اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

پنج صرافی دیگر به انجمن صرافی‌های ارز مجاری ژاپن(JVCEA) پیوستند

این انجمن در راستای تنظیم و ارائه‌ی پیش‌نویس قوانین مرتبط با صنعت رمزارزی به وسیله‌ی فعالان این صنعت فعالیت می‌کند

نکات برگزیده مطلب
  • براساس اعلامیه‌ی رسمی منتشر شده در ۴ام ژانویه، به تازگی پنج صرافی رمزارزی دیگر نیز به انجمن صرافی‌‌‌های ارز مجازی ژاپن(JVCEA) پیوسته‌اند. این پنج عضو جدید که در طبقه‌بندی نوع دوم جای گرفته‌اند، عبارتند از Coincheck، Everyone’s Bitcoin، Lastroots Inc، LVC Corporation و Coinage Corporation. فعالیت این انجمن برای ارائه‌ی پیش‌نویس قوانین مناسب برای صنعت رمزارزی توسط فعالان این حوزه می‌باشد.

 

انجمن صرافی‌‌های ارز مجازی ژاپن

براساس اعلامیه‌ی رسمی منتشر شده توسط  JVCEA در ۴ام ژانویه، پنج صرافی رمزارزی دیگر نیز به انجمن صرافی‌‌های ارز مجازی ژاپن(JVCEA) پیوسته‌اند. JVCEA یک سازمان خود تنظیم کننده است که در ماه آپریل توسط ۱۶ صرافی‌های رمزارزی ثبت شده و هدف آن ساخت استاندارد‌های حفاظت از سرمایه‌گذاران در سراسر صنعت رمزارزی می‌باشد.

در ماه اوکتبر نیز سازمان مقررات مالی ژاپن به طور رسمی اجازه‌ی خود تنظیمی و ایجاد قوانین را به JVCEA اهدا کرد تا این سازمان بتواند از این پس بر بخش‌های رمزارزی نظارت کافی داشته باشد.

این سازمان که در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ بخشی مسئولیت پاسخ دهی به هک شدن صرافی CoinCheck و سرقت ۵۳۴ میلیون دلار رمزارزها را بر عهده داشته است، در ماه ژوئن مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های قانونی را منتشر کرده که شامل ممنوعیت تجارت داخلی و ممنوعیت مبادله‌ی رمزارزهای مرتبط با حریم خصوصی(مانند مونرو و زی‌کش) می‌باشد.

پنج عضور جدید JVCEA که از نوع دوم می‌باشند، عبارتند از Coincheck، Everyone’s Bitcoin، Lastroots Inc، LVC Corporation و در نهایت Coinage Corporation.

خبرگزاری‌های داخلی ژاپن نوشته‌اند که طبقه‌بندی نوع دوم بدان معناست که این کسب و کار‌ها در حال انجام مراحل ثبت برای اخذ مجوز مبادله‌ی ارزهای مجازی هستند.

Line

لازم به یاد‌آوری است که LVC Corporation به عبارتی کمپانی همکار شبکه‌ی اجتماعی LINE می‌باشد. این شبکه‌ی اجتماعی یک صرافی رمزارزی بومی با نام BITBOX در اختیار دارد و در اواسط ماه اوکتبر نیز توکن‌های مخصوص به خود را با نام LINK صادر کرده است.

خبرگزاری‌های ژاپن گزارش داده‌اند که JVCEA در حال حاضر تنها اعضای نوع دوم را می‌پذیرد، اما به زودی اجازه خواهد داد شرکت‌هایی که خدمات مرتبط با صنعت رمزارزی ارائه می‌دهند(مانند کیف‌پول‌های رمزارزی) نیز به این طبقه‌بندی افزوده شوند.

سازمان JVCEA در تابستان سال جاری اعلام نمود که در نظر دارد برای صرافی‌های تحت نظارت خود یک محدودیت میزان مبادله‌ی حاشیه‌ای و محدودیت حداکثر میزان مبادله تعیین کند، تا این صرافی‌ها بتوانند بر روی برخی از مشتریان خود محدودیت اعمال نمایند.

در اوایل دسامبر ۲۰۱۸ نیز رسانه‌های محلی ژاپن گزارش دادند که CoinCheck توانسته مجوز عملیاتی صرافی رمزارزی را از سازمان مقررات مالی این کشور دریافت کند، با این حال این اوپراتور جدید CoinCheck که Monex نام دارد، هنوز این اعلامیه‌ را رسما تایید نکرده است.

شما در رابطه با سیاست قانونگذاری ژاپن نسبت به رمزارزها چگونه فکر می‌کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا