اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

اولویت اصلی SEC در سال ۲۰۱۹ رمزارزها خواهد بود

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا رمزارزها را به عنوان اولویت اصلی بررسی در سال ۲۰۱۹ فهرست کرده است

نکات برگزیده مطلب

  • رمزارزها یکی از اولویت‌های بررسی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا(SEC) در سال 2019 اعلام شده است. بر اساس اعلام اداره‌ی بازرسی و نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(OCIE) این اقدام با دیدگاه حفاظت از سرمایه‌گذاران خُرد در این دسته‌ی نوظهور از دارایی‌ها انجام می‌شود.

 نظارت OCIE پیشنهادات خرید و فروش، معاملات و مدیریت دارایی‌های دیجیتال را در زمانی که دارایی‌های دیجیتالی به صورت اوراق بهادار طبقه بندی شوند شامل می‌شود؛ هدف این شاخه‌ی OCIE، اطمینان از برآورده ساختن الزامات قانونی است. فعالان بازار در حوزه‌ی دارایی‌های دیجیتالی می‌توانند سطح بالایی از نظارت را از سوی OCIE انتظار داشته باشند. بر اساس اطلاعیه‌ی SEC:

OCIE اقداماتی را برای شناسایی پیشنهادات فعالان بازار، فروش، معامله، مدیریت محصولات رمزارزی، جستجو برای پیشنهاد این محصولات و سپس ارزیابی گسترش فعالیت آن‌ها انجام می‌دهد. OCIE شرکت‌هایی که فعالانه در بازار دارایی‌های دیجیتال شرکت دارند را با تمرکز بر مدیریت سبد دارایی‌های دیجیتال، معاملات، امنیت دارایی‌های مشتریان، ارزش سبد مشتریان، برآورده ساختن الزامات و کنترل داخلی بررسی خواهد کرد. SEC

بر اساس اعلام OCIE، حوزه‌هایی که در اولویت بررسی قرار گرفتند، بر اساس سیاست، ریسک دارایی‌ها و دیگرجنبه‌ها انتخاب شده‌اند.

 

عملکرد OCIE در سال ۲۰۱۸

رمزارزها در سال ۲۰۱۸ نیز در دستور کار ارزیابی OCIE قرار داشت؛ در آن زمان تمرکز OCIE بر حصول اطمینان از امنیت دارایی‌های دیجیتال و افزایش آگاهی سرمایه‌گذاران از خطرات سرمایه‌گذاری در این حوزه بوده است:

تمرکز OCIE موارد زیر را شامل می‌شود: اطمینان از اعمال کنترل و امنیت کافی توسط متخصصان این حوزه به‌منظور حفاظت از این دارایی‌ها در مقابل سرقت و سوء استفاده و همچنین اطلاع رسانی از خطرات همراه با این نوع سرمایه‌گذاری شامل خطرات از دست رفتن سرمایه، ریسک‌های مرتبط با نقد شوندگی، نوسانات قیمت و پتانسیل تقلب به سرمایه‌گذاران. SEC

این اطلاعیه در زمانی اعلام شده است که انتقادات فزاینده‌ای نسبت به تاثیرات منفی اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار بر حوزه‌ی رمزارزی مشاهده می‌شود. بر اساس گزارش کوینیت در ماه گذشته، جی کلایتون(Jay Clayton)، رئیس SEC به دلیل رویکرد سختگیرانه برای اعمال قوانین، از سوی قانون‌گذاران جمهوری خواه تحت فشار قرار گرفت. برخی از منتقدان وی ادعا کرده‌اند که سرکوب شدید پیشنهاد‌های اولیه‌ی سکه(ICO) برای نوآوری در این حوزه زیان بار است.

SEC Against Inovation

عدم پذیرش پیشنهاد‌های ETF بیت‌کوین

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا علاوه بر سرکوب ICOها، پیشنهاد‌های صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین(ETF بیت‌کوین) را در سال ۲۰۱۸ رد کرده است. این رویداد در تضاد با انتظاراتی است که در زمان انتخاب کلایتون به ریاست SEC در سال ۲۰۱۷ انتظار می‌رفت. با توجه به سیاست حمایت از توسعه‌ی کسب و کار‌ها انتظار می‌رفت که انتخاب وی مزیتی برای حوزه‌ی رمزارزی باشد. کارول گوفورث(Carol Goforth)، استاد دانشکده حقوق دانشگاه آرکانزاس(Arkansas School of Law) اعلام کرد که سخت‌گیری بیش از حد قانون‌گذاری نهاد‌هایی همانند SEC به حوزه‌ی رمزارزی آسیب می‌زند. به گفته‌ی وی، برآورده ساختن الزامات قانون‌گذاری برای فعالان این صنعت «پُرهزینه‌ و وقت‌گیر است.»

نظر شما در زمینه‌ی عملکرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا چیست؟ آیا این سازمان در اجرای وظایف خود دچار افراط شده است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
CCN
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن