اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

Grayscale کنترل یک درصد از بیت‌کوین‌ها را در اختیار دارد

داده‌ها نشان می‌دهند Grayscale و برخی از نهنگ‌های اتر، طی دوره‌ی کاهش قیمت در بازار، دارایی‌های رمزارزی خود را افزایش داده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • کاهش مجدد قیمت رمزارزها در ماه نوامبر موجب آشفتگی و هراس در بازار رمزارزی شده است، اما داده‌ها نشان می‌دهند که دارایی‌های بیت‌کوین Grayscale، که یک صندوق سرمایه‌گذاری بر روی دارایی‌های دیجیتالی است، در این دوره افزایش یافته است و هم اکنون یک درصد از کل بیت‌کوین های در گردش را در اختیار دارد. همچنین بازیگران اصلی اتر نیز دارایی‌های خود را در این شرایط افزایش دادند.

Grayscale مالک یک درصد از بیت‌کوین‌های در گردش است

درحالی که قیمت رمزارزها در سال ۲۰۱۸ همچنان در مسیر نزولی قرار دارد، برخی از بازیگران بزرگ از فرصت قیمت پایین رمزارزها برای افزایش دارایی‌های رمزارزی خود استفاده می‌کنند.

بر اساس داده‌های وب‌سایت Diar، شرکت سرمایه‌گذاری Grayscale Bitcoin Investment Trust یا به اختصار GBTC هم اکنون بیش از ۲۰۰ هزار بیت‌کوین برای سرمایه‌گذاران حقوقی خود نگه‌داری می‌کند. در صورتی که بیت‌کوین‌های در گردش یعنی ۱۷٫۴ میلیون بیت‌کوین را در نظر بگیریم، سرمایه‌گذاران Grayscale’s Bitcoin هم اکنون تقریبا یک درصد از بیت‌کوین‌های درگردش را در اختیار دارند. این آمار همچنین Grayscale را در صدر سرمایه‌گذاران حقوقی بیت‌کوین قرار می‌دهد.

با وجود بازار نزولی کنونی که در طول سال ۲۰۱۸ ادامه داشته است، به نظر می‌رسد این شرکت که توسط Digital Currency Group یا به اختصار DCG در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شده است، به طور ماهیانه بیت‌کوین‌های خود را افزایش می‌دهد. GBTC دو درصد از دارایی‌های سرمایه‌گذاران را هر ساله به عنوان کارمزد دریافت می‌کند و به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا دارایی‌های‌ خود را به صورت بیت‌کوین افزایش دهند.

AUM(بارنگ مشکی) و دارایی‌های بیت‌کوین(رنگ خاکستری) صندوق Grayscale در طول زمان

یکی از جنبه‌های افزایش ریسک سهام GBTC، ناشی از این حقیقت است که سهام آن بالاتر از ارزش معاملاتی آن به فروش می‌رسد، بر اساس داده‌های موجود در وب‌سایت GBTC و بر اساس قیمت بیت‌کوین در بازار (در زمان نگارش مقاله ۳۷۸۰٫۱۴ دلار) ۲۲ درصد بالاتر از قیمت بیت‌کوین مشخص می‌شود.

در حالی که بیت‌کوین‌های تحت مالکیت Grayscale افزایش یافته است، دارایی‌های تحت مدیریت(AUM) این شرکت نیز ارزش بررسی را خواهد داشت. دارایی‌های تحت مدیریت GBTC هم‌اکنون تقریبا ۸۲۶ میلیون دلار ارزش دارد و به کمترین سطح خود در سال ۲۰۱۸ رسیده است.

موسسات دیگری غیر از Grayscale نیز دارایی‌های بیت‌کوین خود را افزایش دادند. در اواسط نوامبر گذشته و هنگامی که اولین موج کاهش قیمت اتفاق افتاد، متی گرین‌اسپن(Mati Greenspan) اعلام کرد که پس از کاهش قیمت رمزارزها، مشتریان eToro مقدار کمی دارایی‌های بیت‌کوین خود را افزایش دادند.

مشتریان @etoro از کاهش قیمت رمزارزها استفاده کرده و بیت‌کوین‌های خود را افزایش دادند. بخش مشخص شده جهش کوچک ولی واضحی را در دارایی مشتریان را از ۱۴ نوامبر نشان می‌دهد

نهنگ‌های اتریوم همچنان اتریوم خریداری می‌کنند

خریداری رمزارزهای بزرگ توسط سرمایه‌گذاران به بیت‌کوین محدود نمی‌شود. بر اساس داده‌های وب‌سایت Diar، نهنگ‌های اتریوم؛ یعنی سرمایه‌گذاران بسیار ثروتمند و بازیگران اصلی در تغییر قیمت این رمزارز، در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال‌های دیگر در تاریخ رمزارزی اتر(Ether) جمع‌آوری کردند.

این سرمایه‌گذاران همانند GBTC، سهم قابل توجهی از کل اتر‌های در گردش یعنی ۲۰ میلیون اتر یا ۲۰ درصد از کل اتر‌های در گردش را در اختیار دارند.

این رقم نشان دهنده‌ی افزایش ۳۰۰ درصدی اتر‌های تحت مالکیت نهنگ‌ها از شروع سال ۲۰۱۷ تاکنون است. دیدگاه عمومی در حال حاظر، شروع زمان جمع آوری بیت‌کوین و اتر و خروج بازیگران بزرگ از دیگر آلت‌کوین‌ها را نشان می‌دهد.

نظر شما در زمینه‌ی افزایش خرید و نگهداری بیت‌کوین و اتریوم توسط موسسات مالی و نهنگ‌ها چیست؟ آیا بازیگران حرفه‌ای آینده‌ی روشنی را برای این رمزارزها انتظار دارند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا