اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

افزایش انتشار آلت‌کوین‌ها موجب کاهش قیمت بیت‌کوین می‌شود

تحقیقات بانک فدرال رزرو سنت لوئیس دلایلی را برای افزایش شدید قیمت بیت‌کوین و همچنین رسیدن قیمت آن به صفر نشان می‌دهند

نکات برگزیده مطلب

  • نتیجه‌ی تحقیقی که توسط بانک فدرال رزرو سنت لوئیس(Federal Reserve Bank of St. Louis) انجام شده است، نشان می‌دهد که افزایش تعداد آلت‌کوین‌های رقیب، موجب فشار نزولی بر قیمت تمامی رمزارزها و از جمله بیت‌کوین(BTC) می‌شود. محققان عقیده دارند که قیمت بیت‌کوین درمیان دو دیدگاه افراطی مطرح شده در زمینه‌ی قیمت این رمزارز قرار خواهد گرفت؛ یعنی یا به واسطه‌ی افزایش پروژه‌های آلت‌کوین قیمت بیت‌کوین به صفر خواهد رسید و یا بخاطر تعداد حداکثری محدود بیت‌کوین باعث افزایش قیمت شدید آن خواهد شد.

این گزارش دو دیدگاه را مطرح می‌کند، طرفداران بیت‌کوین معتقدند که محدودیت انتشار بیت‌کوین و افزایش تقاضا قیمت بیت‌کوین را افزایش خواهد داد، و مخالفان معتقدند که قیمت آن به صفر خواهد رسید. این دو دیدگاه افراطی در طول تاریخ ظهور بیت‌کوین همواره در کنفرانس‌ها، نشست‌ها و شبکه‌های اجتماعی درمیان دو گروه مورد بحث قرار گرفته است.

محققان اعلام کردند:

ما فکر می‌کنیم که مسیر آینده‌ی قیمت بیت‌کوین بین این دو دیدگاه افراطی قرار خواهد گرفت. The researchers

بر اساس نتیجه‌ای این تحقیق که در ۱۱ ژانویه منتشر شد، ارزش قیمت بیت‌کوین به دلار آمریکا، به نرخ تبدیل آن به آلت‌کوین‌ها بستگی دارد. این گزارش نشان می‌دهد که طرفداران بیت‌کوین انتظار دارند بیت‌کوین ارزش بالاتری نسبت به آلت کوین‌ها داشته ویا ارزش بازار خود را نسبت به ارزش بازار جهانی رمزارزها ثابت نگاه دارد. با این وجود، محققان نشان دادند که این موضوع تا کنون صحت نداشته است.

سهم و درصد ارزش بازار بیت‌کوین درمیان تمامی رمزارزها، آپریل ۲۰۱۳-دسامبر ۲۰۱۸ توجه: تنها رمزارزهایی با ارزش بازار بالاتر از ۱۰۰ میلیون دلار در نظر گرفته شده‌اند. منبع: بانک فدرال رزرو سنت لوئیس

بر اساس این تحقیق نمودار نشان می‌دهد که افزایش انتشار آلت‌کوین‌ها موجب کاهش قیمت و ارزش بازار بیت‌کوین می‌شود. با این وجود، بر اساس این گزارش بیت‌کوین دارای ارزش بنیادی است که از سقوط قیمت آن به ارزش صفر جلوگیری می‌کند. این ارزش بنیادی از تقاضا برای دسترسی بدون نیاز به مجوز و پایگاه داده‌های غیر متمرکز آن سرچشمه می‌گیرد. این گزارش نتیجه گیری می‌کند:

در حالی که قیمت بیت‌کوین احتمالا به صفر نخواهد رسید، افزایش در تعداد آلت‌کوین‌هایی که با بیت‌کوین رقابت می‌کنند و قرارگیری آن‌ها در سبد سرمایه‌گذاران، فشار نزولی قابل توجهی را بر قدرت خرید تمامی رمزارزها و از جمله بیت‌کوین وارد می‌کند. The researchers

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، تعداد کیف‌پول‌های فعال بیت‌کوین(BTC) که بسیاری از آن‌ها برای مدت زمان طولانی غیر فعال بوده‌اند، افزایش یافته است. این موضوع می‌تواند موجب ایجاد تغییرات چشمگیری در قیمت‌ رمزارزها گردد.

وینی لینگام(Vinny Lingham)، مدیرعامل پلتفرم احراز هویت بلاکچینی Civic پیش‌بینی پیشین خود را در زمینه‌ی قیمت بیت‌کوین تصحیح کرده و اعلام کرد که این رمزارز می‌تواند به کمتر از ۳ هزار دلار سقوط کند.

نظر شما در ارتباط با نتیجه‌ی تحقیق منتشر شده چیست؟ آیا جامعه‌ی رمزارزی برای پیشرفت این حوزه باید بر انسجام و یکپارچگی بیشتر تمرکز کنند؟ آیا اجرای فورک و ارائه‌ی رمزارزهای جدید به بازار رمزارزی صدمه وارد می‌کند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Cointelegraph
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن