اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

رمزارز Stellar بهترین‌ عملکرد سالانه را در بازار رمزارزی داشته است

استلار توانسته طبق شاخص عملکرد نسبی قیمت(RPI) کمترین کاهش ارزش را داشته باشد

نکات برگزیده مطلب

  • طبق شاخص عملکرد نسبی قیمت یا RPI که تغییرات قیمت رمزارزهای موجود در بازار را نسبت به رمزارز بیت‌کوین(BTC) مورد سنچش قرار می‌دهد، پروژه‌ی استلار(XLM) توانسته بهترین عملکرد ممکن سال را ارائه دهد و براساس این شاخص، در این بازار نزولی تنها ۷درصد از ارزش خود را از دست بدهد.

 

رمزارز استلار(XLM) توانسته تحت شاخص‌های قیمتی که براساس قیمت بیت‌کوین عملکرد رمزارزهای دیگر را بررسی می‌کنند، با رسیدن به لیست ۱۰ رمزارز برتر بازار به یکی از موفق‌ترین رمزارزهای ثانویه سال جاری تبدیل شود.

با استفاده از روش شاخص عملکرد قیمت نسبی(یا RPI) که رمزارز بیت‌کوین را به عنوان پایه انتخاب کرده است وعملکرد دیگر رمزارزها نسبت به آن تعیین می‌شود، می‌توان دید که با مقایسه‌ی وضعیت کنونی استلار با شاخص عملکرد قیمت آن نسبت به بیت‌کوین در روز ۷ام ژانویه‌ی ۲۰۱۸ که سقوط بازار رمزارزی رخ داد، حدود ۷درصد(۰/۹۳ RPI) کاهش داشته است.

شاخص عملکرد قیمت نسبی برای دیگر رمزارزهای بزرگ بازار مانند رمزارز ریپل(XRP) نشان دهنده‌ی ۵۴درصد سقوط(۰/۴۶ RPI)، برای اتریوم ۵۷درصد سقوط(۰/۴۳ RPI) و رمزارز بیت‌کوین کش ۷۴درصد سقوط(۰/۲۶ RPI) را نشان می‌دهد. این آمار مشخص می‌کند که براساس ارزیابی‌های RPI، رمزارز استلار توانسته از لحاظ عملکرد قیمت دیگر رقبای خود را پشت سر بگذارید.

سال موفقیت‌آمیز

خبرها حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۸ عملکرد نسبی پروژه‌ی استلار نسبت به دیگر رمزارزهای بازار مثبت بوده است و شاید دلیل این ترقی چشمگیر دیدگاه پروژه‌ی استلار می‌باشد که در نهایت باعث شده سالی موفقیت‌آمیز برای این پروژه رقم بخورم.

با این حال، مشاهدات به وضوع نشان می‌دهد که صنعت رمزارزی در سال ۲۰۱۸ با نوعی سقوط مطلق روبرو شده است، تاجایی که مجموع سرمایه‌ی در حال گردش تمام بازار رمزارزی که در روز ۷ام ژانویه بیش از ۸۲۲ میلیارد دلار ارزش داشته، در حال حاضر به ۱۳۳ میلیارد دلار رسیده است.

بازار نزولی سال ۲۰۱۸، که طی تاریخ ده ساله‌ی صنعت رمزارزی طولانی‌ترین بازار نزولی محسوب می‌شود، هنوز هم هیچ نشانه‌ای از توقف این روند و امید برای افزایش قیمت‌ها از خود نشان نداده است. ماه نوامبر نیز امسال نسبت به سال‌های گذشته بیشترین کاهش ارزش را برای خود به ثبت رسانده است.

نظر شما در رابطه با این آمار چیست؟ آیا سنجش ارزش و تغییرات رمزارزهای ثانویه نسبت به بیت‌کوین می‌تواند راه مناسبی برای نشان دادن میزان موفقیت آن‌ها باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
ICOexaminer
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن