اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

ادوارد اسنودن: صنعت رمزارزی زنده خواهد ماند، اما بیت‌کوین نه

او عقیده دارد بیت‌کوین روزی از بین خواهد رفت و رمزارز کامل‌تری جایگزین آن خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • ادوارد اسنودن(Edward Snowden)، افشاگر اسناد امنیت ملی آمریکا و کارمند سابق سازمان CIA که پیش زمینه‌ی جالبی در دنیای رمزارزها و بیت‌کوین(BTC) نیز دارد، اعلام کرد که تک ستاره‌ی بازار رمزارزی،بیت‌کوین سرانجام محو خواهد شد. اما استفاده از رمزارزها پایان نخواهد یافت.

 

اسنودن در مصاحبه‌ای با بن ویزنر(Ben Wizner)، مدیر انجمن آزادی‌های شهروندی آمریکا(ACLU) گفت او معتقد است که پشتیبانی از بیت‌کوین به عنوان یک ارز جهانی تنها به سوی رمزارزهای(Cryptocurrency) دیگر سوق خواهد یافت و از هم پاشیدگی در این بازار اتفاق نمی‌افتد.

چه چیزی به بیت‌کوین ارزش می‌بخشد؟

وی در پاسخ به سوال «آیا باور دارید که بیت‌کوین دارای ارزش ذاتی بلند مدت است؟»، بیت‌کوین را  با ارز فیات کاغذی(ارزی که توسط دولت‌های هر کشور منتشر می‌شود) مقایسه کرد و اظهار داشت که تنها تفاوت بین ارز فیات و رمزارزها، «اعتقاد مردم» بر آن است که ارزهای فیات توسط دولت‌ها پشتیبانی می‌شوند. به نظر آقای اسنودن در حالی که بیت‌کوین و دیگر رمزارزها به شدت از نظر بنیادی محدود هستند دو فاکتور موجب می‌گردد تا بیت‌کوین در آینده‌ی نزدیک همچنان ارزشمند باشد.

کمیاب بودن بیت‌کوین به دلیل محدودیت انتشار ۲۱ میلیون بیت‌کوین، اولین دلیلی است که اسنودن برشمرد. این محدودیت موجب ایجاد رقابت در میان ماینر‌ها برای به‌دست آوردن چند میلیون بیت‌کوین باقی مانده شده و به آن ارزش می‌بخشد. دومین و مهم‌ترین دلیل از نظر وی، این واقعیت است که بخش بزرگی از جمعیت بیت‌کوین را به عنوان یک ابزار مناسب برای معامله در نظر می‌گیرند. اعتقاد به چهارچوب رمزارزی به عنوان روشی برای انتقال جهانی پول در خارج از سیستم بانکی، موجب ادامه‌ی حیات بیت‌کوین خواهد شد.

روزانه حجم عظیمی از پول در سراسر جهان توسط رمزارزها به صورت الکترونیکی و بدون دخالت بانک‌ها جابجا می‌شود. روزی بیت‌کوین از بین خواهد رفت، اما تا زمانی که برخی از مردم می‌خواهند بدون نیاز به بانک‌ پول جابجا کنند، رمزارزها دارای ارزش خواهند بود. Edward Snowden

فواید بی‌شمار در کنار پیاده‌سازی ضعیف

اسنودن که از سال ۲۰۱۳ و پس از پناهندگی به روسیه در آنجا زندگی می‌کند، اعلام کرد که با وجود پیش‌بینی نابودی بیت‌کوین، به علت فرصت‌ها و فعالیت‌هایی که بیت‌کوین در سراسر جهان امکان پذیر ساخته است، همچنان طرفدار بیت‌کوین است. وی با مثال زدن خودش، گفت:

اجازه بدید بگویم، بانک آمریکا(Bank of America) به شخصی همانند من خدمات ارائه نمی‌کند. در سیستم مالی کنونی (بانک‌ها) قدرت و نفوذ زیادی به‌دست آوردند و می‌توانند از آن استفاده کنند. اگر شخصی در پاریس بخواهد به یک نوجوان در ونزوئلا برای توسعه‌ی وب‌سایتش پول پرداخت کند، توسط سیستم کنترل پولی متوقف می‌شود. رمزارزها این امکان را به ما می‌دهند، ممکن است به معنای واقعی تراکنش‌های بیت‌کوین ناشناس نباشد، اما این رمزارز را می‌توان اولین پول «آزاد» جهان خواند. Edward Snowden

با این حال، وی با بیان این‌که هیچ‌کدام از دو روش توزیع رمزارزها(POW و POS) کامل نبوده و باید روش جدیدی برای توزیع رمزارزها توسعه داده شود، از سیستم کنونی توزیع رمزارزها بر مبنای هش‌ریت انتقاد کرد. او به صراحت سیستم توزیع Proof of Work را یک فعالیت محیطی مخرب به نفع ثروتمندان و Proof of Stake را نوعی توزیع مستقیم ثروت به ثروتمندان با امید به حفظ پایداری سیستم، توصیف کرد.

آیا با سخنان اسنودن موافقید؟ فکر می‌کنید بیت‌کوین در آینده جای خود را به رمزارز قدرتمندتری خواهد داد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

منبع
CCN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا