اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بانک فدرال رزرو نیویورک: رمزارزها، دلار را به چالش نخواهند کشید

این بانک فدرال اعلام کرده است که امکان استفاده‌ی گسترده از رمزارزها در آینده‌ی نزدیک و یا حتی دوره‌ی زمانی میان مدت بعید به نظر می‌رسد

نکات برگزیده مطلب
  • بانک فدرال رزرو نیویورک با اظهار نظر در رابطه با صنعت رمزارزی ادعا کرده است که استفاده از رمزارزها به عنوان پدیده‌ی مالی جهانی در سال‌های آتی «بعید» به نظر می‌رسد. این بانک همچنین بر تسلط دلار آمریکا بر معاملات بین‌المللی تاکید کرد.

امکان استفاده‌ی گسترده از رمزارزها، تنها در بلند مدت

بانک فدرال رزرو نیویورک در یک مقاله‌ی پژوهشی که در ۱۱ فوریه منتشر گردید، ادعا می‌کند که با وجود ظهور رمزارزها در جامعه، تنها در دیدگاه بلند مدت می‌توان استفاده‌ی قابل توجه از این پدیده را متصور شد.

رمزارزها با سیستم پرداخت رسمی ارزهای کنونی رقابت می‌کند، اما به نظر نمی‌رسد که در دوره‌ی زمانی کوتاه مدت و یا میان مدت نقش قابل توجهی در برآورده ساختن معیارها داشته باشد. این اظهار نظر جدیدی نیست. بر اساس گزارش رسانه‌ها، بانک فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا همانند گذشته به کم اهمیت جلوه دادن جنبه‌های متحول کننده‌ی رمزارزها ادامه می‌دهد.

در آوریل سال گذشته، بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو با انتشار اظهارات مشابه ساختار‌های بانکی در سراسر جهان، ادعا کرد که بیت‌کوین ویژگی‌های لازم برای تبدیل شدن به یک ارز را دارا نیست.

در همین زمان جان ویلیامز(John Williams)، رئیس بانک فدرال رزرو گفت: «رمزارزها آزمایش اولیه‌ی ارزی خود را پشت سر نگذاشته‌اند.»

همه با فدرال رزرو هم‌عقیده نیستند

این اظهارات انتقادی به‌طور فزاینده‌ای در تضاد با حقایق تجارت جهانی به‌نظر می‌رسد. در هفته‌ی جاری، مدیر‌عامل توئیتر با اشاره به عمر ده‌ساله‌ی بیت‌کوین، اظهار داشت که این رمزارز به ارز جهانی اینترنت تبدیل خواهد شد.

وی اظهار داشت: «بیت‌کوین انعطاف پذیر است. بیت‌کوین یک اصل است. بیت‌کوین در ایده‌های اینترنت سرچشمه دارد و یک نام تجاری عالی است.»

در همین زمان، بانک فدرال رزرو در اشاره به دلار آمریکا عنوان کرد که با وجود تغییرات مختلف، دلار به عنوان واحد پولی ایالات متحده‌ی آمریکا باقی مانده است.

شواهد کنونی نشان می‌دهد که دلار همچنان ارز اصلی معاملات فرامرزی در سطح جهان است. دیگر جایگزین‌ها، مورد توجه گسترده‌ای قرار نگرفته‌اند. اگر چه این موضوع پتانسیل فشار‌های احتمالی آینده را رد نمی‌کند. NY Fed

صندوق بین‌المللی پول(IMF)، پول نقدی و الکترونیکی را به عنوان روشی در تعیین سیاست تعیین نرخ بهره پیشنهاد کرده است. چنین حرکتی موجب می‌شود که نگهداری پول نقد جذابیت کمتری داشته باشد.

نظر شما در ارتباط با دیدگاه بانک فدرال رزرو نیویورک در زمینه‌ی تسلط رمزارزها و دلار آمریکا چیست؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا