اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

آردو هانسون: حباب رمزارزها در حال فروپاشی است

یکی از اعضای بانک مرکزی اروپا طی صحبت‌های خود صنعت رمزارزی را به «داستان‌های افسانه‌ای» تشبیه کرد

نکات برگزیده مطلب
  • آردو هانسون(Ardo Hansson) رئیس بانک مرکزی استونی طی سخنرانی خود در کنفرانس لاتویا(Latvia) اظهار داشت که رمزارزها به عنوان «مجموعه‌ای کاملا بی‌معنی» به کار خود پایان خواهند داد. این مقام رسمی هشدار داد که حباب صنعت رمزارزی در حال فروپاشی است و ما باید نسبت به زمانی که همه‌ چیز به تعادل می‌رسد، هوشیار باشیم.

گفته‌های آردو هانسون

براساس گزارشاتی که روز ۷ام ژانویه منتشر شده است، یکی از اعضای شورای دولتی بانک مرکزی اروپا(ECB) هشدار داده است که «حباب صنعت رمزارزی در حال فروپاشی است». آردو هانسون(Ardo Hansson) رئیس بانک مرکزی استونی طی سخنرانی خود در یک کنفرانس لاتویا(Latvia) اظهار داشت که ارزهای دیجیتال به عنوان «مجموعه‌ی کاملا بی‌معنی» به کار خود پایان خواهند داد.

این مقام رسمی هشدار داد که «حباب صنعت رمزارزی در حال فروپاشی است و شاید ما باید تنها نظاره‌گر آن باشیم که این فروپاشی تا کجا پیش می‌رود و زمانی که ما به تعادل می‌رسیم، چه چیزی باقی می‌ماند». وی در ادامه‌ی گفته‌های خود افزود:

من فکر می‌کنم که ما چند سال دیگر به این زمان فکر می‌کنیم و خواهیم گفت که چطور وارد این موقعیت شدیم، و به این داستان عجیب و غیریب اعتقاد داشته‌ایم. Ardo Hansson

آقای هانسون همچنین گزارش داده است که نیاز است تا بر روی مسائل مهمی همچون حفاظت از سرمایه‌گذاران صنعت رمزارزی تمرکز شود و اشاره کرد که می‌توان از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های غیرقانونی نیز استفاده کرد. وی به عنوان رئیس بانک مرکزی همچنین با اشاره به افزایش ارتباط بین دارایی‌های دیجیتال و بخش‌های مالی سنتی قانون‌گذاری شده، در رابطه با وجود نگرانی‌هایی در مورد ثبات مالی تاکید کرد.

همانطور که قبلا گزارش شده است، وی به عنوان سیاست‌گذار ECB از انتقاد‌های ماریو دراگی(Mario Draghi) رئيس بانک مرکزی اروپا، در رابطه با ایجاد رمزارز مالی کشور استونی با نام Estcoin، پشتیبانی کرده است. آقای دراگی قبلا اعلام کرده است که «هیچ کشور عضو نمی‌تواند ارز خودش را معرفی کند، پول منطقه‌ی اروپا یورو است».

در ماه نوامبر بنویت کوئره(Benoit Coeure) یکی از اعضای کمیته‌ی اجرایی ECB نیز رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) را مورد انتقاد و نکوهش قرار داد. وی اظهار داشت:

تنها افراد کمی به یاد دارند که ساتوشی بلاک جنسیس را به همراه یک تیتر از روزنامه‌ی Times به تاریخ ژانویه‌ی ۲۰۰۹ در رابطه با کمک مالی بانک‌های انگلستان ارائه کرد. بیت‌کوین در واقع زاده‌ی بحران مالی است. Benoit Coeure

در مقابل بیانیه‌ی ارائه شده توسط آقای کوئره، والدیس دومبروسکی(Valdis Dombrovskis) معاونت کمیسیون اروپا در ماه سپتامبر اعلام کرد که «اتحادیه‌ی اروپا بر روی توسعه‌ی طبقه‌بندی دارایی‌های رمزارزی و مسیر قانون‌گذاری آن‌ها تمرکز خواهد کرد». آقای دومبروسکی در آن زمان اعلام کرد که دارایی‌های رمزارز آمده‌اند «که برای همیشه حضور داشته باشند» و بازار‌های رمزارزی نیز » علیرغم آشفتگی‌های اخیر، به رشد خود ادامه خواهند داد».

نظر شما در رابطه با گفته‌های آقای آدرو هانسون چیست؟ آیا صنعت رمزارزی به رشد خود ادامه می‌دهد و یا ما به پایان آن نزدیک شده‌ایم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگدارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا