اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

بکارگیری تکنولوژی بلاکچین در آزمون‌های دانشگاهی روسیه

از این تکنولوژی برای کنترل کیفی خدمات آموزشی و صحت سنجی توضیع سوالات امتحانی استفاده خواهد شد

نکات برگزیده مطلب

  • آژانس خبری TASS روسیه در ۵ فوریه گزارش کرد که اداره‌ی خدمات فدرال روسیه برای نظارت در حوزه‌ی آموزشی و علمی(Rosobrnadzor)، تکنولوژی بلاکچین را در آزمون‌های اصلی این کشور بکار خواهد گرفت تا از کیفیت‌های تکنولوژی بلاکچین در این حوزه بهرمند شود.

سازمان نظارت بر فضای علمی و آموزشی روسیه(Rosobrnadzor) در سال جاری قصد دارد تکنولوژی بلاکچین را در آزمون‌های جامع این کشور(USE) به‌کار گیرد. این تنها روش اجرای امتحانات مدارس و اصلی‌ترین روش اجرای آزمون‌های مقدماتی در دانشگاه‌های روسیه است.

این اطلاعیه توسط سرگی کراوت‌ساو(Sergey Kravtsov)، رئیس خدمات فدرال روسیه اعلام گردید. وی گفته است:

ما در زمینه‌ی استفاده از تکنولوژی بلاکچین در آزمون‌های USE بحث کردیم و در سال جاری، تکنولوژی اشاره شده با بکار‌گیری تکنولوژی‌های جدید پرینت و اسکن امتحانات، در USE استفاده خواهد شد.  Sergey Kravtsov

 

وزیر آموزش و علم روسیه در هفته‌ی گذشته، پلتفرمی را بر پایه‌ی تکنولوژی بلاکچین معرفی کرد که برای ردیابی الماس‌های طبیعی طراحی شده است.

آستانه، پایتخت قزاقستان سیستمی مبتنی بر بلاکچین را معرفی کرد که برای مدیریت لیست انتظار مهد کودک‌ها کاربرد دارد.

هم اکنون، روسیه در حال آماده‌سازی برای قانون‌گذاری بلاکچین و رمزارزی است. با این وجود پس از تصویب قانون مربوطه در ماه می ۲۰۱۸، قانون‌گذاران روسی آن‌را برای اصلاح باز پس فرستادند.

نظر شما در ارتباط با استفاده از فن‌آوری بلاکچین در برگزاری آزمون‌های جامع کشور روسیه چیست؟ این کار چه تاثیراتی را در پی خواهد داشت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
منبع
Cointelegraph
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن