اخبار داخلیاخبار و مقالات

نصرالله جهانگرد حمایت وزارت ارتباطات از استارت‌آپ‌های رمزارزی را اعلام کرد

معاون فناوری‌های نوین وزارت ارتباطات همچنین گفت که پروژه‌ی «ساخت رمزارز توسط پست بانک» در میانه‌ی راه قرار دارد

نکات برگزیده مطلب
  • نصرالله جهانگرد، معاون فناوری‌های نوین وزارت ارتباطات با توجه به شرایط کنونی رمزارزها را فرصتی برای مبادلات بین‌المللی توصیف کرد. وی با اشاره به کسب و کارهای فعال در حوزه‌ی بلاکچین و رمزارزها، حمایت‌های مالی و فنی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به آن‌ها وعده داد.

جهانگرد در زمینه‌ی فناوری بلاکچین و کاربردهای آن اظهار داشت: «فناوری بلاکچین مبتنی بر منطق ریاضی است و کاربردهای متفاوت و متعددی دارد که یکی از برجسته‌ترین کاربردهای آن ایجاد رمز‌ارز است که می‌توانند بر بستر فضای مجازی مستقل از فضای بانکی در میان کاربران منتقل شوند؛ البته فن‌آوری بلاکچین کاربردهای وسیعی دارد و انواع فعالیت‌های بانکی در حوزه مدیریت سرمایه، قراردادهای هوشمند را پوشش می‌دهد.»

معاون فناوری‌های نوین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه رمز‌ارزها در زمان تحریم فرصت است، گفت:

مسئله ارزهای رمزنگار با توجه به شرایطی که کشور پیش رو دارد و با محدودیت‌هایی مواجه است می‌تواند یک فرصت برای مبادلات بین المللی باشد؛ مجموعه وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات علاقه بسیار زیادی برای استفاده از این فناوری نوظهور، حمایت و عملیاتی شدن کاربردهای آن دارد که علاوه بر خدمات حوزه شبکه بانکی می‌تواند در حوزه بیگ دیتا، خدمات داده محور و سلامت استفاده شود. نصرالله جهانگرد

وی ادامه داد: طبیعتا با توسعه اینترنت اشیاء و ارتباطات ماشین به ماشین، نیازمند الگوریتم‌های سریع‌تری هستیم که بلاکچین یکی از پایه‌های اصلی این شبکه‌ها خواهد بود و می‌تواند کاربرد داشته باشد.

 

جهانگرد با اشاره به سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص ارزهای رمزنگار گفت:

وزارت ارتباطات با بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده موافق است و اعتقاد مجموعه وزارت ارتباطات این است که این فن‌آوری‌ها می‌تواند با شرایط خوبی و به نفع کشور استفاده شود؛ اعتقاد داریم بانک مرکزی نیز در این حوزه نگاه مثبت و برای استفاده از مزایای این فناوری اجماع دارد. نصرالله جهانگرد

حمایت وزارت ارتباطات از استارت آپ‌های رمزارزی

 

جهانگرد گفت: «شرکت‌هایی که در حوزه ماینینگ فعالیت دارند، ایران برای آنها یک فرصت است چرا که قیمت برق ایران نسبت به سایر کشورها رقابتی است و سودآوری بالایی به دنبال دارد» وی افزود:

از سویی دیگر استارت آپ‌هایی که در حوزه رمز ارزها فعالیت دارند و از ارزهای رمزنگاری شده برای مبادلات مالی خدمات استفاده می‌کنند که وزارت ارتباطات برای آنها محدودیتی قائل نیست و بر اساس چارچوب‌ها حمایت‌های مالی و فنی برای این کسب و کارها در نظر گرفته خواهد شد. نصرالله جهانگرد

رمز ارز پست بانک در نیمه‌ی راه قرار دارد

 

معاون فناوری‌های نوین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اقدامات پست بانک به عنوان بانک عامل وزارت ارتباطات در حوزه ارزهای رمزنگاری شده خاطر نشان کرد: پست بانک اقداماتی را در حوزه رمزارز انجام داده و در میانه‌ی راه قرار دارد؛ معتقدم طراحی و تولید منطقی رمزارز کار سختی نیست اما نحوه فرآیندی و نحوه به کارگیری آن در فضای کسب و کار و مبادله نیازمند فعالیت‌های متعدد و قانون‌گذاری است و امکان دارد با مشکلاتی روبرو باشد.

دیدگاه معاون فناوری‌های نوین وزارت ارتباطات را در حوزه‌ی رمزارزی چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا در آینده شاهد بهره ‌برداری از مزایای فن‌آوری بلاکچین خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 2   میانگین: 4/5]
منبع
Ibena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا