اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

شفاف‌سازی ویتالیک بوترین درباره‌ی فورک جدید اتریوم

او گفت که ویژگی‌های جدید قرارداد‌های هوشمند در فورک قسطنطنیه اتریوم مساله‌ساز نخواهد بود

نکات برگزیده مطلب
  • ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin)، بنیانگذار اتریوم(ETH) در نشستی که برای بحث درباره‌ی توسعه‌ی اتریوم در ۱۵ فوریه برگزار شد، ادعای تاثیرات منفی ویژگی‌های جدید فورک قسطنطنیه مبنی بر ایجاد نوع جدیدی از قراردادهای هوشمند را رد کرد. این ویژگی جدید‌ نوع جدیدی از قرارداد‌های هوشمند را در شبکه‌ی اتریوم به وسیله‌ی فورک قسطنطنیه(Constantinople) به ارمغان می‌آورد.

ویژگی مورد بحث «Create2» نامیده می‌شود و به عنوان پیشنهاد ارتقاء اتریوم(EIP) با شماره‌ی EIP-1014 طراحی شده است. این ویژگی تعامل با قرارداد‌هایی که در حال حاظر «در بلاکچین وجود ندارند» و به‌ ویژه «آدرس‌هایی که هنوز بر روی زنجیره قرار ندارند اما می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد تا احتمالا سرانجام کد را شامل شوند»، هدف قرار داده است.

با توجه به این‌که قرارداد‌های هوشمند می‌توانند ‌طوری کد نویسی شوند که پس از اجرا آدرس‌هایشان را تغییر دهند، تعدادی از توسعه‌دهندگان ETH نگرانی خود را از پتانسیل اجرای حملات در شبکه اظهار کردند. برخی از آن‌ها سوال می‌کنند که «آیا قرارداد‌های پیش از فورک قسطنطنیه که به‌طور خودکار تسویه می‌شوند(با قرار دادن تابعی در کد قرارداد) هم اکنون نسبت به گذشته مورد شک و تردید قرار دارند؟»

جف کولمن(Jeff Coleman)، در این بحث تاکید کرد که «یکی از ویژگی‌های غیر قابل درک Create2 امکان تغییر Byte Code(کد‌های قرارداد هوشمند پس از کامپایل به‌طوری که تنها توسط ماشین مجازی اتریوم(EVM) قابل درک هستند) در نقل و انتقالات است زیرا آدرس‌ها تنها به Init Code(کد‌های اولیه) وابسته‌اند. مردم باید بدانند که Init Code بخشی از حسابرسی هستند که در آن کد‌های غیر قطعی Init Code مساله‌ساز است.»

کولمن تاکید کرد کسانی که در پی حسابرسی دیگران هستند، لازم است به «پدیده‌های عجیب توجه نمایند، به ویژه زمانی که Create1 با Create2 ترکیب گردد، زیرا Create1 بر فرضیات بسیار ضعیفی در زمینه‌ی هویت هر کدام از آدرس‌ها استوار است. او افزود:

هنگامی که آینده را در نظر بگیریم، تمامی آدرس‌ها از طریق Init Code با یکدیگر قرارداد می‌کنند. ما به آدرس‌دهی قرارداد‌ها بر اساس محتوا و نه آدرس‌دهی بر اساس درخواست‌ها(روش آدرس‌دهی در Create1)، نیازمندیم. بنابراین درصورتی که Create2 را به صورت استاندارد قرار دهیم، می‌توانیم ایده‌ی قرارداد‌های کنونی را فراموش کنیم. Jeff Coleman

ویتالیک بوترین همانند کولمن با صحبت در زمینه‌ی Create2 در نقشه‌ی راه بلند مدت، گفت:

اجاره(Rents) و پاکسازی(Deletion) روشی است که می‌تواند موجب قرار گیری قراردادها در موقعیتی بدون نیاز به عملیات «خود نابود شوندگی» گردد. این موضوع چیزی نیست که در هفته‌های آینده به آن دست یابیم، اما بهتر است در زمان دستیابی به  شاردینگ(Sharding) ETH 2.0 در ماشین مجازی اتریوم(EVM)، آن را به یاد داشته باشیم. Vitalik Buterin

توسعه‌دهندگان همچنین اعلام کردند که موفق به یافتن شرکت مستقلی برای آزمایش بنچمارک الگوریتم مقاوم در برابر مدار‌های مجتمع با کاربرد خاص(ASIC) با ‌نام «ProgPoW» شدند.

پس از تصویب به‌کار‌گیری الگوریتم اثبات سهام(PoS) در مسیر تکامل اتریوم، توسعه‌دهندگان اخیرا تصمیم گرفتند ارائه‌ی آن را تا زمان اتمام بازرسی توسط یک شرکت دیگر، تعویق کنند. نتایج نظر‌سنجی غیر رسمی نشان می‌دهد که اکثریت جامعه‌ی اتریوم خواستار به‌کارگیری الگوریتم ProgPoW هستند.

آیا ویژگی‌ Create2 که در قرارداد‌های هوشمند ETH 2.0 ارائه خواهد شد، مساله‌ساز خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
منبع
Cointelegraph
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن