اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

شرکت Reality Shares پیشنهاد یک ETF جدید را به کمیسیون SEC ارائه کرد

این صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله برای پوشش قرارداد‌های آتی بیت‌کوین و ابزار‌های وام‌دهی دولتی ارائه شده است

نکات برگزیده مطلب
  • براساس گزارشاتی که اخیرا منتشر شده است، کمپانی Reality Shares ETF Trust در روز ۱۱ام فوریه، پیشنهاد یک صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله(ETF) جدید به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) ارائه نموده که در صورت تصویب قرار است در دارایی‌های رمزارزی سرمایه‌گذاری کند. این سرمایه‌گذاری شامل مجموعه‌ای از قرارداد‌های آتی بیت‌کوین(با نماد BTC) و ابزار‌های وام‌دهی دولتی خواهد بود.

ارائه پیشنهاد یک ETF جدید

کمپانی Reality Shares ETF Trust که یکی از زیرشاخه‌های کمپانی فناوری مالی متمرکز بر دارایی‌های رمزارزی Blockforce Capital محسوب می‌شود، اخیرا پیشنهاد یک صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله(ETF) ارائه نموده که در دارایی‌های رمزارزی سرمایه‌گذاری می‌کند. این سرمایه‌گذاری شامل مجموعه‌ای از قرارداد‌های آتی بیت‌کوین(با نماد BTC) و ابزار‌های وام‌دهی دولتی خواهد بود. RealityShares_logo

صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل مبادله یا ETFها در واقع اوراق بهاداری هستند که قیمت و تغییرات ارزش تعدادی دارایی ارائه شده در صندوق‌های سهام را ردیابی و دنبال می‌کند. برخی معتقد‌اند که ETFها به نوعی نقطه‌ی قوت صنعت رمزارزی محسوب می‌شوند و در صورت تصویب آن‌ها، پذیرش گسترده‌ی رمزارزها به عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری قانون‌گذاری شده و منفعل امکان‌پذیر خواهد کرد.

این ETF جدید که در صورت تصویب در بورس اوراق بهادار NYSE Arca لیست خواهد شد، به گونه‌ای طراحی شده تا «سرمایه‌گذاری در ارزهای فیات و ارزهای مجازی که به طور گسترده برای استفاده در سراسر جهان مورد پذیرش قرار گرفته‌اند(به عنوان مثال برای ذخیره‌سازی ارزش، انتقال پول بین‌المللی یا به عنوان یک ابزار مبادله‌ی خارجی) را ممکن سازد».

گفته شده که پیشنهاد این ETF در روز ۱۱ام فوریه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) ارائه شده است.

در رابطه با قرارداد‌های آتی بیت‌کوین نیز در صورت تصویب این ETF، سرمایه‌گذاری‌ از طریق یک شرکت تابعه انجام می‌گیرد که در جزایر کیمن(Cayman) به ثبت رسیده است. سهام این شرکت در حال حاضر در بورس اوراق بهادار CBOE(یا CFE) و بورس اوراق بهادار شیکاگو(یا CME) مورد مبادله قرار می‌گیرد.

در پیشنهاد ارائه شده به SEC اعلام شده است که وضعیت قرارداد‌های آتی بیت‌کوین CME و CFE «توسط ارزش قرارداد‌های نقدی آتی که در پایان هر روز معاملاتی منتشر می‌شود، مشخص و ارزش‌گذاری خواهند شد». در ETF مذکور همچنین پیشنهاد شده که ممکن است این صندوق در آینده‌ در قرارداد‌های آتی بیت‌کوین مبادله شده در دیگر بورس‌ها نیز سرمایه‌گذاری کند، با این وجود تاکید شده که این صندوق «به صورت مستقیم در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری نخواهند کرد». در ادامه‌ی این پیشنهادات آمده است:

این صندوق ممکن است از طریق سرمایه‌گذاری در شرکت‌ تابعه، بخش اعظم سرمایه‌گذاری در قرارداد‌های آتی بیت‌کوین خود را انجام دهد. برای گسترش سرمایه‌گذاری مستقیم این صندوق در چنین ابزار‌هایی، درآمد حاصل از اینگونه ابزارها به حداکثر ۱۰ درصد از درآمد ناخالص محدود خواهد شد تا برخی از آزمون‌های تعیین سطح درآمد که برای واجد شرایط بودن در جهت معرفی به عنوان شرکت سرمایه‌گذاری ضروری هستند، مورد اجابت قرار بگیرند. The ETF filing

این صندوق پیشنهادی علاوه بر قرارداد‌های آتی بیت‌کوین، در بخش‌های سنتی همچون «ابزار‌های وام‌دهی دولتی با کیفیت و کوتاه مدت که به شکل ارزهای دلار آمریکا، یورو، پوند انگلیس، ین ژاپن و فرانک سوئیس در بورس‌های اوراق بهادار ایالات متحده لیست شده‌اند»، سرمایه‌گذاری‌های بزرگ‌تری انجام خواهد داد.

برای کسب اطالاعات بیشتر در رابطه با ETFها می‌توانید به مقاله‌ی جامع معرفی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ در وب‌سایت کوینیت مراجعه نمایید.

همانطور که قبلا گزارش شده است، یک صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ی مرتبط با بیت‌کوین توسط شرکت سرمایه‌گذاری VanEck و شرکت خدمات مالی SolidX در جهت لیست شدن در بورس اوراق بهادار BZX ارائه شده و در حال حاضر در کنار چندین درخواست دیگر، در چرخه‌ی بازبینی SEC گرفتار شده است.

با وجود بازیگران مختلفی از جمله برادران وینکلووس(Winklevoss) در این میان، و احتمال شکست یا ادامه‌ی روند تاخیر و انتظار برای تصویب ETFهای بیت‌کوین ارائه شده به کمیسیون SEC، آقای بریان کلی(Brian Kelly) به عنوان یک کارآفرین صنعت رمزارزی و تحلیل‌گر، اخیرا اعلام نموده که در سال ۲۰۱۹ «هیچ شانسی» برای دریافت چراغ سبز و تصویب ETF رمزارزی از طرف قانون‌گذاران وجود ندارد.

نظر شما در رابطه با پیشنهاد این ETF جدید چیست؟ آیا کمیسیون SEC در سال ۲۰۱۹ اقدام به تصویب اولین ETF قانونی خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا