اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

رئیس کمیته بازار مالی روسیه: رمزارز کریپتوروبل ۲-۳ سال دیگر معرفی می‌شود

آناتولی آکساکوف اعلام کرد که این رمزارز با ارز فیات روسیه(روبل) تفاوت چندانی نداشته و تنها در بستر بلاکچین به فعالیت خواهد پرداخت

نکات برگزیده مطلب
  • آناتولی آکساکوف(Anatoly Aksakov) رئیس کمیته‌ی بازار‌های مالی در پارلمان دوما(Duma) روز گذشته با خبرگزاری‌های داخلی این کشور مصاحبه‌ کرده و اعلام نموده است که ویژگی‌های رمزارز کریپتو روبل(Cryptoruble) اساسا به جز اینکه بر بستر بلاک‌چین فعالیت می‌کند، با ارز فیات تفاوت چندانی نخواهد داشت. وی در بخشی از سخنان خود اعلام کرد که این رمزارز طی ۲ تا ۳ سال آینده عرضه خواهد شد.

روسیه و رمزارزها

کشور روسیه مدت‌هاست که به دنبال استفاده از مزایای بی‌شمار تکنولوژی بلاک‌چین برای ارائه‌ی یک نسخه‌ی رمزارزی از روبل(ارز فیات روسیه) می‌باشد. در همین راستا، آناتولی آکساکوف(Anatoly Aksakov) رئیس کمیته‌ی بازار‌های مالی در پارلمان دوما(Duma) روز گذشته با خبرگزاری‌های داخلی این کشور مصاحبه‌ کرد و تایید کرد که ویژگی‌های رمزارز کریپتو روبل(Cryptoruble) اساسا با ارز فیات تفاوت چندانی نخواهد داشت و طی ۲ تا ۳ سال آینده به صورت رسمی کار خود را آغاز می‌کند.

وی به خبرگزاری‌های داخلی اعلام کرد:

نظر من این است که این روبل رمزارزی به هیچ وجه تفاوتی با نسخه‌ی فیات آن نخواهد داشت، به جز اینکه در بلاک‌چین فعالیت می‌کند. Anatoly Aksakov

همانطور که قبلا گزارش شده است، آقای آکساکوف در سال ۲۰۱۷ و زمانی که به ریاست پارلمان روسیه رسید، روند قانون‌سازی رمزارزها را در دستور کار خود قرار داد. همچنین قانون‌گذاران روسیه نیز تلاش کرده‌اند تا جنبه‌های قانونی پیداده‌هایی رمزارزی مانند ICOها را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهند.

با این حال، وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت «برای اینکه دولت به صورت رسمی از یک توکن بلاک‌چینی استفاده نماید، این توکن‌ها باید حداقل در چندین مورد مختلف کاربرد داشته باشند و مورد استفاده قرار بگیرند». این امر تنها زمانی صورت می‌گیرد که یک توکن مانند کریپتوروبل در بازار‌های رمزارزی حضور داشته باشد.

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود:

هرچه بیشتر از تکنولوژی بلاک‌چین به صورت گسترده در فعالیت‌های مالی خودمان استفاده کنیم(نه تنها صنعت مالی، بلکه اقتصاد کلان) احتمال پیدایش کروپتوروبل بیشتر خواهد شد. Anatoly Aksakov

قانون‌گذاری رمزارزها یا پامپ به وسیله‌ی پوتین؟

کشور روسیه همچنان به دنبال پیدا کردن مسیر درست در برزخ قانون‌گذاری رمزارزهاست. چندی قبل یک بسته‌ی قانونی ارائه و توسط به صورت موقت قانون‌گذاران پذیرفته شد، اما به نظر می‌رسد که این قوانین از آن زمان تا کنون از سوی بانک مرکزی این کشور با شک و تردید‌هایی مواجه شده و اجرای کامل این بسته، به تعویق افتاده است.

اخیرا نیز شایعاتی منتشر شده که ادعا می‌کند با وجود غیر رسمی بودن وضعیت فعلی بیت‌کوین در روسیه، مقامات دولتی این کشور قصد دارند با استفاده از سرمایه‌گذاری فعال در بازار‌هایی رمزارزی و بیت‌کوین، از این رمزارز به عنوان وسیله‌ای برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده استفاده کنند.

یکی منبع آگاه طی هفته‌ی جاری ادعا کرده بود که «ظاهرا افزایش قابل توجهی در میزان بیت‌کوین خریداری شده توسط شهروندان روسیه دیده می‌شود».

برخی از چهره‌های مطرح روسیه نیز قبلا به ایده‌ی «استفاده از بیت‌کوین برای چنین مقاصد سیاسی» اشاره کرده‌اند.

روسیه در مسیر قانون‌گذاری رمزارزها و صدور کریپتوروبل به کجا خواهد رسید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
Bitcoinist

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا