اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

دو شاخص رمزارزی به سرویس داده‌های Nasdaq افزوده خواهد شد

Nasdaq با انتشار بیانیه‌ای از اضافه شدن شاخص‌های بیت‌کوین و اتریوم به سرویس داده‌های جهانی خود(GIDS) خبر داد

نکات برگزیده مطلب
  • براساس اعلامیه‌ای که روز دوشنبه منتشر شده است، اوپراتور بورس اوراق بهادار Nasdaq در اواخر ماه جاری قرار است شاخص‌های بیت‌کوین(با نماد BTC) و اتریوم(با نماد ETH) را به سرویس داده‌های جهانی خود اضافه کند. این دو شاخص به ترتیب شاخص نقدینگی بیت‌کوین(با نماد BLX) و شاخص نقدینگی اتریوم(با نماد ELX) نام دارند و قرار است تا به صورت «آنی و لحظه‌ای» اطلاعات تلفیقی مربوط به این دو رمزارز را به سرویس شاخص داده‌های جهانی Nasdaq(یا GIDS) ارائه دهد.

.

شاخص‌های جدید Nasdaq

گفته شده که اوپراتور بورس اوراق بهادار Nasdaq در اواخر ماه جاری قرار است شاخص‌های بیت‌کوین(با نماد BTC) و اتریوم(با نماد ETH) را به سرویس داده‌های جهانی خود اضافه کند.

NASDAQ_Logo

این کمپانی در روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلان کرد که با شرکت تحقیقاتی و داده‌های بلاک‌چینی Brave New Coin در جهت ارائه‌ی اطلاعات مربوط به دو شاخص جدید، همکاری کرده است. براساس همین اعلام، قرار است شاخص‌های جدید بیت‌کوین و اتریوم از روز ۲۵ فوریه فعالیت خود را آغاز نمایند.

Nasdaq برای توضیح بیشتر اعلام نموده که شاخص نقدینگی بیت‌کوین(با نماد BLX) و شاخص نقدینگی اتریوم(با نماد ELX) قرار است تا به صورت «آنی و لحظه‌ای» اطلاعات مربوطه را که شامل داده‌های تلفیقی می‌باشد، به سرویس شاخص داده‌های جهانی Nasdaq(یا GIDS) ارائه دهد.

گفته شده که شاخص‌های BLX و ELS قرار است به صورت لحظه‌ای «ارزش و نرخ ارجاع» یک واحد بیت‌کوین و یک واحد اتریوم را بر اساس بالاترین میزان نقدینگی نهایی بازار، به صورت قیمت دلاری اعلام نمایند. همچنین لازم به ذکر است که این داده‌ها به طور متناوب و هر ۳۰ ثانیه یکبار، بروزرسانی خواهند شد.

بورس Nasdaq همچنین اعلام نموده که این دو شاخص برخلاف اصول کمیته‌ی بین‌المللی کمیسیون اوراق بهادار(یا IOSCO) با استفاده از یک روش خاص محاسبه شده‌اند که «به طور مستقل مورد ارزیابی قرار است».

این اوپراتور بورس همچنین افزوده است:

شاخص BLX در میان تجار صنعت رمزارزی به عنوان یکی از برترین مراجع شاخص بیت‌کوین شناخته می‌شود و محاسبات آن از سال ۲۰۱۰ به بعد انجام شده است؛ به همین ترتیب، ELX نیز از سال ۲۰۱۴ به بعد محاسبه شده است. Nasdaq

با در نظر گفتن سرمایه‌گذاری‌های Nasdaq در استارت‌آپ‌های صنعتی، می‌توان گفت که این اوپراتور بورس در فضای رمزارزی و بلاک‌چینی به شدت فعال بوده است. ماه گذشته این کمپانی یک برنامه‌ی سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیون دلاری سری B را برای استارت‌آپ بلاک‌چینی Symbiont راه‌اندازی کرد.

گرچه هنوز اطلاعات زیادی در دسترس نیست، اما در ماه نوامبر  اعلام شد که Nasdaq با همکاری شرکت مدیریت سرمایه VanEck قرار است در سال ۲۰۱۹ «نسخه‌ی دوم قرارداد‌های آتی رمزارزی قانون‌گذاری شده» را به بازار وارد کند.

نظر شما در رابطه با این دو شاخص رمزارزی جدید چیست؟ به نظر شما کاربرد آن‌ها چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
Coindesk

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا