اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

Bithumb برای فهرست کردن رمزارزهای جدید رای‌گیری می‌کند

این صرافی رمزارزی، پلتفرم Pickthumb را برای غربالگری رمزارزهای جدید بر اساس رای کاربران راه‌اندازی کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • Bithumb که یک صرافی بزرگ رمزارزی در کره‌ی جنوبی است، سیستم رای‌گیری عمومی خود را به صورت آزمایشی راه‌اندازی کرد؛ این سیستم به منظور غربالگری پروسه‌ی «فهرست نمودن رمزارزهای جدید» در این صرافی استفاده می‌شود. این پلتفرم که Pickthumb نام دارد، با هدف افزایش شفافیت و عدالت در فرآیند فهرست کردن رمزارزها در این صرافی ایجاد شده است. هم‌اکنون پنج رمزارز در این مرحله رای‌گیری که 8 روز دیگر پایان می‌یابد، ارزیابی می‌شوند.

پلتفرم رای‌گیری Bithumb

Bithumb یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزارزی در کره‌ی جنوبی، در روز پنجشنبه از راه‌اندازی آزمایشی Pickthumb خبر داد. Pickthumb پلتفرم رای‌گیری عمومی برای رمزارزهایی است که برای قرارگیری در این صرافی با یکدیگر رقابت می‌کنند. این صرافی اعلام کرده است که هدف این پلتفرم جدید، تقویت «شفافیت و عدالت» در فرآیند ارزیابی و فهرست کردن رمزارزها در این صرافی است. در وب‌سایت این صرافی اعلام شده است:

Pickthumb پلتفرمی برای غربالگری رمزارزهای ممتاز بر اساس ارزیابی منصفانه‌ی شما است…کاربران می‌توانند به‌طور مستقیم رمزارزها را ارزیابی و تایید کرده و به پروژه‌های رمزارزی که بر روی صرافی ارزهای دیجیتالی Bithumb فهرست خواهند شد، رای دهند. Bithumb Website

 

Bithumb توضیح داد که هر کاربر عضو می‌تواند در رای گیری شرکت کند و اعضا می‌توانند به‌طور فعال با ارائه‌ی نظراتشان «تاثیر بیشتری» بر رمزارزهایی که در این صرافی فهرست خواهند شد، داشته باشند. Bithumb در گامی رو به جلو اعلام کرد: «تلاش می‌کند یک اکوسیستم رمزارزی سالم را ترویج کند که سرمایه‌گذاران به آن باور داشته باشند.»

شرکت بیش از ۴۰ هزار نفر در مرحله‌ی اول رای‌گیری

هم اکنون پنج پروژه‌ی رمزارزی در وب سایت Pickthumb  برای رای‌گیری در مرحله‌ی اول که تا ۸ روز دیگر ادامه خواهد یافت، قرار داده شده‌اند. هر مرحله‌ی رای‌گیری دو هفته طول می‌کشد. در زمان نگارش این مقاله ۴۱,۷۷۸ رای دهنده و ۹۴,۹۸۳ رای ارائه شده است.

این مرحله از رای‌گیری پنج پروژه‌ی Rom، Amo Blockchain، Ttcprotocol، Olivecoinole و Contentos را شامل می‌شود.

 

در هر مرحله‌ی رای‌گیری کاربران می‌توانند موافق و یا مخالف هر پروژه رای دهند. رمزارزهایی که رای منفی زیادی را به‌دست آورند امکان حذف از فهرست نامزد‌های قرارگیری در صرافی را خواهند داشت. پس از پایان هر مرحله‌ی رای‌گیری، Bithumb پروژه‌ی برنده را بازبینی خواهد کرد. بر اساس اطلاعیه، اعضایی که به پروژه‌ی برنده رای دادند، به صورت Airdrop(توزیع رایگان سکه) به صورت رمزارز برنده دریافت خواهند کرد.

 

جریمه‌های دستکاری در سیستم رای‌دهی

Pickthumb در روز جمعه اطلاعیه‌ای را در ارتباط با برخورد این صرافی با دستکاری در سیستم رای‌دهی منتشر کرد. در این اطلاعیه اعلام شده است:

Pickthumb به طور مداوم و ۲۴ ساعت شبانه روز به منظور رای‌گیری منصفانه بر وضعیت رای‌گیری نظارت می‌کند.  Pickthumb Website

همچنین، در هنگام تقلب و تلاش برای دستکاری آرا، رمزارز مرتبط با فعالیت متقلبانه از مرحله‌ی رای‌گیری حذف می‌شود.

بعلاوه، فعالیت‌هایی که به منظور دستکاری در آرا طراحی شده‌اند، می‌تواند منجر به تعلیق دائم حساب کاربری مرتبط با این موضوع شود. این فعالیت‌ها، جعل هویت دیگران به منظور رای دهی، خرید رای، فروش رای و انگیزه دادن و توصیه به دیگران به منظور ارائه‌ی رای به نفع یک پروژه‌ی خاص را شامل می‌گردد.

در وب سایت Pickthumb اعلام شده است:

هر اقدامی که به نفع یک رمزارز نامزد برای رای‌گیری، به وسیله‌ی پول(یا رمزارز) انجام شود، تقلب است. Pickthumb Website

نظر شما در رابطه با پلتفرم رای‌گیری صرافی Bithumb چیست؟ آیا سیستم فهرست‌ کردن رمزارزها در دیگر صرافی‌ها هم نیاز به تغییر دارد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع
Bitcoin.com
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن