اخبار داخلیاخبار و مقالات

امیر هامونی: فرابورس آمادگی‌های لازم جهت عرضه‌ی ICO را دارد

مدیرعامل فرابورس ایران گفت که فرابورس آمادگی آزمایش عرضه‌ی اولیه توکن با رعایت الزامات بانک مرکزی را دارد

نکات برگزیده مطلب

  • امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران، طی جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود اظهار داشت که فرابورس ایران آمادگی دارد تا براساس زیرساخت‌ها و با نظارت کمیته‌ی فقهی و سازمان بورس فرآیند، عرضه اولیه توکن با پشتوانه‌ی دارایی را آزمایش کند. وی همچنین اعلام نموده «نظام بانکی و بازار سرمایه باید از فواید بلاک‌چین استفاده کنند، اما برای پیاده سازی و بهره‌گیری از آن در خدمات بازار سرمایه نیاز است تا اعضای این بازار بلاک‌چین را بپذیرند و به آن نگاه مثبتی داشته باشند».

اعلام آمادگی فرابورس ایران

امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران، طی جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود در رابطه با  مسئولیت‌های فرابورس و بورس در حوزه‌ی عرضه اولیه توکن(ICO) با پشتوانه‌ی دارایی بر اساس پیش‌نویس سند رمز‌ارز بانک مرکزی اعلام کرد «فرابورس ایران آمادگی دارد تا براساس زیرساخت‌ها و با نظارت کمیته‌ی فقهی و سازمان بورس فرآیند، عرضه اولیه توکن با پشتوانه‌ی دارایی را آزمایش کند و برای آن قوانین لازم را در نظر بگیرد تا این زیرساخت که می‌تواند در حوزه‌ی تامین مالی کاربردهای مهمی داشته باشد، مورد استفاده قرار بگیرد.

ifb-logo

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود:

 در حال حاضر برای استفاده از یک فناوری و اجرایی شدن آن در بازار سرمایه، دیگر نیاز نیست تا ابتدا دستورالعمل‌های مورد نیاز نوشته شود، چرا که حالا با ایجاد سند‌باکس رگولاتوری می‌توان ابزارهای جدید را بدون وضع قانون تحت سند باکس به صورت آزمایشی راه اندازی و استفاده کرد. امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران

آقای هامونی با اشاره به توکن‌هایی که پشتوانه‌ی دارایی دارند و توکن‌هایی که پشتوانه‌ی ارز و فلزات گران بها دارند، اظهار داشت که «توکن با پشتوانه دارایی در حقیقت تبدیل دارایی به اوراق بهادار یا توکنیزه کردن است، که مسئولیت رمز‌ارزهایی با این خاصیت در اختیار بازار سرمایه‌ی کشور یعنی سازمان بورس به شمار می‌رود و بانک مرکزی به عنوان رگولاتور یا قانون‌گذار باید در خصوص سایر رمز‌ارزهای ارزی و دارای پشتوانه فلزات گران‌بها تصمیم گیری داشته باشد و سیاست‌های خود را اعلام کند».

وی با بیان اینکه فناوری بلاک‌چین در صنعت مالی و بانکی از کاربردهای متعددی برخوردار است، گفت:

نظام بانکی و بازار سرمایه باید از فواید بلاک‌چین استفاده کنند، اما برای پیاده سازی و بهره‌گیری از آن در خدمات بازار سرمایه نیاز است تا اعضای این بازار بلاک‌چین را بپذیرند و به آن نگاه مثبتی داشته باشند؛ این فناوری کاربرد بسیار مهمی در حوزه شناسایی مشتریان یا KYC دارد و با توجه به افزایش شفافیت و راندمان، بازار سرمایه را ارتقا می‌دهد.

امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران

صحبت‌های آقای هامونی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا فرابورس ایران آمادگی‌های لازم برای ورود به این صنعت نوپا را دارد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Ibena
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن