اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

افزایش ۱۰ میلیاردی سرمایه‌ی در حال گردش بازار رمزارزی طی کمتر از ۲۴ ساعت

ارزش بازار رمزارزی طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰ میلیارد دلار افزایش داشته و برخی رمزارزها شاهد جهش قیمت دو رقمی بوده‌اند

نکات برگزیده مطلب

  • به نظر می‌رسد که با وجود نزولی بودن روند حرکت بازار رمزارزی، طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد یک جهش ناگهانی ارزش بوده‌ایم و بیش از ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌ به مجموع سرمایه‌ی در حال گردش بازار(Total Market Cap) افزوده شده است. این روند باعث شده که قیمت رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) از مرز مقاومت ۳۶۰۰ دلار نیز عبور کرده و اتریوم نیز به قیمت ۱۲۰ دلار نزدیک شود.

جهش مثبت بازار رمزارزی

با اینکه بازار رمزارزی طی چند روز گذشته در حالت رکود و سراشیبی قرار داشت، حالا به نظر می‌رسد که یک جهش چشم‌گیر رخ داده و بیش از ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌ی در حال گردش(Market Cap) به ارزش کل این بازار افزوده شده است. با دیدن این جهش و افزایش قیمت که برای برخی از رمزارزهای بازار دو رقمی بوده است، یک سوال در ذهن مخاطلبان صنعت رمزارزی پدیدار می‌شود؛ آیا روند صعودی شروع شده و قیمت‌های فعلی افزایش خواهند یافت؟

نمودار تغییرات سرمایه‌ی کل بازار رمزارزی(Total market Cap) طی ۷ روز گذشته

طی یک سال گذشته روند حرکت بازار رمزارزی عمدتا نزولی بوده است؛ اما سقوط شدیدی که در اواخر سال ۲۰۱۸ رخ داد، باعث شد که قیمت‌ها به صورت ناگهانی شکسته شده و قیمت رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) نیز در مدت زمان کوتاهی از ۶۵۰۰ دلار به کمتر از ۴۰۰۰ دلار و حتی تا رقم ۳۲۰۰ دلار نیز کاهش یابد. با اینکه قیمت رمزارز بیت‌کوین در شروع سال ۲۰۱۹ به مرز ۴۰۰۰ دلار رسید و افزایش نسبی داشت، اما پس از مدت کوتاهی دوباره سقوط کرد و ارزش آن کمتر ۳۵۰۰ دلار شد.

رمزارز اتریوم(با نماد ETH) نیز از همین روند پیروی کرد و پس از یک جهش قیمت نسبتا مناسب در اوایل سال ۲۰۱۹، پس از مدت کوتاهی مجددا سقوط کرد. احتمالا دلیل این افزایش موقتی اعلام زمانبندی ماه ژانویه برای ارائه‌ی ارتقاء قسطنطنیه(January) بود که باعث افزایش قیمت این رمزارز تا مرز ۱۶۰ شد. با این وجود رمزارز اتریوم در زمان اعلام تاخیر در ارائه‌ی این ارتقاء طی تنها ۲۴ ساعت بیش از ۴ درصد ارزش خود را از دست داد. این روند نزولی به طور پیوسته تا جایی ادامه داشت که قیمت اتریوم به ۱۰۰ دلار نزدیک شد.

با توجه به داده‌هایی که اخیر منتشر شده است، با وجود روند نزولی بازار رمزارزی، تعداد افتتاح حساب‌ جدید روزانه‌ در اتریوم افزایش چشم‌گیر داشته است. این بدان معناست که پس از ارائه‌ی ارتقاء قسطنطنیه که برای ۲۷ام فوریه در نظر گرفته شده است، ممکن است حداقل برای اتریوم روند صعودی بازار آغاز شود.

وضعیت بازار رمزارزی طی ۲۴ ساعت گذشته

در واقع بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران بازار‌های رمزارزی شروع یک حرکت صعودی را برای بازار و بخصوص رمزارز بیت‌کوین، پیش‌بینی کرده بودند. با این حال، در اغلب این پیش‌بینی‌ها گفته شده که این روند صعودی طی چند سال آینده شروع خواهد شد و این امر باعث از بین رفتن انتظارات سرمایه‌گذاران شده بود. شروع زودهنگام یک روند صعودی شاید بر این واقعیت تاکید داشته باشد که پذیرش رمزارزها در بسیاری از بخش‌های صنعتی جهان، بسیار گسترده‌تر از تصور کارشناسان بوده است.

به عنوان مثال اخیرا اعلام شده که کیف‌پول Abra به کاربران خود اجازه می‌دهد تا با استفاده از رمزارز بیت‌کون، اقدام به خرید سهام کنند. این مورد قطعا به این معناست که بازار سهام در آینده‌ای نه چندان دور توکنیزه شده و رفته رفته به دلیل موارد استفاده‌ی فراوان، تصویب و پذیرش رمزارز بیت‌کوین نیز فراگیر خواهد شد. همانطور که موارد استفاده‌ی مختلف رو به افزایش است، تا زمانی که مقدار قابل توجه و پایدار از سرمایه‌گذاری در صنعت به وجود نیاید، میزان پذیرش نیز افزایش خواهد یافت. در نهایت این سرمایه‌ی پایدار نه تنها رشد ثابت به همراه خواهد داشت، بلکه باعث ادامه‌دار شدن این روند به صورت بلند مدت خواهد شد.

نظر شما در رابطه با این جهش چشم‌گیر چیست؟ آیا روند صعودی بازار رمزارزی آغاز شده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
منبع
ZYcrypto
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن