اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

نگرانی دولت هند نسبت به بی‌ثباتی روپیه در پی استفاده از رمزارزها

دولت هند عقیده دارد که استفاده از رمزارزها به عنوان نوعی روش پرداخت، می‌تواند باعث بی‌ثباتی ارز فیات این کشور شود

نکات برگزیده مطلب
  • اخیرا گزارشاتی منتشر شده است که نشان می‌‌دهد یک کمیته‌ی دولتی در کشور هند به دنبال توسعه‌ی چهارچوبی برای رمزارزها است. دلیل این اقدام نگرانی دولت این کشور از فراگیر شدن رمزارزها به عنوان نوعی روش پرداخت قانونی و در ادامه‌ی این روند بی‌ثباتی روپیه(Rupee ارز فیات کشور هند) شود.

خبرگزاری‌های داخلی کشور هند اخیرا گزارش داده‌اند که کمیته‌ی دولتی این کشور به دنبال توسعه‌ی یک چهارچوب نظارات بر رمزارزها است. دولت هند فکر می‌کند در صورتی که رمزارزها به عنوان نوعی روش پرداخت مجاز اعلام شوند، در نهایت باعث ایجاد تاثیرات منفی و بی‌ثباتی ارزش روپیه(rupee ارز فیات کشور هند) خواهند شد. کمیته‌ی مذکور تحت مدیریت سبحاش چاندرا گارگ(Subhash Chandra Garg) وزیر امور اقتصادی هند، فعالیت خواهد کرد.

india

یکی از نمایندگان اکوسیستم رمزارزی که با آقای گارگ دیدار داشته است، اعلام نموده:

کمیته‌ و هیئت تحت نظارت آقای گارگ نگران این مورد است که در صورت مجاز اعلام شدن بیت‌کوین و دیگر ارزها دیجیتال برای استفاده در عملیات‌های پرداخت، احتمال ایجاد بی‌ثباتی توسط این رمزارزها برای پول فیات هند وجود دارد یا خیر. تاثیر کلی این روند بر روی اکوسیستم مالی هنوز نامشخص است و متقاعد کردن آن‌ها در این لحظه بسیار سخت و چالش‌ برانگیز است. Representative from the crypto ecosystem

دولت هند در رابطه با این موضوع اعلام نموده که هیئت تحت نظارت آقای گارگ در مراحل نهایی ارائه‌ی گزارشاتی می‌باشد که حاوی توصیه‌هایی جهت قانون‌گذاری رمزارزها در هند هستند.

با این حال، وزارت امور مالی هند به پارلمان این کشور اعلام کرده است که «ارائه‌ی یک برنامه‌ی زمانی خاص برای توصیه‌های مشخص قانون‌گذاری، در حال حاضر بسیار دشوار است و هیئت تحت نظارت آقای گارگ نیز با در نظر گرفتن جوانب احتیاطی در حال پیگیری این موضوع است».

هیچ خطری برای ثبات اقتصادی وجود ندارد

شورای ثبات مالی(FSB) در ماه اکتبر سال گذشته، گزارشاتی در رابطه با اثرات احتمالی دارایی‌های رمزارزی بر ثبات اقتصادی منتشر کرد. FSA یک سازمان بین‌المللی است که با انجام نظارت بر سیستم‌های اقتصادی، برای گروه G20 که یک مجمع بین‌المللی برای دولت‌ها و بانک‌های مرکزی دولتی می‌باشد، توصیه‌هایی در رابطه با سیستم مالی جهان ارائه می‌کند.

finance

اعضای کارگروه G20 عبارتند از قانون‌گذاران صنعت مالی و بانک‌های مرکزی ۲۴ کشور جهان. در این بین نام سازمان‌های بین‌المللی از جمله صندوق بین‌المللی پول(IMF) نیز به چشم می‌خورد.

در گزارشات ماه اکتبر FSB آمده است که «براساس اطلاعات موجود، دارایی‌های رمزارزی در حال حاضر هیچ خطری برای ثبات مالی جهان ایجاد نمی‌کنند». با این وجود در بخش‌هایی از این گزارشات گفته شده که «به علت سرعت زیاد توسعه‌ی بازار در صنعت رمزارزی، این صنعت نیازمند نظارت هوشمندانه و مداوم است. اگر روند استفاده از دارایی‌های رمزارزی همچنان به تکامل خود ادامه دهد، ممکن است در آینده پیامد‌هایی برای ثبات مالی داشته باشد».

بانک ذخایر هند(RBI) با اشاره به یافته‌های FSB، در گزارشات «روند حرکت و ترقی بانکداری در کشور هند»، مکررا اعلام نموده که رمزارزها در حال حاضر تهدید نیستند.

در بخش‌هایی از گرازشات RBI آمده است:

تکامل سریع بازار همچنان ادامه دارد و اگر میزان استفاده از دارایی‌های رمزارزی همچنان گسترش یابد یا با هسته‌ی سیستم قانون‌گذاری مالی ارتباط برقرار کند، این ارزیابی‌های اولیه ممکن است دچار تغییر شوند. با توجه به گسترش سریع میزان استفاده از رمزارزها، برای حفظ و ملاحظه‌ی ثبات مالی، رمزارزها به نظارت مستمر نیاز دارند.  Reserve Bank of India

نظر شما در رابطه با نگرانی‌های دولت هند چیست؟ آیا استفاده از رمزارزها می‌تواند بی‌ثباتی مالی به همراه داشته باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

منبع
Bitcoin.com

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا