اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالاتپیشنهاد سردبیر

پیش‌بینی: پذیرش عمومی بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴ قطعی خواهد بود

انتظار می‌رود که تعداد کاربران بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۴ به بیش از ۲۰۰ میلیون نفر برسد، اما دلیل تاکید تحلیلگران بر سال ۲۰۲۴ چیست؟

نکات برگزیده مطلب
  • گرچه صنعت رمزارزی بیش از یک دهه قبل پا به عرصه‌ی وجود گذاشته، اما ما همچنان در مراحل اولیه‌ی آن به سر می‌بریم. طبق گزارشاتی که اخیرا منتشر شده با در نظر گرفتن نرخ فعلی افزایش پذیرش بیت‌کوین به عنوان یک روش پرداخت و دارایی، تا سال ۲۰۲۴ تعداد کاربران این رمزارز به ۲۰۰ میلیون نفر خواهد رسید. گفته می‌شود که در آن زمان ارزش بازار بیت‌کوین به رقم ۵ تریلیون دلار خواهد رسید.

پذیرش گسترده‌ی بیت‌کوین

گرچه ممکن است که بیت‌کوین بیش از یک دهه سن داشته باشد، اما ما هنوز هم در مراحل اولیه مسیر پیش‌رو هستیم. در واقع، ما آنقدر در مراحل ابتدایی قرار داریم که طبق مقاله‌ای که اخیرا منتشر شده و به مقایسه‌ی صنعت رمزارزی با اینترنت اوایل دهه‌ی ۱۹۹۰ پرداخته، ما هم اکنون به صورت فرضی در سال ۱۹۹۴ به سر می‌بریم. از این رو، تصویب و پذیرش عمومی با سرعت زیادی در حال نزدیک شدن است و براساس گزارشات فوق، ما نیم دهه از این رویا دور هستیم.

حدس زدن تعداد دقیق کاربران فعلی بیت‌کوین بسیار کار دشواری است، اما آمار و اطلاعاتی وجود دارند که می‌توانند در مورد این موضوع یک برآورد مناسب به ما ارائه کنند. به عنوان مثال، مجله‌ی Bitcoin Market Journal اخیرا نشان داد که تا به امروز ۳۲ میلیون کیف‌پول بیت‌کوین ساخته شده است. گفته شده که بیش از نیمی از این کیف‌پول‌ها(حدود ۵۳ درصد) یا برای سرمایه‌گذاری بلند مدت و یا گمانه‌زنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با این تفاسیر فرض می‌کنیم که ۳۲ میلیون کاربر بیت‌کوین وجود داشته باشد. انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۴ این رقم بیش از ۵۲۵ درصد افزایش یابد. براساس گزارشات فوق، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که طی پنج سال آینده با یک جهش در میزان پذیرش بیت‌کوین روبرو خواهیم بود و  تعداد کاربران این رمزارز از ۳۲ میلیون به ۲۰۰ میلیون نفر خواهد رسید. گفته می‌شود که در آن زمان اهداف بیت‌کوین نیز دچار تکامل خواهند شد. علاوه بر سرمایه‌گذاری و گمانه‌زنی در بازار، این رمزارز توسط افراد عادی و مصرف‌کنندگان نیز به عنوان یک محل امن برای ذخیره‌ی ارزش و پول دیجیتال مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

اساسا پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۴ صنعت رمزارزی وارد بازار‌های اصلی جهان شود. یکی از نظر‌سنجی‌های اخیر صندوق بین‌المللی پول(IMF) نیز از این ادعا پشتیبانی می‌کند.

 

مردم در سال ۲۰۲۴ برای پرداخت هزینه‌‌‌ی غذا از رمزارزها استفاده می‌کنند

گفته می‌شود که طی پنج سال آینده، چیزی کمتر از ۲۰ درصد مصرف‌کنندگان از پول نقد یا کارت‌های بانکی برای پرداخت پول ناهار استفاده خواهند کرد. این بدان معناست که از هر ۱۰ نفر، نزدیک به ۶ نفر از رمزارزها برای داد و ستد و معامله استفاده خواهند کرد.

یک نظرسنجی که با بیش از ۳۷ هزار نفر شرکت‌کننده در ماه آوریل توسط صندوق بین‌المللی پول انجام گرفت، نشان داد که در سال ۲۰۲۴ حدود ۵۶ درصد مردم از رمزارزها برای خرید ناهار استفاده خواهند کرد. این نظرسنجی نشان می‌دهد که به عقیده‌ی بسیاری از مردم، رمزارزها یکی از روش‌های اصلی پرداخت در آینده‌ی نزدیک خواهند بود.

تجار و بازرگانان خودشان را با موج تغییرات وقف می‌دهند

همانطور که میزان تقاضا برای بیت‌کوین و دیگر رمزارزها افزایش می‌یابد، بازرگانان و تجار نیز سریعا به این نیاز پاسخ داده و خودشان را با شرایط جدید وقف می‌دهند.

تحقیقات جدید کمپانی امنیت سایبری Kaspersky نشان می‌دهد که طی شش سال گذشته تا به امروز تعداد کسب و کار‌هایی که بیت‌کوین را به عنوان یکی از روش‌های پرداختی خود پذیرفته‌اند، بیش از ۷۰۰ درصد افزایش داشته است. در سال ۲۰۱۳ تعداد کسب و کار‌هایی که بیت‌کوین را می‌پذیرفتند تنها ۱۷۸۹ مورد بوده است، در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۱۴۳۴۶ مورد افزایش یافته است.

افزایش چشم‌گیر پذیرش بیت‌کوین توسط کسب و کار‌های سراسر جهان

حال اگر نرخ رشد فعلی میزان پذیرش بیت‌کوین توسط تجار(۷۰ برابر طی پنج سال) را در نظر بگیریم، می‌توان به راحتی گفت که تعداد فروشگاه‌هایی که در سال ۲۰۲۴ رمزارز بیت‌کوین را به عنوان یک روش پرداختی می‌پذیرند، از مرز ۱ میلیون نیز عبور خواهد کرد. البته با در نظر گرفتن اینکه ما تنها در مراحل اولیه پذیرش رمزارزها قرار داریم، این آمار و ارقام کاملا محافظه‌کارانه محسوب می‌شوند.

با در نظر گرفتن ۲۰۰ میلیون کاربر بیت‌کوین و دیگر رمزارزها و همچنین پذیرش آن‌ها توسط ۱ میلیون فروشگاه در سراسر جهان به عنوان یک روش پرداختی، می‌توان تصور کرد که ارزش بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴ به رقم سرسام‌آور ۵ تریلیون دلار خواهد رسید. البته با در نظر گرفتن اینکه در حال حاضر ارزش بازار بیت‌کوین کمی بیش از ۱۲۷ میلیارد دلار است، تصور ارقام بزگی مانند این کمی دشوار به نظر می‌رسد. با این وجود، فراموش نکنید ما همچنان در مراحل اولیه به سر می‌بریم، ما فعلا در سال ۱۹۹۴ و زمانی که اینترنت همچنان در مسیر پیشرفت خود قرار داشت، حضور داریم.

نظر شما در رابطه با این پیش‌بینی‌ها چیست؟ آیا طی سال‌های آینده شاهد افزایش چشم‌گیر میزان پذیرش رمزارزها به‌ ویژه بیت‌کوین خواهیم بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
CCN

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

‫۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا