اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مقدار سرمایه‌ی یک رمزارز ارتباطی با محبوبیت آن ندارد

آمار ترافیک سایت ویکی‌پدیا نشان می‌دهد که پس از بیت‌کوین و اتریوم، صفحه‌ی رمزارز BAT بیشترین بازدید را دارد

نکات برگزیده مطلب

  • پلت‌فرم تجزیه و تحلیل داده‌های DataLight اخیرا داده‌هایی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد تعداد بازدید صفحه‌ی ویکی‌پدیای مربوط به رمزارزهای مختلف، تقریبا هیچ رابطه‌ای با میزان سرمایه‌ی در حال گردش آن‌ها ندارد. در لیستی که این شرکت منتشر کرده است پس از بیت‌کوین و اتریوم، رمزارز BAT قرار دارد که در جدول بزرگ‌ترین رمزارزهای بازار از لحاظ میزان سرمایه‌ی در حال گردش، رتبه‌ی ۳۶ام را به خود اختصاص داده است!

تعداد بازدید‌های ویکی‌پدیا

داده‌های بدست آمده از وب‌سایت ویکی‌پدیا(Wikipedia) نشان می‌دهد که سرمایه‌ی در حال گردش رم‌زارزها(Market Cap) رابطه‌‌ای با میزان علاقه‌ی مردم به آن‌ها  ندارد. این موضوع می‌تواند بدان معنی باشد برخی رمزار‌ز‌ها در حال حاضر بیش از حد ارزشمند و مهم شمرده می‌شوند، در حالی که برخی دیگر از آن‌ها کم ارزش‌تر از چیزی که هستند محسوب می‌شوند.

Wikipedia

براساس داده‌هایی که اخیرا توسط پلت‌فرم تجزیه و تحلیل داده‌های رمزارزی به نام DataLight منتشر شده است، رمزارز بیت‌کوین در بین تمام رمزارزهای موجود در بازار، بیشترین تعداد بازدید صفحه در وب‌سایت ویکی‌پدیا را به خود اختصاص داده است. صفحه‌ی مربوط به این رمزارز از تاریخ ۲۴ دسامبر تا ۲۴ ژانویه بیش از ۲۹۲ هزار مرتبه بازدید روزانه داشته است.

جایگاه بعدی با ۴۶ هزار بازدید روزانه به رمزارز اتریوم(با نماد ETH) و پس از آن نیز با ۲۷ هزار بازدید روزانه به رمز‌ارز Basic Attention(توکن‌های مربوط به مرورگر Brave‌ با نماد BAT) تعلق دارد. در ادامه به ترتیب رمزارز ریپل(با نماد XRP) با ۲۱۵۰۰ بازدید روزانه، رمزارز بیت‌کوین کش(با نماد BCH) با ۱۹۷۰۰ بازدید روزانه و رمزار‌ز مونرو(با نماد XMR) نیز با ۱۷۲۰۰ بازدید روزانه قرار دارد. در نهایت رمزارز دوژکوین(با نماد DOGE) و رمزارز لایت‌کوین(با نماد LTC) به ترتیب با داشتن ۱۵۹۰۰ و ۱۱۴۰۰ بازدید روزانه، در لیست پرطرفدارترین رمزارزهای بازار از لحاظ تعداد بازدید در ویکی‌پدیا، قرار دارند.

پست توییتری DataLight و آمار ارائه شده

با نگاهی به لیست بزرگ‌ترین رمزارزهای بازار بر اساس میزان سرمایه‌ی در حال گردش(Market Cap)، درمیابیم که علاقه‌ی عمومی مردم از این لیست طبعیت نمی‌کند. با اینکه رمزارز بیت‌کوین در هر دو معیار رتبه‌ی اول و اتریوم نیز پس از آن در جایگاه دوم قرار دارد، رمزارز ریپل با داشتن رتبه‌ی سوم در بیشترین میزان سرمایه‌ی در حال گردش، تعداد بازدید کمتری را به خود اختصاص داده و از این نظر در لیست ارائه شده توسط DataLight، چهارم است.

Basic-Attention-Token

این درحالیست که رمزارز BAT با در اختیار داشتن تنها ۱۵۴ میلیون دلار سرمایه‌ی در حال گردش و مالکیت رتبه‌ی ۳۶ام جدول بزرگ‌ترین رمزارزهای بازار، توانسته به حجم زیادی از بازدید روزانه دست یابد و در لیست ارائه شده توسط DataLight پس از اتریوم در جایگاه سوم قرار بگیرد.

به همین ترتیب، رمزارز مونرو نیز با در اختیار داشتن ۷۶۰ میلیون دلار سرمایه‌ی در حال گردش و جایگاه ۱۴ام بازار رمزار‌زی، توانسته همانند رمزارز BAT علاقه‌ی مردم را به خود جلب کرده و در لیست DataLight بالاتر از رمزارزهای بزرگی همچون توکن‌های بایننس(با نماد BNB)، بیت‌کوین SV(فورک بیت‌کوین کش با نماد BSV)، رمزارز ترون(با نماد TRX) و حتی EOS قرار بگیرد.

در حالی که این آمار نشان می‌دهد برخی رمزارزها با  خرید بیش از حد(overbought) و یا فروش بیش از اندازه(oversold) مواجه شده‌اند، پلت‌فرم DataLight توضیح داده است که به نظر می‌رسد مخاطبین وب‌سایت ویکی‌پدیا بیشتر به «رمزار‌زهای نسبتا قدیمی و شناخته‌ شده‌تر» علاقه‌مند هستند. این مورد احتمالا به این موضوع اشاره دارد که در اغلب موارد وب‌سایت ویکی‌پدیا صرفا برای تحقیقات استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است که جیمی ویلز(Jimmy Wales) یکی از بنیانگذاران ویکی‌پدیا، سال گذشته اعلام کرده بود که از نظر او فضای رمزا‌رزی «قطعا حبابی است». آقای ویلز همچنین اعلام کرده است که وب‌سایت ویکی‌پدیا برای جمع‌آوری هرگز ICO ارائه نخواهد کرد.

نظر شما در رابطه با آمار ارائه شده توسط پلت‌فرم DataLight چیست؟ چه رابطه‌ای بین سرمایه‌ی در حال گردش بازار یک رمز‌ارز و میزان محبوبیت آن وجود دارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
منبع
Cryptoglobe
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن