اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

هکر‌های کریپتوپیا بیش از ۲ میلیون دلار را از طریق صرافی غیرمتمرکز EtherDelta خارج کردند

هکر‌ها تاکنون توانسته‌اند جمعا ۳/۲ میلیون دلار از دارایی‌های سرقت شده را بطوری که غیر قابل ردگیری باشد برداشت کنند

نکات برگزیده مطلب
  • هکر‌هایی که در ابتدای سال جاری با نفوذ به صرافی نیوزیلندی کریپتوپیا(Cryptopia) رمزارز سرقت کرده بودند، توانستند بیش از ۳.۲ میلیون دلار را طریق صرافی‌های بزرگ رمزارزی خارج کنند. ۲ میلیون دلار از این دارایی‌ها از طریق صرافی غیرمتمرکز و محبوب EtherDelta خارج شده است.

بر اساس داده‌های Elementus، هکر‌ها همچنین مقادیر قابل توجهی را از طریق Huobi، بایننس(Binance) و Bitbox برداشت کرده‌اند. احراز هویت مشتریان(KYC) در این صرافی‌ها برای برداشت مقادیر بالا الزامی است، این موضوع بدان معنی است که احتمالا امکان شناسایی آن‌ها وجود دارد.

با توجه به این‌که EtherDelta یک صرافی رمزارزی غیر متمرکز است، که KYC یا الزامات پولشویی(AML) را اجرا نمی‌کند، این بخش از رمزارز‌های سرقت شده، احتمالا غیر قابل ردیابی خواهند بود.

بر اساس اعلام مطبوعات در گذشته، بنیانگذار صرافی EtherDelta، به‌دلیل راه‌اندازی صرافی ثبت نشده محکوم شده است.

به‌روز‌رسانی اخبار Cryptopia؛ تا امروز صبح هکر‌ها ۳٫۲ میلیون دلار توکن را برداشت کرده‌اند و بیشتر آن از طریق Etherdelta انجام شده است.

پلیس نیوزیلند اعلام کرد که پرونده‌ی هک این صرافی «یک موقعیت پیچیده» است. اما خاطر نشان کرد که آن‌ها به‌طور جدی تحقیقات خود را انجام می‌دهند. با این وجود، مدت زمانی که این تحقیقات طول خواهد کشید را اعلام نکرده‌اند.

هک Cryptopia

هک صرافی کریپتوپیا اولین هک بزرگ حوزه‌ی رمزارزی در سال ۲۰۱۹ به شمار می‌آید. بر اساس اعلام این صرافی حمله‌ی هکری در روز ۱۴ ژوئن اجرا شده است. این صرافی در ابتدا اجرای برنامه‌ی تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی نشده را اعلام کرد اما به سرعت مشخص گردید که این صرافی هک شده است.

تحقیقات Elementus نشان می‌دهد که این هک به‌طور متفاوتی اجرا شده است. تحقیقات آن‌ها که تنها بر روی اتریوم(Ethereum) و توکن‌های ERC-20 انجام شده است نشان می‌دهد که حمله‌ی هکری به‌طور غیر عادی و در مقیاس وسیعی انجام شده است. در این حمله، ۷۶ هزار آدرس کیف پول مورد نفوذ قرار گرفته و هزاران کلید خصوصی به دست هکر‌ها افتاده است.

محققان اظهار داشتند که با توجه به این‌که سرقت رمزارزها هفته‌ها به‌طول انجامید، فقدان اضطرار در این حمله مشاهده می‌گردد. این موضوع همچنینی نشان می‌دهد که صرافی کریپتوپیا به کیف پول‌های خود دسترسی ندارد.

با این وجود، برخی از اعضای جامعه‌ی رمزارزی ادعا می‌کنند که این حمله از داخل صرافی انجام شده است. یکی از منطقی‌ترین ادعا‌های مطرح شده اعلام می‌کند که «کریپتوپیا پس از آگاهی از این حمله قادر به توقف آن نیست زیرا یکی از کارکنانش در پشت این حمله قرار دارد.»

با وجود این‌که تحقیقات همچنان ادامه دارد، کاربران این صرافی تلاش می‌کنند دارایی‌هایی که به این صرافی واریز کرده‌اند را باز پس گیرند.

آیا باید منتظر فشار بیشتر قانونگذاران و مجریان قانون به صرافی‌های غیر متمرکز باشیم؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع
Cryptoglobe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا