اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

جسی کلومبو: احتمال کاهش قیمت بیت‌کوین تا هزار دلار وجود دارد

تحلیل‌گر شرکت RIA Advisors ادعا می‌کند که روند نزولی و کاهش قیمت بیت‌کوین هنوز به پایان نرسیده است

نکات برگزیده مطلب

  • جسی کلومبو(Jesse Colombo) تحلیل‌گر فعال در کمپانی RIA Advisors، اخیرا اعلام نموده که نمودار‌های پدیدار شده در روند حرکت بیت‌کوین نشان دهنده‌ی خطر هستند زیرا این رمزارز در حال تشکیل یک الگوی مثلثی است که احتمالا زمانی که شکسته شود باعث «ایجاد سقوط بزرگ بعدی خواهد شد». وی در پایان گفته‌های خود مدعی شد که احتمال سقوط ارزش بیت‌کوین تا هزار دلار نیز وجود دارد.

بیت‌کوین تا کجا سقوط می‌کند؟

براساس گفته‌های یک تحلیل‌گر که توانسته بود سقوط قیمت رمزارز بیت‌کوین(با نماد BTC) به زیر ۶ هزار دلار را به درستی پیش‌بینی کند، این رمزارز که از لحاظ میزان سرمایه‌ی در حال گردش(Market Cap) بزرگ‌ترین رمزارز بازار محسوب می‌شود، ممکن است باز هم دچار یک سقوط ارزش ناگهانی شده و قیمت آن به زیر هزار دلار برسد.

جسی کلومبو(Jesse Colombo) تحلیل‌گر فعال در کمپانی RIA Advisors، اخیرا اعلام نموده که نمودار‌های پدیدار شده در روند حرکت بیت‌کوین نشان دهنده‌ی خطر هستند زیرا این رمزارز در حال تشکیل یک الگوی مثلثی است که احتمالا زمانی که شکسته شود باعث «ایجاد سقوط بزرگ بعدی خواهد شد».

لازم به ذکر است که این الگوی مثلثی ذکر شده در طول هفته‌ی جاری دچار شکست شد و هم زمان قیمت بیت‌کوین از ۴۰۵۰ دلار به حدود قیمت ۳۸۵۰ دلار سقوط کرد؛ با این رویداد بیش از ۸ میلیارد دلار از ارزش بازار رمزارزی کاسته شد. حال پس از گذشته چند روز، روند فروش برای جلوگیری از کاهش ارزش دارایی ادامه دارد و قیمت بیت‌کوین نیز تا ۳۶۵۰ دلار کاهش یافته است.

در زمان نگارش این مقاله، داده‌ها نشان می‌دهند که در حال حاضر این رمزارز با قیمت ۳۶۷۵ دلار مبادله می‌شود. این رقم نسبت به یک ماه گذشته حدود ۶ درصد افزایش محسوب می‌شود زیرا ارزش بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح قیمت یعنی رقم ۳۲۰۰ دلار نیز رسیده بود.

نمودار تغییرات قیمت بیت‌کوین طی یک ماه گذشته

با این حال، براساس گفته‌های آقای کلومبو ممکن است اتفاقات بسیار بدتری رخ دهد. وی به عنوان یک تحلیل‌گر معتقد است که احتمال سقوط قیمت رمزارز بیت‌کوین به زیر هزار دلار نیز وجود دارد، روندی که باعث از بین رفتن تمام خاطرات مربوط به سال ۲۰۱۷ و خنثی کردن تمام صعود ارزش‌های آن سال خواهد شد. در سال ۲۰۱۷ قیمت رمزارز بیت‌کوین از هزار دلار تا نزدیک به ۲۰ هزار دلار افزایش یافت.

سال گذشته نیز روند نزولی ارزش رمزارزها شروع شد و قیمت بیت‌کوین نیز با پیروی از این روند به آهستگی کاهش یافت و تا ۶ هزار دلار(که گفته می‌شد پایین‌ترین حد ممکن برای بیت‌کوین می‌باشد) سقوط کرد. آقای کلومبو در آن زمان اعلام کرده بود که این روند کاهشی هنوز به پایان نرسیده و ادامه خواهد یافت. وی در رابطه با این موضوع اعلام کرده است:

به نظر من بیت‌کوین هنوز هم در یک روند نزولی تایید شده قرار دارد و تا شکسته شدن این الگو، احتمالا قیمت رمزارز بیت‌کوین تا هزار دلار نیز کاهش خواهد یافت. Jesse Colombo

bitcoin png

براساس گزارشات، میزان فروش بیت‌کوین آنقدر شدید بوده که حتی برخی از منتقدین نیز ادعا کرده‌اند که قیمت این رمزارز به زودی افزایش خواهد یافت. جفری گاندلچ(Jeffrey Gundlach) مدیرعامل کمپانی DoubleLine Capital اخیرا اعلام کرده است که قیمت بیت‌کوین می‌تواند به راحتی با «یک افزایش ۲۵ درصدی» تا ۵ هزار دلار نیز افزایش یابد.

با تمام این تفاسیر، به نظر می‌رسد که تمام تحلیل‌گران با نظرات آقای کلومبو موافق نیستند. براساس گزارشاتی که اخیرا منتشر شده، متی گرین‌اسپن(Mati Greenspan) یکی از تحلیل‌گران ارشد در eToro، اخیرا اعلام کرده است که این کاهش قیمت «یک نوسان عادی در بازار‌ رمزارزهاست». وی با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده بود که رمزارز بیت‌کوین در قیمت ۳۵۵۰ دلار و قیمت ۳۰۰۰ دلار، دارای حمایت(عدم کاهش بیشتر)  است.

نظر شما در رابطه با گفته‌های آقای کلومبو چیست؟ آیا روند نزولی بازار رمزارزها ادامه دارد و بیت‌کوین به ارزش هزار دلار می‌رسد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Cryptoglobe
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن