اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

توافق کشورهای عضو گروه G20 برای قانونگذاری رمزارزها

گروه G20 قانونگذاری رمزارزها را همراه با استانداردهای FATF انجام خواهد داد

نکات برگزیده مطلب
  • کشور‌های عضو گروه G20 طی روز‌های گذشته در پایتخت آرژانتین یک اظهارنامه‌ی مشترک را امضا کرده‌اند که در آن اعلام شده است برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، صنعت رمزارزی را همزمان با استاندارد‌های FATF قانون‌گذاری خواهند کرد.

طبق گزارشاتی که روز گذشته منتشر شده است، کشور‌های عضو G20 اخیرا اظهارنامه‌ی مشترکی را در شهر بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین امضاء کرده‌اند و طی آن وعده داده‌اند که برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی فعالیت‌های تروریستی، رمزارزها را همزمان با استاندارد‌های نیروی عملیاتی مالی(FATF) قانون‌گذاری خواهند کرد.

G20
کشور‌های عضو G20

در بخش‌ ۲۵ام این اظهارنامه اعلام شده است:

ما دارایی‌های رمزنگاری را برای مبارزه با پولشویی و مقابله با تامین مالی تروریسم، همزمان با استاندارد‌های FATF قانون‌گذاری خواهیم کرد، و در صورت لزوم سایر پاسخ‌های لازم را مورد بررسی قرار خواهیم داد. Joint Declaration

FATF توسط سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی(OECD) ساخته شده است. OECD به عنوان یک سازمان سیاست‌گذاری فعالیت می‌کند و با ارائه‌ی FATF قصد دارد تا بر علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم مبارزه کند. FATF اوایل سال جاری به دنبال مذاکره برای ارائه‌ی راه‌هایی جهت معرفی قواعد ضروری است که می‌توانند صرافی‌های رمزارزی را در سراسر جهان قانونگ‌ذاری کنند. این سازمان همچنین قوانین فعلی را برای تطابق با وضعیت بازار مورد بررسی قرار می‌دهد.

براساس اعلامیه‌ی گروه G20، بررسی «دیگر پاسخ‌ها» در صورت لزوم به این معناست کشورهای عضور این گروه همچنان نظارت بر اقتصاد جهانی که به سرعت در حالی دیجیتالی شدن است را ادامه خواهند داد. در ادامه‌ی این اظهارنامه آمده که «این گروه به دنبال یک راه‌حل توافقی خواهد بود تا بتواند به واسطه‌ی آن با ارائه‌ی یک بروزرسانی در سال ۲۰۱۹ و یک گزارش نهایی در سال ۲۰۲۰، تاثیرات دیجیتالی شدن اقتصادی بر روی سیستم مالیات بین‌المللی را مشخص نماید».

G20

انجمن G20 برای اولین بار در ماه جولای یک ابلاغیه منتشر کرد، که زمان مناسب جهت اجرایی شدن استاندارد‌های ضد پولشویی برای بخش رمزارزی، ماه اکتبر اعلام شده است. در آن زمان طی این ابلاغیه اعلام شده بود در حالی که صنعت رمزارزی حالت مالی ندارد، گروه G20 و کشور‌های عضو آن به نظارت بر صنعت رمزارزی ادامه خواهند داد.

این انجمن از قانون‌گذار خود یعنی شورای ثبات مالی(FSB) به ریاست توسط مارک کارنی(Mark Carney) مدیریت بانک انگلستان که طرفدار نظارت سختگیرانه بر روی بازار‌های رمزارزی است، خواسته است که یک چهارچوب نظارتی برای بخش رمزارزی توسعه‌ دهد. این منبع نظارتی مجموعه‌ای از معیار‌ها را منتشر کرده است که برای نظارت و ارزیابی بازار‌های رمزارزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. چهارچوب FSB با همکاری کمیته‌ی پرداخت و زیرساخت بازار توسعه یافته است.

در بخش‌هایی از این چهارچوب قانونی آمده است:

هدف این چهارچوب شناسایی هرگونه نگرانی در رابطه با پدیدار شدن وضعیت‌های مالی جدید است. برای پایان دادن به این نگرانی‌ها، این چهارچوب شامل معیار‌های سنجش خطر می‌شود که با استفاده از داده‌های موجود از منابع عمومی قابل دسترس، خطرات مختلف را شناسایی می‌کند. The FSB Framework Reads

نظر شما در رابطه با این اظهارنامه‌ی مشترک چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
CCN

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا