اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تکنولوژی بلاک‌چین برای صنعت مالی مناسب نیست!

شرکت تحلیل و مشاوره‌ی McKinsey&Company طی مقاله‌ای به فناوری بلاک‌چین و کاربرد‌ها احتمالی آن پرداخته است

نکات برگزیده مطلب

  • کمپانی مشاوره‌ای McKinsey & Company اخیرا مقاله‌ای در رابطه با تکنولوژی بلاک‌چین منتشر کرده و در آن اعلام نموده است که احتمالا فناوری نوظهور بلاک‌چین بهترین راه‌ حل ارائه شده برای صنعت مالی نیست و می‌توان از این تکنولوژی پیچیده در صنایع دیگر همچون بیمه یا زنجیره‌ی تامین استفاده نمود.

مقاله‌ی McKinsey & Company

کمپانی بزرگ مشاوره‌ای McKinsey & Company اخیرا مقاله‌ای در رابطه با مشکلات فعلی تکنولوژی بلاک‌چین منتشر کرده است. این کمپانی معتقد است که در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ این صنعت شاهد هجوم سرمایه‌گذاری شرکت‌های سرمایه‌گذار و کمپانی‌های بزرگ بوده است.

در واقع، براساس داده‌های بدست آمده از پلت‌فرم CoinSchedule، پروژه‌های مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین توانسته‌اند در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۱ میلیارد دلار سرمایه‌ جمع‌آوری کنند.

با این حال، براساس مقاله‌ی کمپانی McKinsey، با توجه به تبلیغات و ورود سرمایه‌ به صنعت رمزارزی، تنها میزان کمی پیشرفت حاصل شده است. در بخشی از این مقاله آمده است:

نقطه‌ی ناامید کننده‌ی صنعت رمزارزی این است که علیرغم میلیارد‌ها دلار سرمایه‌گذاری و تصاحب سرفصل‌ خبر‌ها برای مدت طولانی، شواهد نشان می‌دهد که همچنان میزان استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین بسیار پایین بوده و پیشرفت چندانی نداشته است.

این شرکت مشاوره‌ای اعلام نموده که بلاک‌چین به عنوان یک تکنولوژی نوپا هنوز هم نسبتا پیچیده، گران قیمت، ناپایدار و بدون قانون‌گذاری می‌باشد. عدم تبدیل سرمایه‌گذاری‌ها به محصول و ورود آن‌ها به بازار، نشان دهنده‌ی این امر است که صنعت رمزارزی هنوز در مرحله‌ی اول توسعه‌ی خود قرار دارد.

با این حال کمپانی McKinsey در مقاله‌ی خود اظهار دارد که این صنعت نوپا در مراحل اولیه خود یعنی گسترش و پذیرش عمومی در بازار با شکست مواجه شده است.

به گفته‌ی کمپانی مذکور، یکی از دلایل این شکست «خصوصا برای شرکت‌های بلاک‌چینی که در بخش پرداخت فعالیت می‌کنند»، این است که حضور این تکنولوژی واقعا مورد نیاز نیست زیرا نمی‌توان از آن به عنوان ساده‌ترین راه حل ممکن یاد کرد.

در بخش‌های بعدی این مقاله آمده است:

یکی از اصلی‌ترین مشکلات این است که بهترین راه‌حل معمولا ساده‌ترین آن است. بر همین اساس می‌توان گفت که استفاده از روش‌های پرداختی بلاک‌چینی ممکن است پاسخی اشتباه باشد. McKinsey & Company

شایان ذکر است که اینگونه موضع‌گیری‌ها با رویکرد‌های اخذ شده توسط دانشگاه MIT تضاد کامل دارد. اخیرا گزارشاتی مبنی بر مقاله‌ی اخیر MIT Technology منتشر شده است که در آن نشان داده شده است که سال ۲۰۱۹ پروژه‌ها بلاک‌چینی به ثمر می‌نشینند و به یک تکنولوژی عادی و قابل دسترس همگان تبدیل خواهند شد.

کاربرد‌های دیگر

در همین کمپانی McKinsey & Company معتقد است که تکنولوژی بلا‌ک‌چین می‌تواند در دیگر صنایع کاربردی و دارای ارزش ذاتی باشد:

کاربرد‌های دیگر این تکنولوژی می‌تواند به عنوان مثال در بیمه، زنجیره‌ی عرضه و بازار‌های سرمایه‌گذاری باشد. در این موارد تکنولوژی دفاترکل توزیع شده می‌تواند مشکلات اساسی از حمله ناکارآمدی، عدم شفافیت و تقلب را حل کند. McKinsey & Company

با این حال کمپانی مذکور همچنین معتقد است که می‌توان در صنایع خاصی که به سمت مدرنیزه شدن حرکت می‌کنند، این تکنولوژی نوظهور را اعمال کرد.

علاوه بر این، شاید بتوان گفت که استفاده تکنولوژی بلاک‌چین نوعی افزایش اعتبار را به همراه خواهد داشت، زیرا وقتی که یک شرکت به دنبال استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین باشد، سهامداران آن فکر می‌کنند که شرکت مذکور به دنبال بهره‌وری از نوآوری‌ می‌باشد.

نظر شما در رابطه با مقاله‌ی ارائه شده توسط McKinsey & Company چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Bitcoinist
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن