اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

نوریل روبینی: حباب رمزارزها ترکیده و قیمت‌های قبلی هرگز باز نخواهند گشت

این استاد دانشگاه و تحلیلگر اقتصادی، تاکنون 315 پیش‌بینی اشتباه در مورد قیمت بیت‌کوین ارائه کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • با وجود اینکه بیت‌کوین(BTC) یکی از شدیدترین اصلاحات قیمتی را در طول تاریخ ده ساله‌ی خود تجربه می‌کند، نوریل روبینی(Nouriel Roubini)، که یکی از منتقدان شدید رمزارزی است، با اشاره به این اتفاق می‌گوید حباب رمزارزها ترکیده و قیمت‌ها هرگز باز نخواهند گشت.

نوریل روبینی اقتصاددان، با اعلام پیروزی (او پیش‌بینی کرده بود بازار رمزارزی(Cryptocurrency Market) نابود خواهد شد) در توییتر، ادعا کرد که کاهش کنونی قیمت رمزارزها، انتقادات او نسبت به این کلاس جدید از دارایی‌ها را تایید می‌کند.

نوریل روبینی، پروفسور دانشگاه تجارت استرن نیویورک(NYU’s Stern School) در توئیتی گفت:

از آنجایی که بیت‌کوین ۸۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است (از ۲۰ هزار دلار تا نزدیک به ۴ هزار دلار) همچنین دیگر رمزارزها ۸۰ الی ۹۹ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند. بنابراین با از بین رفتن حباب رمزارزی، پیش‌بینی من به حقیقت پیوسته است. من احساس اعتماد به نفس می‌کنم. چند روزی را از فضای سمی رمزارزی توییتر فاصله می‌گیرم تا وقتم را برای قانع کردن متعصبان رمزارزی تلف نکنم. Nouriel Roubini

روبینی که برای بیش‌بینی بازار نزولی به «Dr.Doom» شهرت یافته است، اضافه کرد که قیمت منصفانه برای بیت‌کوین جدا از ارزش کلکسیونی آن برای گردآوردنگانش، «برابر صفر» است.

هنگامی که هزینه‌های جانبی محیطی را اعمال کنید، ارزش منصفانه‌ی بیت‌کوین «برابر صفر است» من مطمئنم که برخی از متعصبان رمزارزی، همچنان با ضرر آن را خریداری می‌کنند، چرا که بیت‌کوین تنها ارزش قرارگیری در موزه‌ی ارزهای ساختگی و مرده را دارا است. Nouriel Roubini

توئیت روبینی موجب هجوم پاسخ‌های کوبنده‌ی طرفداران رمزارزی به او شد، کاربری با قرار دادن روند قیمت بیت‌کوین در ده سال گذشته، اصلاح شدید را رفتاری عادی برای بیت‌کوین توصیف کرد.

تاریخچه‌ی سقوط قیمتی بیت‌کوین، ستون‌های جدول به ترتیب از چپ به راست بازه‌ی تاریخی، بیشترین قیمت، کمترین قیمت، درصد کاهش و زمانی که طول کشیده به پیک قیمتی جدیدی برسد را نشان می‌دهد

واضح است که روبینی از زمانی که بیت‌کوین کمتر از ۱۰ دلار ارزش داشت، از آن انتقاد می‌کرد. گذشته از زمان اتمام بازار نزولی، بیت‌کوین یک راه طولانی برای دست‌یابی به قیمت‌های پیشین در پیش رو خواهد داشت. حتی جک باگل(Jack Bogle)، بنیانگذار Vanguard Group، که در رابطه با رمزارز‌ها بسیار با تردید برخورد می‌کند؛ اعلام کرد، در صورتی که بیت‌کوین به ۱۰۰ دلار برسد، سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را بررسی خواهد کرد. بنابراین هنگامی که روبینی برای نخستین بار بیت‌کوین را سرمایه‌گذاری نامناسبی توصیف کرد، سرمایه‌گذارانی که بیت‌کوین را در همان زمان خریداری کرده‌اند، مطمعنا  بازدهی مثبتی از سرمایه‌گذاری خود به‌دست آورده‌اند.

بر اساس آمار غیر رسمی «Bitcoin Obituaries» روبینی  در گذشته بیش از ۳۱۵ دفعه شک و تردید خود را نسبت به رمزارزها اعلام کرده است. در حالی که اشتباه بودن تمامی این پیش بینی‌ها اثبات گردیده است، به نظر نمی‌رسد روبینی به این موضوع توجه داشته باشد. آیا روبینی بار دیگر پیش‌بینی نادرستی را به این آمار اضافه خواهد کرد؟ گذر زمان و قدرت بازار پاسخ این سوال را در آینده مشخص خواهد کرد.

نظر شما در ارتباط با پیش‌بینی روبینی چیست؟ آیا با نظرات روبینی موافقید یا این نظرات را اشتباه قلمداد می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع
CCN
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن