اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بحران اقتصادی پیش رو یک فرصت مناسب برای صنعت رمزارزی

ریک فالکوینگ، یکی از فعالین سیاسی سوئد گفت بحران پیش رو می‌تواند برای صنعت رمزارزی یک فرصت تکرار نشدنی باشد

نکات برگزیده مطلب
  • ریک فالکوینگ(Rick Falkvinge) بنیانگذار حزب libertarian Pirate در سوئد، اخیرا اعلام نموده است که یک بحران اقتصادی در راه است، اما می‌توان این رویداد را به یک فرصت مناسب تبدیل کرد. وی اعلام نموده که می‌توان با بها دادن به صنعت رمزارزی و اثبات ارزش آن، این صنعت نوپا را به مردم سراسر جهان به عنوان گزینه‌ای بهتر از پول‌های فیات، در زمان وقوع بحران مالی معرفی نمود. با این وجود آقای فالکوینگ که یکی از طرفدارن رمزارز بیت‌کوین کش(BCH) و حقوق دیجیتالی است، در ادامه‌ی صحبت‌های خود اعلام نموده است که این سقوط اقتصادی پیش رو می‌تواند در نهایت به یک فرصت خوب برای انتقال دارایی‌ها به صنعت رمزارزی تبدیل شود.

ابرهای طوفانی در حال شکل‌گیری‌اند

کارشناسان هشدار داده‌اند که یک بحران مالی جهانی در حال شکل‌گیری است و ما اصلا برای آن آماده نشده‌ایم. دیوید لیپتون(David Lipton) معاون صندوق بین‌المللی پول، در ماه دسامبر اعلام کرده بود که او «شکل‌گیری ابر‌های طوفانی» را می‌بیند و از اینکه «کار پیشگیری از بحران مالی ناقص مانده است» بسیار می‌ترسد. این درحالیست که جانت یالن(Janet Yellen) رئیس سابق فدرال رزور گفته است که از دست دادن اقتدار قانون‌گذاران بانکی و حرکت به سمت کاهش قوانین، می‌توانند نشان‌ دهنده‌ی هشدار‌ برای وقوع یک فاجعه‌ی اقتصادی دیگر باشد.

هشدار داده شده که یک جنگ تجاری پایدار بین چین و ایالات متحده می‌تواند به اقتصاد جهانی آسیب وارد کند، در حالی که سطح بدهی‌های جهانی نیز به رکورد‌های جدیدی رسیده است. با در نظر گرفتن خطر وام‌های دریافتی و عدم وجود ابزار‌هایی برای مقابله با بحران‌ بعدی، به نظر می‌رسد که علائم هشدار دهنده در همه جا وجود دارد.

اما این هشدارها چه معنایی برای دنیای رمزنگاری دارند؟ آیا یک سقوط اقتصادی همانند آنچه که در ونزوئلا می‌بینیم، می‌تواند برای بازار رمزارزی مفید باشد؟ یا اینکه در نهایت باعث خواهد شد که مردم در سریع‌ترین زمان ممکن تمام دارایی‌های رمزارزی خود را برای از دست ندادن بالاترین قیمت‌ها، بفروش برسانند؟

یک فرصت برای ساخت و یا تخریب آینده

ریک فالکوینگ(Rick Falkvinge) بنیانگذار حزب libertarian Pirate در سوئد، اخیرا اعلام نموده است که نه تنها یک بحران مالی در راه است، بلکه این رویداد می‌تواند یک فرصت مناسب برای تبدیل ارزش دارایی‌ با استفاده از رمزارزها ایجاد کند یا به عبارتی فرصت «ساخت یا از بین بردن» را به ما بدهد. وی در رابطه با علائم هشدار دهنده‌ی فعلی اظهار داشت:

این روند همانند تماشای یک کوهستان پر از برف است که بخش‌هایی از آن در حال آب شدن می‌باشد، شما نمی‌دانید که در نهایت چه چیزی باعث شروع بهمن خواهد شد، اما از وقوع آن در آینده‌ای نزدیک اطمینان دارید. از ۱۵ام آگوست ۱۹۷۱(تاریخ شوک نیکسون) حباب اقتصادی افزایش یافته است. این وضعیت چیزی است که ما آن را کم ثبات می‌نامیم، این وضعیت همانند وقتی است که در نوک قله‌ی یک روند چرخشی قرار داریم. این وضعیت برای مدت کوتاهی ثابت خواهد ماند اما برای همیشه اینطور باقی نمی‌ماند. Rick Falkvinge

با این وجود آقای فالکوینگ که یکی از طرفدارن رمزارز بیت‌کوین کش(BCH) و حقوق دیجیتالی است، در ادامه‌ی صحبت‌های خود اعلام نموده این سقوط اقتصادی پیش رو می‌تواند در نهایت به یک فرصت جهت انتقال دارایی‌ها به صنعت رمزارزی تبدیل شود.

آقای فالکوینگ همچنین اضافه کرد که طی این رویداد، دنیای رمزارزی باید ثابت کند که می‌تواند یک گزینه‌ی بهتر نسبت به ارزهای فیات باشد. وی در ادامه اظهار داشت:

ما باید این کار را بکنیم، ما باید ارزش این صنعت را ثابت کنیم تا بتواند یک پیشنهاد بهتر باشد. و در پایان باید انجام شده باشد. این همان نقطه‌ای است که من به نقطه‌ی اول بازگشته‌ام. در پایان روز سقوط که بازارهای اعتباری سقوط می‌کند، بازار سهام سقوط می‌کند، بازار املاک و مستغلات سقوط می‌کند، زمانی است که ما یک فرصت مناسب برای معرفی دنیا به صنعت رمزارزی و استفاده از آن برای آزادی اقتصادی و فرار از تورم و نوسان شایع در بازار‌های فعلی را در اختیار داریم. Rick Falkvinge

وی همچنین افزود:

ما باید این شرایط را فراهم کنیم. ما باید ارزش آن را ثابت کنیم تا بتواند یک پیشنهاد بهتر باشد. این یک فرصت است که تنها یک بار پیش می‌آید و هرگز تکرار نخواهد شد. این یک فرصت برای ساخت یا تخریب آینده است. Rick Falkvinge

نظر شما در رابطه با گفته‌های آقای فالکوینگ چیست؟ آیا بحران اقتصادی می‌تواند فرصتی مناسب برای فراگیر شدن صنعت رمزارزی باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
Bitcoin.com

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا