اخبار و مقالاتمقاله

منتقدین صنعت رمزارزی: رمزارزها بدترین نوع سرمایه‌گذاری هستند!

چند تن از صاحب‌نظران حوزه‌های مالی به آینده‌ی رمزارزها خوش بین نبوده و عقیده دارند که شرایط نزولی در سال 2019 نیز ادامه خواهد یافت

نکات برگزیده مطلب

  • رابرت آر جانسون(Robert R. Johnson) دیدگاه‌های تندی نسبت به رمزارزها داشته و بیت‌کوین را بدترین شکل سرمایه‌گذاری می‌داند. در حالی که کِن بودنار(Ken Bodnar) انتظار دارد در آینده رمزارز قدرتمند‌تری جایگزین بیت‌کوین شود. خروج ماینر‌ها نیز اتفاق دیگری است که از نظر جاش برام(Josh Boram) تاثیرات منفی بر این حوزه خواهد داشت. در این میان، درو فارس‌ورث(Drew Farnsworth) اعتقاد دارد تنها استفاده و کاربردی شدن رمزارزها به آن‌ها ارزش خواهد داد.

 

به تغییر شرایط نزولی در قیمت بیت‌کوین امیدوارید؟ منتظر ارائه‌ی قرارداد‌های Bakkt هستید و یا اعتقاد دارید در سال ۲۰۱۹ سرمایه‌گذاری موسسات آغاز خواهد شد؟ این مقاله شما را مایوس خواهد کرد. بر اساس گفته‌های برخی از کارشناسان، اقتصاددان‌ها، ماینر‌ها، دانشمندان اقتصاد و توسعه دهندگان، تکنولوژی بیت‌کوین همانند تلوزیون سیاه و سفید در مسیر حذف قرار دارد.

 

 

هیچ استراتژی سرمایه‌گذاری بدتر از حوزه‌ی رمزارزی نیست

رابرت آر جانسون(Robert R. Johnson) دکترای تحلیل مالی(CFA) و تحلیل بازار سرمایه(CAIA) و پروفسور اقتصاد در کالج تجارت Heider در دانشگاه Creighton است. وی رئیس و مدیرعامل انجمن شاخص اقتصادی(Economic Index Associates) و نویسنده‌ی همکار در کتاب‌های «ابزار و تکنیک برنامه‌های سرمایه‌گذاری(The Tools and Techniques of Investment Planning)»، «سرمایه گذاری بانکی برای احمق‌ها(Investment Banking for Dummies)»، «سرمایه گذاری با ارزش استراتژیک(Strategic Value Investing)» و «سرمایه گذاری به‌همراه فدرال رزرو(Invest With the Fed)» است. او در زمینه‌ی سقوط رمزارزها مطمعن است. وی گفت: «کاهش قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ ادامه خواهد داشت.»

وی معتقد است بیت‌کوین به قیمت‌های کمتر از ۱ هزار دلار خواهد رسید و بالاترین سطح قیمتی بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ نزدیک سطح قیمتی معاملاتی کنونی خواهد بود. جانسون بیت‌کوین را یک دارایی بدون ارزش پایه می‌داند.

جانسون گفت: «احمق‌هایی که در حال حاظر مالک (بیت‌کوین) هستند زمان دشواری را برای پیدا کردن احمق‌های بزرگتری که خواهان این دارایی باشند سپری می‌کنند.»

در حقیقت هیچ استراتژی سرمایه‌گذاری بدتر از رمزارزها نیست. (سرمایه‌گذاری) در بیت‌کوین و دیگر رمزارزها کاملا فکری و بی ارزش است. من سرمایه گذاری را در پرانتز قراردادم چرا که این یک سرمایه‌گذاری واقعی نیست. رمزارزها در حباب قرن ۲۱ام قرار دارند. Robert R. Johnson

تشابه بیت‌کوین و تلوزیون‌های سیاه و سفید قدیمی

کِن بودنار(Ken Bodnar) فردی با تجربه در توکنیزاسیون و تاثیر گذار در حوزه‌ی بلاکچین در LinkedIn است. او همچنین بخشی از تیم دکتر ریچارد راهن(Dr. Richard Rahn) است که هدف آن‌ها تبدیل کردن رمزارزها از جایگاه کنونی به دارایی (مجازی یا حقیقی) بانکی است.

بودنار به طور پیوسته و عمومی پیش‌بینی‌های خود را در حوزه‌ی رمزارزی در LinkedIn ارائه می‌کند. آخرین پیش‌بینی او کاهش قیمت بیت‌کوین به ۴ هزار دلار و کمتر است.

او توضیح می‌دهد:

به دلیل معاملات قرارداد‌های آتی بیت‌کوین در CME و CBOE، سقوط بیت‌کوین ملایم‌تر خواهد بود.» با این وجود این موضوع به تنهایی نمی‌تواند مانع سقوط قیمت بیت‌کوین گردد. Ken Bodnar

من پیش‌بینی می‌کنم قیمت بیت‌کوین در آینده‌ی نزدیک به سطح ۲ هزار دلاری خواهد رسید. سرانجام به قیمت‌هایی می‌رسد که ماین کردن آن به‌دلیل هزینه‌ی بالای انرژی، هزینه‌ی بسیار زیادی خواهد داشت. این نقطه‌ای است که تغییرات را به دنبال خواهد داشت، همانند تلوزیون سیاه و سفید. (بیت‌کوین) با رمزارز بهتری جایگزین خواهد شد.

خروج ماینر‌ها موجب کاهش بیشتر قیمت‌ها درآینده خواهد شد

جاش برام(Josh Boram) مالک وب سایت AntminerProfitability.com است که وضعیت ماینینگ را با توجه به سخت افزار‌های ماینینگ ردیابی می‌کند. وی نیز در زمینه‌ی آینده‌ی بیت‌کوین خوش‌بین نیست. در حالی که او به پتانسیل‌های فراوان بیت‌کوین اعتراف می‌کند، معتقد است نوسانات در سطح بالایی باقی خواهند ماند:

جنبه‌ی سخت افزاری ماینینگ نیز بر قیمت رمزارزها تاثیر می‌گذارد. کاهش قابل توجه سود آوری پتانسیل سودآوری آن را کاهش می‌دهد. این موضوع و خروج ماینر‌ها از کسب و کار ماینینگ، بر قیمت رمزارزها تاثیر منفی خواهد داشت.

Bitcoin Fall

رمزارزها بی ارزش هستند مگر آنکه مورد استفاده قرار بگیرند

بر اساس اظهارات درو فارس‌ورث(Drew Farnsworth)، سهام‌دار شرکت Green Lane Design که در زمینه‌ی طراحی و مشاره‌ی ساخت مراکز داده‌ها(Data Centers) فعالیت می‌کند، قیمت رمزارزها به کاهش ادامه خواهد داد مگر آن‌که مردم از رمزارزها استفاده کنند.

وی گفت:

(قیمت رمزارزها) به استفاده‌ی آن‌ها در سیستم پرداخت و استفاده‌ی سودمند از آن‌ها بستگی دارد. Drew Farnsworth

رمزارزها واقعا بی ارزش هستند مگر آن‌که مورد استفاده قرار بگیرند. مشکل اصلی بیت‌کوین اندازه‌ی شبکه‌ی آن است. در صورت عدم وجود یک شبکه‌ی پرداخت کارآمد، قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۱۹ به کمتر از هزار دلار کاهش خواهد یافت.

نظر شما در زمینه‌ی اظهارات ارائه شده چیست؟ آیا این نظرات با توجه به مقاومت تاریخی در پذیرش یک تکنولوژی جدید اظهار می‌شوند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
CCN
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن