اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

رمزارز پترو، پشتوانه‌ای برای ساخت سه میلیون واحد مسکونی در ونزوئلا

با وجود تاکید وزیر مسکن ونزوئلا به وجود مصالح و منابع مالی کافی برای تکمیل پروژه‌ها، شرکت‌های خارجی در حال خروج از این پروژه هستند

نکات برگزیده مطلب

  • ساخت 3 میلیون واحد مسکونی برای مردم کشور ونزوئلا پروژه‌ی بزرگ دیگری است که این کشور قصد دارد منابع آن را از طریق رمزارز پترو(Petro) تامین کند. در حالی که دولت سوسیالیست ونزوئلا معتقد است که پول و مصالح کافی برای تکمیل «پروژه‌ی بزرگ مسکن» وجود دارد، بدهی شرکت‌های ساختمانی پرداخت نشده و بیشتر آن‌ها این کشور را ترک کرده‌اند. همچنین پیشنهاد استفاده از پترو در معاملات جهانی نیز دستاورد قابل توجهی نداشته است.

اصرار وزیر ونزوئلا به شرکت‌های ساختمانی در پذیرش پترو

وزیر مسکن و شهرسازی ونزوئلا به منظور احیای برنامه‌ی دولتی ساخت واحد‌های آپارتمانی جدید در این کشور به دیگر بخش‌های دولت که سعی دارند مردم این کشور را به خرید رمزارز پترو ترغیب کنند، ملحق شد. دولت چپگرای نیکلاس مادورو(Nicolas Maduro) رئیس جمهوری ونزوئلا، امیدوار است به کمک رمزارز پترو (که ادعا می‌شود توسط نفت این کشور پشتیبانی می‌شود) به پیشرفت پروژه‌ی ساخت واحد‌های مسکونی در ونزوئلا(GMVV) سرعت ببخشد.

GMVV

خبرگزاری Prensa Latina گزارش کرد که ایلدمارو ویلاروئل(Ildemaro Villarroel)، وزیر مسکن ونزوئلا در طی اولین جلسه‌ی دولت در سال ۲۰۱۹ از شرکت‌های دولتی و خصوصی برای حمایت از این طرح جاه طلبانه دعوت کرد. وی تاکید کرد که استفاده از ارز دیجیتالی پترو برای تامین سرمایه‌ی پروژه‌های ساخت و ساز به استقلال اقتصادی این کشور که در آمریکای جنوبی قرار دارد، کمک می‌کند.

ویلاروئل ادعا کرد که پروژه‌ی ساخت واحد‌های مسکونی بودجه و مصالح ساختمانی مورد نیاز برای دستیابی به هدف خود را داراست. بر اساس برنامه، تکمیل ۳ میلیون واحد مسکونی تا پایان سال جاری هدف‌گذاری شده است. خانه‌های جدید در میان مردم ونزوئلا از مناطق مختلف با اولویت متخصصان، جوانان و شهروندان ارشد، توزیع خواهد شد.

بر اساس اظهارات وزیر مسکن ۲٫۵ میلیون خانه‌ی جدید در گذشته تحویل داده شده‌اند و یک میلیون واحد مسکونی دیگر نیز به عنوان بخشی از طرح «بزرگ خانه در ونزوئلا» بازسازی شده‌اند. این برنامه بیش از یک میلیون قطعه‌ی زمین شهری را در برگرفته است.

خروج شرکت‌های خارجی از پروژه‌ی ساخت واحد‌های مسکونی

دولت ونزوئلا در مواجهه با فشار‌های اقتصادی، تورم و تحریم‌های خارجی امید زیادی بر موفقیت رمزارز ملی خود دارد. مقامات کاراکاس(پایتخت ونزوئلا) فروش عمومی پترو را در اکتبر سال گذشته آغاز کردند، اما خریداران سکه‌ی دیجیتالی دریافت نکرده و تنها «گواهی خرید پترو» به آن‌ها داده شده است.

در همان زمان دولت نیکلاس مادورو اظهارات قدرتمندی را درباره‌ی پذیرش پترو در همراهی با ارز رسمی این کشور(بولیوار) به عنوان یک حساب واحد مطرح ساخت. بر اساس گزارش کوینیت، مستمری و حقوق بازنشستگان نیز توسط رمزارز پترو محاسبه شده است. رئیس جمهور ونزوئلا ایجاد مناطق اقتصادی ویژه‌ای را در اطمینان بخشیدن به امکان استفاده و خرید خانه و دیگر دارایی‌ها با پترو، وعده داده است.

Petro

مقامات ونزوئلا تلاش می‌کنند اطمینان سازمان‌ها و کشور‌های دیگر را به منظور پذیرش پترو در معاملات بین المللی جلب کنند. جمهوری فدرال روسیه، سازمان کشور‌های صادر کننده‌ی نفت(اوپک) و اعضای منطقه‌ای «اتحاد بولیوار برای مردم آمریکا(ALBA)» پیشنهاد استفاده از پترو را دریافت کرده‌اند، اما این پیشنهاد موفقیت کمی به‌دست آورده است.

بر اساس گزارش اخیر، شرکت‌های ساخت و ساز چینی و روسی از کشور ونزوئلا خارج شده‌اند. در نتیجه ممکن است پروژه‌ی بزرگ ساخت واحد‌های مسکونی بزودی متوقف شود. این کشور بیش از ۱۱۰ میلیون دلار به شرکت Belzarubezhstroy بدهکار است. این شرکت بلاروسی یکی از معدود شرکت‌های خارجی است که همچنان در این کشور به ساخت و ساز مشغول است. با این وجود این شرکت تمایلی به قبول باز پرداخت بدهی‌ها با استفاده از پترو نشان نداده است.

آیا فکر می‌کنید ونزوئلا در تامین مالی پروژه‌های ساخت واحد‌های مسکونی به کمک رمزارز پترو موفق خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Bitcoin.com
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن