبوب‌ترین صرافی مردم

«صرافی رمزارزی ترجیحی شما چیست؟» دومین سوال این مطالعه را تشکیل می‌دهد. قابل پیش‌بینی است که صرافی بایننس به عنوان برنده‌ی واقعی این حوزه مطرح گردد. بر اساس نتیجه‌ی این نظر سنجی، ۷۱٫۳ درصد از مردم صرافی بایننس، ۱۵٫۵ درصد Coinbase و ۱۳٫۲ درصد Bittrex را ترجیح می‌دهند.

فروپاشی دیدگاه زمستان رمزارزی در سال ۲۰۱۹

ادامه‌ی بازار نزولی در سال ۲۰۱۹ و امتداد یافتن آن، سوال بعدی را تشکیل می‌دهد. ۷۶ درصد از پاسخ‌دهندگان اظهار داشتند که انتظار دارند «زمستان رمزارزی» در سال جاری به پایان برسد.

اگرچه احساس کلی بازار رمزارزی احتمال خرید سرمایه‌گذاران در «سطوح کمینه‌ی بازار رمزارزی را نشان می‌دهد.»

به‌طور شگفت انگیزی ۸۰ درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردند که «حاظر به خرید رمزارز هستند.» در حالی که ۲۰ درصد از شرکت کنندگان اعلام کردند که «ترجیح می‌دهند برای بازگشت بازار صبر کنند.»

خرید دارایی‌های توکنیزه شده توسط بیش از ۵۲ درصد از شرکت کنندگان

آمار دقیق از میزان تمایل سرمایه‌گذاران نیز ارائه شده است.

 • کمتر از ۱ هزار دلار: ۲۵ درصد
 • در محدوده‌ی ۱ هزار – ۵۰ هزار دلار: ۵۲ درصد
 • بیش از ۵۰ هزار دلار: ۱۳ درصد
 • من توکن خریداری نمی‌کنم: ۱۹ درصد
 • سایر: ۱۲ درصد

سوال دیگر نگرانی‌ها نسبت به ریسک به پاداش رمزارزها را مورد سوال قرار می‌دهد.

«درصورتی که دارایی توکنیزه شده‌ای با سوددهی سالیانه ۶ درصد به شما پیشنهاد شود، آیا در این دارایی سرمایه‌گذاری خواهید کرد؟»

۴۸ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی به این سوال پاسخ مثبت دادند در حالی که ۵۲ درصد از شرکت‌کنندگان به آن پاسخ منفی دادند.

پرسش بعدی نشان می‌دهد که چه تعدادی در زندگی روزمره از رمزارز استفاده می‌کنند، این سوال افزایش نرخ کلی پذیرش را نیز نشان می‌دهد.

۵۲ درصد از کل شرکت‌کنندگان برای سرمایه‌گذاری، خرید تجهیزات الکترونیکی، نرم‌افزار، سخت‌افزار، پرداخت هزینه‌های مسافرت و سرگرمی و یا در کسب و کارشان از رمزارز استفاده کردند. Value Walk Study

 احتمال نابودی دیگر صنایع

در نهایت از شرکت‌کنندگان «احتمال نابودی صنایع مختلف» توسط این تکنولوژی نوظهور پرسش گردید. این نظرسنجی یک گزینه را برای انتخاب توسط شرکت‌کنندگان ارائه کرده است.

نتایج عبارتند از:

 • دفاتر ثبت زمین و ملک: ۲۵۷
 • کارگزارن و آژانس‌ها: ۲۴۴
 • شرکت‌های واسطه‌ی فروش: ۲۰۸
 • شرکت‌های ساخت و ساز: ۱۸۶
 • دفاتر اسناد رسمی: ۸۶
 • دیگر شرکت‌ها: ۵۲

نظرسنجی‌های دیگری نیز در زمینه‌ی پذیرش رمزارز‌ها به‌طور عمومی اجرا شده است. به‌عنوان مثال، نتیجه‌ی نظرسنجی دیگری نشان می‌دهد که ۷۴ درصد از مردم روسیه با بیت‌کوین آشنایی دارند. در گذشته نیز رسانه‌ها گزارش کردند که جوانان در مقایسه با بازار سنتی، به بیت‌کوین اعتماد بیشتری دارند.

پاسخ شما به گزینه‌های عنوان شده در نظرسنجی Value Walk چیست؟ آیا فکر می‌کنید شرایط نزولی حوزه‌ی رمزارزی در سال ۲۰۱۹ به پایان می‌رسد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Bitcoinist
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن