اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

جد مک‌کالب: بیشتر موسسات مالی برنامه‌ای برای استفاده از بیت‌کوین ندارند

با این حال، بنیانگذار پروژه‌های معروفی همچون Mt.Gox، ریپل و استلار شرایط کلی رمزارزها را همچنان رو به جلو ارزیابی کرد

جد مک‌کالب(Jed McCaleb)، یکی از شناخته شده‌ترین چهره‌های رمزارزی در گفتگو با Yahoo Finance در زمینه‌ی شرایط رمزارزها در سال ۲۰۱۸، دلیل وجود رمزارزهای مختلف و بلاکچین‌های خصوصی سخن گفت. از نظر وی با وجود کاهش قیمت رمزارزها شرایط کلی همچنان صعودی است. مک‌کالب هر رمزارز را دارای ویژگی و کاربرد منحصر بفرد می‌داند و عقیده دارد استلار برای معاملات فرامرزی و توکنیزه‌کردن دارایی‌ها کارآمدتر است.

رمزارزها در سال ۲۰۱۸ شرایط سختی را سپری کردند. در این سال، قیمت بیت‌کوین(Bitcoin) 74 درصد، اتر(Ether) 84 درصد و ریپل(XRP) 84 درصد کاهش یافت. با این وجود کسانی که به رمزارزها اعتقاد دارند، همچنان به نگهداری از رمزارزها ادامه می‌دهند.

طرفداران با سابقه‌ی رمزارزها که برای سال‌ها در این حوزه فعالیت کرده‌اند نیز استدلال‌های مشابهی را اظهار می‌کنند: قیمت دارایی‌ها اهمیت زیادی ندارد، استارت آپ‌های رمزارزی ابزار‌هایی را برای آینده ایجاد کرده‌اند؛ همانند دوران ابتدایی ظهور اینترنت، هنوز در دوران شکوفایی رمزارزها قرار داریم.

BTC and Ether Price
تغییرات قیمت بیت‌کوین و اتریوم

یکی از طرفداران رمزارزها جد مک‌کالب، بنیانگذار صرافی رمزارزی بد نام Mt. Gox، استارت آپ ریپل با شعار بیت‌کوین برای بانک و پروتکل توکنیزه کردن استلار که با رمزارز استلار لومن(XLM) در ارتباط است، می‌باشد. بازوی تجاری استلار Lightyear موفق شد استارت آپ سرمایه‌گذاری بلاکچینی Chain را خریداری نماید.

در این بخش مصاحبه‌ی وی با Yahoo Finance می‌پردازیم:

با خرید Chain توسط استلار شروع می‌کنیم. ادغام این دو شرکت چگونه انجام می‌شود؟ آیا روایت وال استریت از «بلاکچین بدون بیت‌کوین» مناسب است؟ بانک‌ها و موسسات مالی بلاکچین‌های بسته(Closed Blockchains) و خصوصی برای استفاده‌ی خودشان ایجاد می‌کنند؟ آیا این یک تفکر از بین خواهد رفت؟

یکی از بزرگترین مشوق‌های ابتدایی در این زنجیره‌های خصوصی و نیازمند مجوز نادیده گرفته شده و تنها شما را دورتر می‌کنند. شما باید شبکه‌های عمومی داشته باشید.

من فکر می‌کنم درست است که بیشتر موسسات مالی قصد استفاده از بیت‌کوین را ندارند. اما از دیدگاه من، بلاکچین دفترکل را به‌طور عمومی در اختیار شما قرار می‌دهد و هر کسی می‌تواند تراکنش‌های آن را مشاهده کند، اما نمی‌تواند آن‌ها را تغییر دهد. بنابراین دو طرف می‌توانند بدون شناختن یکدیگر معاملات خود را انجام دهند. بنابراین شما به زنجیره‌ی عمومی نیاز خواهید داشت. نیازی نیست که زنجیره‌ی عمومی اشاره شده الزاما زنجیره‌ی بیت‌کوین باشد، اما در صورتی که یک زنجیره‌ی عمومی نباشد این ویژگی را ارائه نخواهد کرد.

این صنعت پروژه‌های مرده را در یک سطل بزرگ می‌اندازد. اما آن‌ها پروتکل‌های مختلف و استفاده‌های متفاوتی دارند. کاربرد‌هایی وجود دارند که در آن‌ها بیت‌کوین به خوبی عمل می‌کند و کاربرد‌های دیگری نیز وجود دارند که در آن‌ها اتریوم در آن موفق است، همچنین زمینه‌هایی وجود دارد که استلار برای آن مناسب است. هیچ‌کدام از پروژه‌های رمزارزی همه‌ی کارها را به خوبی انجام نمی‌دهند. نرم افزار‌ها به این صورت کار نمی‌کنند(هر نرم افزاری برای هدف و کاربرد خاصی طراحی می‌شود).

Stellar

استلار در چه زمینه‌ای کارآمد است؟

استلار در پرداخت‌های فرامرزی و توکنیزه کردن ارزش هر چیزی بسیار کارآمد است. بنابراین در صورتی که به یک شبکه‌ی پرداخت فرامرزی نیاز داشته باشید، احتمالا باید از استلار استفاده کنید.

در دنیای رمزارزی کنونی، تمایل زیادی به توکنیزه کردن دارایی‌های مختلف وجود دارد. هم اکنون تبلیغات زیادی بر روی رمزارزهای پایدار وجود دارد و استلار این کارکرد را سریعتر انجام میداده است.

رمزارزها در سال ۲۰۱۸ در مسیر نزولی قرار گرفتند. بازار نزولی چه تاثیری بر کسب و کار استلار داشته است؟

این حرف مردم که می‌گویند رمزارزها سقوط کرده‌اند، خنده‌دار است. از نظر من همچنان مسیر صعودی است. قیمت رمزارزها نسبت با ماکزیمم قیمت خود کاهش یافته اما به‌طور کلی مسیر آن‌ها صعودی است. ما بر روی قیمت تمرکز نمی‌کنیم و برای ما اهمیت زیادی ندارد.

اما زمانی که قیت‌ها افزایش می‌یابد به این معنی است که افراد زیادی (به رمزارز) علاقه مند شده‌اند و شما پول بیشتری برای فعالیت‌های وسیع‌تر در اختیار خواهید داشت.

بدون در نظر گرفتن فاکتور قیمت به تنهایی، دیدگاه شما نسبت به شرایط کلی حاکم بر صنعت رمزارزی چیست؟ شما از سال ۲۰۰۹ تاکنون در این حوزه فعالیت کرده‌اید. در صورتی که یک گام به گذشته بردارید تمایل دارید چه قسمتی را اصلاح کنید؟

(صنعت رمزارزی) بسیار جالب است. (این پروژه) بسیار بیشتر(یا حداقل سریع‌تر) از آنچه فکر می‌کردم رشد کرده است و در حقیقت شگفت زده شدم. در حال حاظر چگونگی پیشبرد (این صنعت) برای من شگفت انگیز است.

شما دیدگاه مک‌کالب نسبت به رمزارزها را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
Yahoo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا