اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

ماینینگ رمزارز برای تامین مالی کمپین‌های انتخاباتی ممکن شد

کمیسیون انتخابات فدرال ایالات متحده این فرایند را برای پشتیبانی مالی نامزدهای انتخاباتی توسط مردم مجاز اعلام کرد

نکات برگزیده مطلب

  • کمیسیون انتخابات فدرال ایالات متحده اخیرا پیش‌نویسی ارائه کرده است و طی آن به مردم اجازه داده تا از طریق ارائه‌ی قدرت محاسباتی رایانه‌های شخصی خود و انجام فرایند ماینینگ رمزارزها به کمپین‌های انتخاباتی مدنظرشان کمک‌های مالی اهدا کنند.

 

کمیسیون انتخابات فدرال ایالات متحده(FEC) اخیرا یک پیش‌نویس جدید منتشر کرده است که به مردم اجازه می‌دهد از فرایند ماینینگ رمزارزها به عنوان راهی برای پشتیبانی از نامزد مورد نظر خود استفاده کنند.

در پیش‌نویس مذکور که ۱۳ام نوامبر منتشر شده است، وکلای FEC به پیشنهادی که توسط OsiaNetwork LLC در ماه سپتامبر ارائه شده پاسخ داده‌اند، در آن زمان این کمپانی پرسیده بود که آیا افراد عادی قادر خواهد بود تا قدرت پردازشی رایانه‌های شخصی خود را به فرایند ماینینگ رمزارزها اختصاص دهند یا خیر؟

سرمایه‌های جمع‌آوری شده از این طریق برای حمایت از کمیته‌های سیاسی مورد نظر کاربران استفاده خواهد شد، هرچند که OsiaNetwork به دنبال این است که این فعالیت‌ها را به شکل یک حرکت داوطلبانه تعیین کند، موردی که FEC در حال حاضر به دنبال آن نیست.

براساس پیش‌نویس ارائه شده، FEC به این نتیجه رسیده است که در حالیکه پیشنهاد مذکور هم از نظر مبارزات انتخاباتی و هم مقررات آن‌ها «مجاز» محسوب می‌شود، اما این مورد با فعالیت‌های اینترنتی داوطلبان هماهنگ نمی‌شود و منجر به مشارکت هر دو طرف یعنی مردم و OsiaNetwork در کمیته‌های سیاسی شرکت کننده، خواهد شد.

به عبارتی دیگر، در حالی که OsiaNetwork می‌تواند یک استخر ماینینگ راه‌اندازی کند، هرگونه کمک‌ مالی انجام شده به کمیته‌های سیاسی به وسیله‌ی درآمد حاصل از ماینینگ، هم به عنوان کمک از طرف ماینر و هم استخر ماینینگ و استارت‌آپ مذکور محسوب می‌شود.

حکم ارائه شده گرچه اللحساب بوده است، اما برای این استارت‌آپ شامل مواردی مختلفی می‌باشد. در درخواست اولیه، OsiaNetwork اظهار داشته «که اصطلاح «سهم» شامل ارزش خدمات ارائه شده بدون پاداش توسط داوطلبان نمی‌شود».

همانطور که مشاوران توضیح می‌دهند، قوانین انتخابات فدرال ایالات متحده نیازمند یک عنصر ارتباطی برای مشارک‌های انجام شده از طریق اینترنت است که به عنوان یک «فعالیت اینترنتی» مناسب تعریف شود.

در ادامه گفته شده:

با صرف نظر از این واقعیت که رایانه‌ها و دسترسی اینترنتی در تعریف «تجهیزات و خدمات» طبقه‌بندی می‌شوند، از آنجایی که به علت فقدان عنصر ارتباطی فعالیت‌های افراد دخیل در استخر ماینینگ رمزارز OsiaNetwork تحت مقررات موجود به عنوان «فعالیت‌های اینترنتی» تعریف نشده‌اند، استفاده از رایانه‌ی شخصی آن‌ها و دسترسی اینترنتی برای مشارکت در استخر ماینینگ شامل معافیت از این مورد نمی‌شود. The U.S. Federal Election Commission

علاوه بر موارد گفته شده، به دلیل اینکه استخر ماینینگ مذکور از طریق OsiaNetwork فعالیت می‌کند، اگر یک کمیته‌ی سیاسی به شکل یک فروشنده‌ی شخص ثالث از دارایی‌های بدست آمده از طریق داوطلبان اقدام به جمع‌آوری سرمایه‌ کند، فعالیت‌های جمع‌آوری پول نیز مشابه آنچه گفته شد خواهند بود(یعنی شامل دخالت OsiaNetwork می‌شود).

در نظرات ارائه شده همچنین ذکر شده که هرگونه مشارکت مستقیم شرکت OsiaNetwork با کمپین‌های انتخاباتی که از طرف مردم نباشد، به عنوان یک همکاری دو جانبه با آن کمپین محسوب شده و طبق قوانین موجود با آن رفتار خواهد شد. همچنین کمیسیون FEC در تاریخ ۱۹ام دسامبر ۲۰۱۸ به طور قطعی در رابطه با این موضوع رای خواهد داد.

به نظر شما با وضعیت کنونی بازار رمزارزی کمک به کمپین‌های انتخاباتی به وسیله‌ی استخراج رمزارز بصرفه است؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Coindesk
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن