اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

پیشنهاد شرکت Vaneck Solidx برای ETF بیت‌کوین از SEC پس گرفته شد

دلیل این امر تاثیرگذاری تعطیلی دولت آمریکا بر روی فعالیت‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) عنوان شده است

نکات برگزیده مطلب
  • براساس گزارشاتی که روز چهارشنبه توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) منتشر شده است، به نظر می‌رسد که پیشنهاد مربوط به صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ی بیت‌کوین Vaneck Solidx، لغو شده است. جان ون‌اِک(Jan van Eck) مدیرعامل Vaneck در رابطه با این موضوع اعلام نموده که «تعطیلی اخیر دولت آمریکا بر روی فعالیت‌های SEC تاثیر گذاشته است، بنابراین ما درخواست خود را تا زمان آغاز مجدد فعالیت‌های دولت و SEC، لغو کرده‌ایم».

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) روز چهارشنبه اعلام کرد که کمپانی Cboe BZX Exchange Inc(یکی از زیر مجموعه‌های Cboe Global Markets که در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده است) پیشنهادات قانونی لیست شدن و مبادله‌ی سهام‌های صادر شده توسط Vaneck Solidx Bitcoin Trust را پس گرفته است. این پیشنهاد که مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ی بیت‌کوین(ETFبیت‌کوین) می‌باشد، در تاریخ ۲ام جولای سال گذشته در اسناد فدرال به ثبت رسیده بود.

در روز ۲۰ام سپتامبر، کمیسیون SEC اقدامت لازم برای بررسی تصویب یا رد این پیشنهاد را انجام داد و در تاریخ ۶ام دسامبر نیز اعلام کرد که تصمیم‌گیری نهایی در رابطه با این ETF به روز ۲۷ام فوریه موکول شده است. گابور گورباچ(Gabor Gurbacs) مدیر بخش استراتژی دارایی‌های دیجیتال در Vaneck با انتشار یک پست توییتری در روز ۲۳ام ژانویه، اظهار داشت:

پرونده‌ی ETFبیت‌کوین موقتا پس گرفته شده است. ما به طول فعال با قانون‌گذاران و فعالات بزرگ بازار همکاری می‌کنیم تا چهارچوب ساختاری مناسب بازار را برای ETFهای بیت‌کوین، و در کل برای دارایی‌های دیجیتال ایجاد کنیم. Gabor Gurbacs

جان ون‌اِک(Jan van Eck) مدیرعامل Vaneck نیز در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود وضعیت فعلی را اینگونه توضیح داد:

کمسیون SEC تحت تاثیر تعطیلی فعلی دولت قرار گرفته است و فعالیت مثبتی ندارد. بنابراین ما در رابطه با مسائل مختلفی مانند صندوق‌های نگهداری، دستکاری بازار و قیمت‌ها با این کمیسیون وارد بحث و جدل شدیم؛  این روند باید متوقف می‌شد. ما درخواست خود را لغو کردیم و زمانی که SEC فعالیت‌های خود را از سر بگیرد، دوباره وارد بحث خواهیم شد. Jan van Eck

هیچ تصویب خودکاری در کار نیست

مهلت تعیین شده برای برای کمیسیون SEC جهت تصمیم‌گیری در رابطه با ETFبیت‌کوین Vaneck Solidx، روز ۲۷ام فوریه می‌باشد. اگر تا این تاریخ هیچ تصمیم‌گیری نهایی در رابطه با این ETF ارائه نشود(که به دلیل تعطیلی فعلی دولت ایالات متحده این امر امکان‌پذیر می‌باشد) ETF مذکور به صورت خودکار تصویب و تایید خواهد شد. با این حال، جیک چروینسکای(Jake Chervinsky) وکیل حقوق اوراق بهادار، اخیرا توضیح داده است که چنین امری بعید به نظر می‌رسد زیرا کمیسیون SEC به احتمال زیاد اقدامات لازم برای جلوگیری از رسیدن به تاریخ مقرر و تصویب خودکار پیشنهادات را انجام داده است.

علاوه بر این آقای چروینسکای اشاره کرد که حتی اگر ETF مذکور به صورت خودکار تصویب شود، پس از پایان تعطیلات دولت آمریکا مقامات قانونی می‌توانند آن را به راحتی لغو کنند. وی در واکنش به لغو پیشنهاد ETF یاد شده، با انتشار یک پست توییتری اظهار داشت:

پس گرفتن پیشنهاد ETF به این معناست که آن‌ها انتظار عدم پذیرش آن را دارند و نمی‌خواهند با رد شدن این پیشنهاد سابقه‌ی بدی را برای پیشنهادات آتی خود رقم بزنند. در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ هیچ ETFبیت‌کوین تصویب نخواهد شد. Jake Chervinsky

نظر شما در رابطه با تصمیم پس گرفتن پیشنهاد ETF یاد شده چیست؟ آیا در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ اولین ETFبیت‌کوین به تصویب خواهد رسید یا خیر؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
Bitcoin.com

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا