اخبار و مقالاتمقالهپیشنهاد سردبیر

Pivot چیست و چگونه کار می‌کند؟

آشنایی با اهداف، ساختار و عملکرد شبکه‌ی PVT و راه‌های درآمدزایی با آن

نکات برگزیده مطلب
 • بر اساس تعریف ارائه شده در وایت‌پیپر PVT، جامعه‌ی PVT، جایی است که سرمایه‌گذاران بلاکچین می‌توانند آزادانه با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و یا با هم همکاری نمایند. هدف PVT، فراهم کردن بستر همکاری سرمایه‌گذاران بلاکچین با یکدیگر به منظور ایجاد تحول جهانی است.

هدف از ایجاد جامعه‌ی PVT

ماموریت(PIVOT(PVT قدرت بخشیدن به سرمایه‌گذاران بلاکچین از طریق گردهم آوردن آن‌ها و کشف پروژه‌های با کیفیت است. اعضای این جامعه می‌توانند آگاهی خود را از بلاکچین افزایش دهند، با دیگر اعضای جامعه همکاری کنند و سرانجام سرمایه‌گذاری هدفمند انجام دهند.

جامعه‌ی سرمایه‌گذاران در این سیستم گروه‌های مختلفی همانند گروه تکنولوژی، گروه سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش، گروه سرمایه گذاری بر اساس روند و گروه آربیتراژ(کسب سود از تفاوت قیمت در دو بازار مختلف برای یک کالا) را شامل می‌شود.

هدف از ایجاد جامعه‌ی PVT تعامل بیشتر سرمایه‌گذاران رمزارزی و کمک به آن‌ها در شناسایی پروژه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری عنوان شده است، بنابر ادعای تیم سازنده سرمایه‌گذارن با مشکلاتی مواجه ‌هستند که  PVT با ارائه‌ی راهکار سعی در رفع موانع سرمایه‌گذاران دارد. از جمله مشکلات عنوان شده عبارتند از:

 • اطلاعات متناقض

معمولا حجم اطلاعات ارزشی ندارد بلکه کیفیت اطلاعات ارائه شده مهم است. در سیستم‌های کنونی، افرادی که اطلاعات اشتباه را بر مبنای ترس، حرص و طمع و … با هدف به‌دست آوردن منافع شخصی منتشر می‌کنند و در نهایت سرمایه‌گذاران عادی از این اطلاعات اشتباه آسیب می‌بینند. این موضوع اعتماد مردم در بلاکچین را از بین می‌برد.

روش اصلی پیوت برای حل این مشکل، به‌کارگیری سیستم انتشار آزادانه‌ی اطلاعات و استفاده از یک مکانیسم ردیابی است، بنابراین هر کسی می‌تواند آزادانه اطلاعات مورد نیاز خود را به‌دست آورد. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط تیم سازنده‌، تولید کنندگان محتوای با کیفیت از ارزش بالایی در PVT برخوردار خواهند بود.

 • کاهش محتوای با کیفیت

در سیستم‌هایی همانند Steemit کیفیت محتوای منتشر شده بر اساس تعداد لایک(like) ارزیابی می‌گردد، تیم سازنده‌ی پیوت این مکانیزم را قدیمی و یک تکنولوژی غیر کاربردی می‌داند. آنها اعلام کردند:

در حقیقت PVT از مکانزیم توصیه‌ی فردی(personalized recommendation mechanism) و مشارکت اعضای این جامعه برای تشخیص محتوای با کیفیت استفاده می‌کند. اعضای PVT در برابر فعالیت‌هایی که روند سریعی را دنبال می‌کنند محافظت می‌شوند. تنها استفاده‌ی اعضای PVT از یک محتوا به آن اعتبار می‌دهد. PVT Whitepaper

 

 • دشوار بودن کشف پروژه‌های با کیفیت و نظارت بر آن‌ها

اجماع سرمایه‌گذاران در این سیستم نه‌تنها به کشف پروژه‌های با کیفیت کمک می‌کند، بلکه ترویج پروژه و کسب اطلاعات کاملی از یک پروژه را به همراه خواهد داشت.

از آنجایی که اعضای PVT می‌توانند اطلاعات خود را آزادانه منتشر نمایند برای جلوگیری از خروج اعضا از استاندارد، دو سیستم ارزیابی مجزا برای اعضا قرار داده شده است: مشارکت اعضاء(Community Contribution) و توکن(Token).

توکن PVT گواهی ارزشی این سیستم محسوب می‌گردد(همانند IQ در Everipedia). در این جامعه کاربرد‌های وسیعی را می‌توان برای PVT متصور شد و این رمزارز را می‌توان در این جامعه آزادانه مورد استفاده قرار داد. سازندگان PVT  با استفاده از سیستم پاداش دهی بر روی بلاکچین سعی بر افزایش فعالیت اعضای PVT دارند.

سیستم توزیع CPOC

الگوریتم اثبات مشارکت(CPOC)، الگوریتمی است که مشارکت اعضای این جامعه را اندازه‌گیری می‌کند و به هر عضو PVT بر اساس این الگوریتم PVT اختصاص می‌دهد.

در حقیقت می‌توان گفت، این الگوریتم مشابه الگوریتم اثبات کار(POW) که برای توزیع رمزارزهایی همانند بیت‌کوین(BTCاتریوم(ETH) و … استفاده می‌شود عمل می‌کند اما بجای توزیع رمزارز بر مبنای هش، بر مبنای میزان فعالیت و مشارکت اعضا به آن‌ها رمزارز اختصاص می‌دهد.

سیستم تولید محتوا

انتشار محتوا(Publish post) بخشی است برای انتشار محتوای تولید شده توسط کاربران، که نه‌تنها امکان ایجاد محتوا در این پلتفرم را امکان پذیر می‌کند بلکه نیاز آن‌ها به تبادل اطلاعات را نیز مرتفع می‌سازد.

انتشار نظرات(Publish comments) مهم‌ترین جزء تعامل در PVT است که در آن نظرات ارزشمند توسط مکانیسم پاداش می‌گیرند. در این سیستم نظرات با کیفیت و ارزشمند همانند مقالات منتشر شده، ارزشمند هستند.

بازنشر(Repost) بخش دیگری است که اعضاء بر اساس رابطه با یکدیگر به توزیع اطلاعات می‌پردازند. این ویژگی به سیستم این امکان را می‌دهد تا با استفاده از روابط اجتماعی اعضاء محتوای تولید شده بین آن‌ها تبادل شود.

سیستم لایک/دیس‌لایک(Like-Dislike) نه تنها مبنایی را برای برآورد علاقه‌ی اعضای PVT به محتوا فراهم می‌کند، بلکه می‌تواند به مبنایی برای سنجش سطح کیفی محتوا و پاکسازی محتوای نامناسب فراهم آورد.

پوسته‌ها

پوسته‌ها روشی برای دسته‌بندی اطلاعات هستند و همچنین حلقه‌های اجتماعی اعضای PVT را نیز تعریف می‌کنند.

حلقه‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند.

 • دسته‌بندی با رمزارز: بیت‌کوین(BTC)، اتریوم(ETH)، ایاس(EOS) و هزاران رمزارز دیگر در این سیستم گروه‌های مختص به خود را دارا هستند. انتظار می‌رود این جوامع بر اساس منافع و تمرکز بر روی یک ارز ایجاد شوند.
 • دسته‌بندی با صرافی: صرافی‌هایی همانند «Huobi» و «OKEX» و … بخش مختص به خود را دارا هستند.
 • دسته‌بندی با محتوا: موضوعات فعالی همانند «اعضای جامعه‌ی PVT(PVT Community Partner)» و منابع موضوعی همانند «صد سوال بلاکچین(Blockchain 100 Questions)» برای اعضای PVT دسته‌بندی شده‌اند.
 • دسته‌بندی به صورت باشگاه: برخی از نویسندگان گروهی از طرفداران وفادار را در اختیار دارند. همچنین اعضای برتر(KOLs) می‌توانند باشگاه خود را ایجاد نمایند.

سیستم مقابله با اسپم

اسپمر‌ها همواره در جستجوی اجتماعات کاربری هستند تا اهداف خود را اجرا نمایند. PVT نیز برای جلوگیری از ناپدید شدن اطلاعات عادی در میان اسپم(هرزنامه)، سیستم ضد اسپم را به‌کار می‌گیرد. این سیستم با دو بعد این جامعه یعنی اعضای PVT و محتوا(تصویر، ویدئو، متن و صدا) مواجه است.

طرح اختصاص PVT

تعداد کل رمزارز PVT 31,415,926,535 خواهد بود و بنابر اعلام تیم سازنده، تغییر نخواهد کرد. رمزارز توزیع شده در میان اعضای PVT از طریق سیستم توزیع CPOC انجام خواهد شد و ۳۰ درصد از کل رمزارزها را شامل می‌شود. ۱۸ درصد از رمزارزها به تیم سازنده ، ۳۲ درصد به اکولوژی جامعه(شامل تیم بنیانگذار، تیم تبلیغاتی، تیم توسعه‌دهنده و …) و ۲۰ درصد نیز به بنیاد PVT اختصاص می‌یابد.

سیستم پاداش دهی(کسب درآمد)

کاربران برای ورود و فعالیت در جامعه‌ی PVT باید اپلیکیشن آن را نصب کنند. این اپلیکیشن که برای سیستم عامل اندروید و IOS عرضه شده، در سایت PIVOT در دسترس است. برنامه محیط گسترده‌ای دارد که در چند منوی اصلی می‌توان به تمامی بخش‌ها دسترسی داشت، منو‌های اصلی برنامه در پایین صفحه قرار دارند و برای استفاده از امکانات آن، اتصال اکانت گوگل را از کاربران درخواست می‌کند.

کاربران با فعالیت‌های مفید در این سیستم به دو صورت بیت‌کوین(BTC) و  PVTپاداش دریافت می‌کنند. بر اساس اعلام PIVOT، به منظور تشویق اعضای جامعه‌ی PVT به فعالیت بیشتر، سیستم پاداش دهی بر اساس بیت‌کوین به صورت موقت وجود دارد.

پاور(Power)، در این سیستم معیار‌ تقسیم جوایز است. به عنوان مثال چنانچه ۱۰,۰۰۰ پاور در یک روز بین تمامی کاربران توزیع گردد و اگر کاربری ۱۰۰ پاور دریافت کرده باشد، او ۱ درصد از جایزه‌ی تقسیم شده بین کاربران را در آن روز دریافت خواهد کرد؛ یعنی اگر جایزه‌ی روزانه ۵۰۰۰۰ PVT باشد این کاربر ۵۰۰ PVT دریافت خواهد کرد.

کاربران این سیستم با مطالعه‌ی مقالات ۱۰۰ پاور دریافت می‌کنند(برای دریافت پاور باید روی دگمه‌ی مربوطه که در صفحه‌ی هر مقاله وجود دارد کلیک نمایند)، در سیستم کنونی، ماکزیمم مقدار پاوری که یک کاربر در هر روز با مشاهده‌ی مقالات می‌تواند به‌دست آورد، به ۲۰۰۰ پاور محدود شده است. علاوه بر پاور کاربران برای مطالعه‌ی پست‌ها، PVT نیز به‌دست می‌آورند. ارسال هر پست نیز امکان کسب ۱۰,۰۰۰ پاور(در صورتی که خواننده‌ی پست کاربر جدید باشد) و ۱۰ درصد از پاور خواننده را نیز در پی خواهد داشت. دعوت از دوستان، بخش دیگری است که کاربران می‌توانند با دعوت هر کاربر، ۱۰,۰۰۰ پاور کسب کنند. البته بر اساس قوانین PIVOT، کاربرانی که به سیستم دعوت می‌شوند باید از طریق اپلیکیشن موبایل ثبت نام نمایند تا امتیاز آن برای دعوت دهنده ثبت گردد.

در این سیستم بخش دیگری به نام کمپین(Camping) وجود دارد که در ازای انجام فرآیندی خاصی همانند دعوت از دوستان، انتشار لینک در شبکه‌های اجتماعی و … به شما پاداش می‌دهد. هر کمپینگ محدودیت زمانی داشته و با فرا رسیدن تاریخ انقضای آن حذف می‌شود.

نظر شما در مورد جامعه‌ی PVT چیست؟ آیا می‌تواند به یک سیستم موفق برای انتشار اطلاعات مفید و موثر برای سرمایه‌گذاران تبدیل شود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 2   میانگین: 3.5/5]
منبع
PivotPivot Whitpaper

‫۸ دیدگاه ها

 1. سلام
  با توجه به اینکه احتمال شکست هر پروژه ای وجود داره اما دید من نسبت به این اپلیکیشن مثبته چون اسپانسرهای فوق العاده قوی پشت این ارزی که هنوز به بازار عرضه نشده هست و هرچه اسپانسر قوی تر تقاضا برای این ارز زیاد شده و در نهایت ارزش این ارز بالاتر میرود. قرار بود در اواخر سال ۲۰۱۸ این ارز بروی تابلو صرافی ها بیاد منتها با کاهش ارزش سراسری ارزهای دیجیتال موقتا دست نگه داشتن و منطقی هم هست که این وقفه برای کاربران یک فرصت طلایی هست تا زمان بیشتری برای دریافت pvtو پاداش روزانه داشته باشن چون بعد عرضه این ارز به بازار و ارزش دار شدنش مطمئنا جهت دریافت pvtکنونی باید چندین برابر تلاش کنیم پس تا زمان هست باید استفاده کرد. موفق باشید

  1. سلام
   PVT توکن هست و هنوز ارزشی نداره تا زمانی که وارد صرافی‌ها بشه و امکان برداشتنش از این پلتفرم فراهم بشه و آینده مشخص میکنه که چه اتفاقی براش میفته
   اما PVTP در این پلتفرم برای کارهای مختلفی مثل شرکت در مسابقه هاش استفاده میشه و از طریق بیت‌کوینی که به سایت واریز میکنن و در قسمت کیف پول به PVTP تبدیل میکنن (امکان تبدیل بر عکسش و برداشت هم امکان پذیره)
   در این پلتفرم هر ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ PVTP معادل یک بیت‌کوین ارزش داره و بلعکس حداقل هم ۱۰۰۰ PVTP را میتونید تبدیل کنید
   برای تبدیل به ریال باید به بیت‌کوین تبدیل کنید و به کسانی که میخرن بفروشید

 2. دو تا ارز تو قیمت والته ، pvt pvtp اینا رو چطوری به هم تبدیلش کنم ؟ پیش بینی فوتبالش فقط pvtp قبول میکنه

  1. سلام
   pvt توکنه به صورت رایگان هر روز پخش میکنه و فعلا قابل برداشت یا تبدیل نیست
   اما pvtp و بیت‌کوین قابل تبدیل به هم هستن برای به‌دست آوردن pvtp باید بیت‌کوین واریز کنید و سپس به pvtp تبدیلش کنید

  1. سلام دوست گرامی
   میتونید از گوگل پلی دانلود کنید :https://play.google.com/store/apps/details?id=top.pivot.community
   سیستمی هست که تاکنون کار کرده و بر اساس اعلام خودشون سرمایه‌گذارانی مثل بایننس و Huobi و … دارن، اما در دنیای رمزارزها هیچ چیزی صد درصد تضمین شده نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا