اخبار داخلیاخبار و مقالات

شهردار جدید تهران از «هوشمندسازی و بلاک‌چین» سخن گفت

پیروز حناچی، شهردار تهران گفت: شهرداری هوشمندسازی و استفاده از فناوری بلاک‌چین را به طور جدی دنبال می‌کند

نکات برگزیده مطلب

  • به نظر می‌رسد شهردار جدید تهران توجه بیشتری به تکنولوژی دارد؛ آن هم تکنولوژی‌هایی مثل بلاکچین که باعث شفافیت بیشتر و کاهش فساد در اداره‌جات می‌شود. با توجه به اخبار و شایعاتی که در رابطه با زد و بندها و رانت‌خواری‌ها در اداره‌ی شهرداری تهران به گوش خورده است شاید باور اینکه شهردار جدید تهران، درباره‌ی اجرای سیستم بلاکچین در سطح شهرداری تهران مصمم باشد سخت است، ولی با این حال او اعلام کرده است که استفاده از تکنولوژی بلاکچین در شهرداری تهران در دستور کار قرار دارد.

پیروز حناچی در دومین همایش تهران هوشمند درباره مشکلات تهران گفت: برای تبدیل تهران به شهری خلاق نیاز است تا از زیرساخت‌های فناوری‌های نوظهور برای هوشمند سازی و تحول زیرساخت‌ها استفاده شود.

وی ادامه داد: در ۲۰ سال گذشته برای تحول زیرساخت‌ها و هوشمند سازی هزینه‌های متعددی شده و باید بدانیم که ۱۵ سال گذشته در موبایل‌ها نمی‌توانستیم داده‌ها را مشاهده کنیم و باید قدردان این نعمت باشیم.

شهردار تهران با تاکید بر لزوم رفع گپ‌های هوشمند سازی گفت:

ما باید با سرمایه‌گذاری، گپ هوشمند سازی و تحول دیجیتالی را در تهران کاهش دهیم و در همین راستا نیز در تلاش هستیم تا گپ موجود با توسعه خدمات دیجیتال و الکترونیکی کاهش پیدا کند. پیروز حناچی- شهردار تهران

 

وی ادامه داد: دو درصد از تولید ناخالص داخلی در تهران تولید می‌شود که یک تهدید و از سویی دیگر فرصتی بی‌نظیر است که باید به آن توجه ویژه داشت. حناچی تاکید کرد: باید میان شهر هوشمند و شهر الکترونیک تفاوت قائل شد.

شهردار تهران تصریح کرد: مجموعه شهرداری تهران نیاز به منابع مالی جدیدی دارد و باید از طریق خدمات ارزش افزوده، کارمزد و جذب حمایت‌های مالی، شهرداری را از چالش منابع مالی نجات داد.

وی افزود: هوشمندسازی تهران یک فرآیند بلند مدت است و برای این مسئله  نیاز به برنامه ریزی و منابع مالی است؛ امروز توافقی را با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داریم. حناچی تاکید کرد:

موضوع فناوری بلاک‌چین، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی تحولاتی شگرف را ایجاد خواهد کرد که شهرداری این موضوع را به طور جدی دنبال خواهد کرد. پیروز حناچی

گفتنی است، در پایان آیین افتتاح دومین همایش تهران هوشمند، تفاهم نامه همکاری میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهرداری تهران در این زمینه منعقد و از پروژه‌های «با هم» و «داده‌نما» رونمایی شد.

نظر شما در رابطه با استفاده از تکنولوژی بلاکچین با توجه به سابقه‌ی کاری شهرداری تهران چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Ibena
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن