اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تعداد رمزارزهای میلیارد دلاری، کمتر از انگشتان دست‌های شماست

با کاهش شدید قیمت رمزارزها در طول یکسال گذشته، اکنون تنها ۹ رمزارز ارزش بازار(Market Cap) بیش از یک میلیارد دلار دارند

نکات برگزیده مطلب

  • با توجه به گزارش‌های اخیر، کمتر از ۱۰ رمزارز در بازار بیش از ۱ میلیارد دلار ارزش دارند. در حالی که سال گذشته بازار رمزارزی به سطح ۶۰۰ میلیارد دلار دست یافته بود، هم اکنون بر اساس داده‌های Coinmarketcap حجم این بازار به ۱۲۵ میلیارد دلار رسیده است.

بیت‌کوین(BTC) همچنان در میان سایر رقبا دارای بیشترین ارزش بازار است و در زمان نگارش این مقاله بیش از ۶۷ میلیارد دلار ارزش دارد. چنانچه بیت‌کوین را به صورت یک شرکت تصور کنیم، به شرکت عظیم چند ملیتی با ده‌ها هزار کارمند تبدیل می‌شد.

رمزارز شرکت ریپل(XRP)، که در سال گذشته بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش داشت، هم اکنون در حدود ۱۴ میلیارد دلار ارزش دارد.

اتریوم(ETH) دارای ارزش بازار ۱۱ میلیارد دلار است، اما ارزش تمامی دارایی‌های آن در ترکیب با هم این سطح را افزایش می‌دهد؛ یعنی در صورتی که صدها رمزارزی که از بلاکچین اتریوم استفاده می‌کنند و بیش از ۱ میلیون دلار ارزش دارند را در نظر بگیریم، ۷ میلیارد دلار دیگر نیز به رقم اعلام شده، اضافه خواهد شد. در زمان نگارش این مقاله ارزش توکن اتریوم در طول ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۷ درصد کاهش یافت.

رمزارزها از نظر ارزش بازار، داده‌ها از Coinmarketcap

در مقایسه با سال گذشته و زمانی که ارزش بازار رمزارزی به ۶۰۰ میلیارد دلار رسید، این بازار تقریبا ۷۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است. تردید‌های زیادی نسبت به استفاده‌ی تتر(Tether) و صرافی Bitfinex از تاکتیتک‌های دستکاری بازار در سال گذشته وجود دارد، تا حدی که تحقیقات رسمی در ارتباط با این موضوع نیز آغاز شده است.

بیت‌کوین کش(Bitcoin Cash) که در سال گذشته رمزارز بسیار جدیدی محسوب می‌شد، به ارز بازار ۱۷ میلیارد دلار دست یافت، در حالی که هم اکنون ارزش بازار آن معادل ۳٫۲ میلیارد دلار است(۴٫۸ میلیارد دلار در صورتی که بیت‌کوین SV(Bitcoin SV) در نظر گرفته شود.)

در زمان نگارش این مقاله، توکن کاردانو(ADA) برای حفظ ارزش ۱ میلیارد دلاری خود، تقلا می‌کرد و بارها در طول روز ارزش بازار این رمزارز کاهش و افزایش یافت.

هم اکنون شاخص‌های کلی بازار همگی در وضعیت قرمز قرار دارند. با این وجود Waltonchain بیش از ۲۰۰ درصد در طول یک روز گذشته افزایش داشته است. Waltonchain تکنولوژی بلاکچین مستقل و مشابه نئو(NEO) است که متحول کردن صنایع نساجی و دیگر صنایع بزرگ با استفاده از بلاکچین و به کمک تراشه‌های RFID را هدف گرفته است. با وجود افزایش قیمت اخیر، قیمت توکن‌های آن ۶۶ درصد کمتر از سطوح پیک قیمتی این رمزارز است؛ ارزش بازار Waltonchain هم اکنون نزدیک به ۱ میلیارد دلار است.

با این وجود و در مقایسه با چند سال قبل یعنی زمانی که کل بازار رمزارزی سعی در پشت سر گذاشتن ارزش بازار ۱ میلیون دلار داشت، پیشرفت بزرگی در حوزه‌ی رمزارزی مشاهده می‌شود. از آنجایی که این تکنولوژی در میان صنایع ارزشمند است و در حالی که بازار در وضعیت آشفته‌ای قرار دارد، همچنین دولت‌ها احتمالا در حال اتخاذ اقدامات سخت‌گیرانه بر فعالیت‌های غیر متعهد جمع‌آوری سرمایه از طریق پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO) هستند، فرصت طلایی برای کسانی که سعی در تثبیت جایگاه خود در بازار رمزارزی دارند، مهیا می‌شود.

نظر شما در ارتباط با کاهش شدید ارزش بازار رمزارزی چیست؟ آیا در آینده ممکن است بازار رمزارزی رکوردهای قیمتی جدیدی را داشته باشد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
CCN
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن