اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

نسخه‌ی آزمایشی بلاکچین KodakOne به درآمد یک میلیون دلاری رسید

پلتفرم KodakONE قصد دارد با استفاده از توکن KodakCoin و استفاده از قرارداد‌های هوشمند به ثبت حق مالکیت تصاویر بپردازد

نکات برگزیده مطلب

  • بر اساس گزارش Breaker Mag در ۸ جوئن، شرکت Kodak، توسعه‌دهنده‌ی پلتفرم حقوق مالکیت عکس‌ها بر بستر بلاکچین KodakONE، در طی زمان آزمایشی این پلتفرم، بیش از یک میلیون دلار برای صدور مجوز حقوق استفاده از تصاویر به‌ دست آورده است. استفاده از تکنولوژی تشخیص تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی، خزنده‌ی وب و برنامه‌ی استفاده از قرارداد‌های هوشمند و توکن KodakCoin در آینده از ویژگی‌های نوآورانه‌ی این پلتفرم خواهد بود.

پلتفرم مدیریت حقوق تصاویر KodakONE، هدف محافظت از حقوق مالکیت، کسب درآمد و توزیع تصاویر بر بستر بلاکچین را دارا است. این پروژه توسط RYDE Holding که با نام Wenn Digital شناخته می‌شود راه‌اندازی و نظارت می‌شود.

هنگامی که Kodak از همکاری خود با Wenn Digital خبر داد، ارزش سهام این شرکت به ۱۳٫۲۵ دلار افزایش یافت، در حالی که برخی ناظران کسب درآمد از طریق پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO) و بلاکچین را مورد انتقاد قرار دادند.

RYDE با نوآوری ICOx بر طراحی و توسعه‌ی پلتفرم KodakONE و توکن KodakCoin نظارت کرده است. توکن KodakCoin یک توکن ERC-20 است که از اجزاء بلاکچین استلار(Stellar) برای فعالیت خود استفاده می‌کند. پلتفرم KodakONE از ساختار ترکیبی بلاکچین اتریوم(Ethereum)، استلار و هایپرلجر(Hyperledger) استفاده می‌کند.

KodakOne در ماه اکتبر پورتال آزمایشی Post-Licensing یا PLP را راه‌اندازی کرد. این پرتال از یک خزنده‌ی هوشمند وب و تکنولوژی تشخیص تصاویر استفاده می‌کند و صاحبان تصاویر را قادر می‌سازد موارد نقض حقوق استفاده از تصاویر را ردیابی کنند.

تکنولوژی هوش مصنوعی(AI) داده‌های تصاویر را غنی‌تر کرده و می‌تواند با توجه به تصاویر مشابه ارزش مجوز استفاده از تصاویر را تعیین کند. این پلتفرم به مالکان حقوق تصایر این امکان را می‌دهد که با قرارداد‌های موقت ناقضان حقوق تصاویر را به مشتریان قانونی تبدیل کنند.

بر اساس گزارش Chell، در زمان اجرای آزمایشی PLP درآمد ۱ میلیون دلاری حاصل شده است، در این میان سهم KodakONE در حدود ۴۰۰ هزار دلار خواهد بود.

این شرکت در نظر دارد با ترکیب توکن KodakCoin در این پلتفرم، برای تسویه‌ی بلادرنگ به‌کارگیری مجوزها و راه‌اندازی قرارداد‌های هوشمند برای مدیریت مجوز‌ها در مقیاس بالا استفاده کند.

کم چل(Cam Chell) یکی از بنیانگذاران KodakONE در گفتگو با Breaker Mag اظهار داشت که به دلیل هزینه‌های بالای مدیریت دستی، حتی افراد حرفه‌ای در صنعت عکاسی کنونی تنها قادر به دریافت ۲۰ درصد از هزینه‌ی صدور مجوز‌ها هستند. این پلتفرم قصد دارد با استفاده از اتوماسیون مدیریت تعداد بالای تصاویر که توسط قرارداد‌های هوشمند حاصل می‌شود، ۸۰ درصد از درآمد را به مالکان تصاویر اختصاص دهد.

بر اساس گزارش، KodakCoin، ابزاری که توافق ساده برای توکن‌های آینده(SAFT) نامیده می‌شود را در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا(SEC) به ثبت رسانده است. این ابزار فروش را تنها به سرمایه‌گذاران معتبر محدود می‌کند.

نظر شما در رابطه با نوآوری مدیریت حقوق مالکیت تصاویر KodakONE چیست؟ آیا این پلتفرم با استفاده از تکنولوژی بلاکچین می‌تواند تحول عظیمی در ثبت حقوق مالکیت تصاویر به وجود آورد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Cointelegraph
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن