اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

هستر پیرس: با عرضه‌ی پروژه‌های بالغ‌تر، قانون‌گذاری منطقی‌تر خواهد شد

عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، اظهار داشت که تاخیر در قانون‌گذاری رمزارزها، آزادی بیشتری را برای این تکنولوژی ایجاد می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • هستر پیرس(Hester Peirce)، عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا(SEC)، در روز جمعه 8 فوریه اعلام کرد که تاخیر در قانون‌گذاری رمزارزی احتمالا آزادی بیشتری را برای پیشرفت این صنعت به‌ وجود می‌آورد. وی بر اهمیت عرضه‌ی پروژه‌های بالغ در این حوزه برای قانون‌گذاری مناسب‌تر تاکید کرد.

 

پیرس که به دلیل مخالفتش با تصمیم عدم پذیرش پیشنهاد صندوق‌های قابل معامله در بورس(ETF) بیت‌کوین که توسط برادران وینکلوس(Winklevoss) پیشنهاد شده بود، در جامعه‌ی رمزارزی با عنوان «مادر رمزارزها(Crypto Mom)» شناخته می‌شود. وی نظرات خود را در سخنرانی در دانشکده‌ی حقوق دانشگاه میسوری(Missouri) اظهار داشت.

پیرس در بحث پیرامون تاخیر در ارائه‌ی چهار چوب قانون‌گذاری شفاف برای رمزارزها، اظهار داشت که وضعیت مبهم کنونی برای این حوزه نامساعد نیست. وی توضیح داد:

ممکن است بتوانیم با مشاهده‌ی پروژه‌های بلاکچینی بالغ، قواعد واضح‌تری را وضع کنیم. تاخیر در ترسیم باید‌ها و نباید‌ها احتمالا آزادی بیشتری را برای این تکنولوژی به ارمغان می‌آورد. Hester Peirce

 

وی اظهار داشت، فرآیند قانون‌گذاری صنعت نوظهور ممکن است طولانی گردد و تاکید کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا باید با اقدام مناسب بدون نقض قوانین کنونی، زمینه‌ی پیشرفت این صنعت را فراهم آورد:

اگر ما به درستی عمل کنیم، می‌توانیم بدون نقض اوراق قوانین اوراق بهادار کنونی، نوآوری را در این حوزه به‌کارگیریم، از سرمایه‌گذاران محافظت کنیم، شکل‌گیری سرمایه را تسهیل کرده و از شرایط منصفانه، منظم و کارآمد در بازار، اطمینان حاصل کنیم. Hester Peirce

با این وجود، پیرس اظهار داشت که گاهی اوقات، قانون‌گذاری بیش از حد اتفاق می‌افتد و گفت که اقدامات اجرایی روش ترجیحی وی‌ برای براورده ساختن انتظارات سرمایه‌گذاران رمزارزی نیست. بعلاوه وی افزود که برخی از پروژه‌های رمزارزی در برآورده ساختن چهارچوب قانونی کنونی ناتوان هستند، چرا که قوانین کنونی در حوزه‌ی اوراق بهادار آن‌ها را ناکارآمد می‌کند.

پیرس معتقد است که SEC گاهی اوقات در مواجه با پروژه‌های رمزارزی مردد است و سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند دارایی خود را افزایش دهند ممکن است با ملاحظات افراطی فریفته گردند:

ما به‌طور قانونی سرمایه‌گذاران را از ورود کورکورانه به حوزه‌ی رمزارزی منع می‌کنیم، اما گاهی اوقات به‌نظر می‌رسد که موجب ترس از ورود به حوزه‌ی رمزارزی می‌شویم. ما به سرمایه‌گذاران احتیاط را پیشنهاد می‌کنیم اما از آن‌ها می‌خواهیم سرمایه‌گذاری خود را مطابق با اولویت‌های ما انتخاب نکنند. Hester Peirce

پیرس نتیجه‌گیری می‌کند که کنگره آمریکا ممکن است به‌سادگی با درخواست دسته‌بندی جداگانه برای معامله برخی از دارایی‌های دیجیتالی، ابهامات مربوط به حوزه‌ی رمزارزی را رفع کند.

بر اساس گزارش رسانه‌ها این پیشنهاد در گذشته(اواخر دسامبر ۲۰۱۸) به مجلس نمایندگان ارائه شده است. در این لایحه دو نماینده‌ به دنبال تغییر دسته‌بندی ارزهای دیجیتالی به عنوان اوراق بهادار هستند که هم اکنون تحت پوشش قانون اوراق بهادار مصوب ۱۹۹۳ و قانون اوراق بهادار مصوب ۱۹۳۴ قرار می‌گیرند.

در ابتدای سال جاری پیرس اذعان داشت که در تلاش برای متقاعد کردن همکارانش در پذیرش رمزارزها به «کمی بیش از یک ذهن باز نیاز است» اما هشدار داد که این موضوع می‌تواند زمان زیادی به‌طول انجامد. در آن زمان او از سرمایه‌گذاران خواست که به انتظار تایید پیشنهاد‌های صندوق قابل معامله در بورس(ETF) نباشند و افزود که این موضوع می‌تواند فردا و یا بیست سال دیگر اتفاق بیفتد.

نظر شما در رابطه با اظهارات هستر پیرس چیست؟ آیا خلاء قانون‌گذاری زمینه‌ی رشد آزادانه در حوزه‌ی رمزارزی را فراهم می‌کند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا