اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تکنولوژی بلاک‌چین به نظارت بر بازار مبادلات کمک خواهد کرد

کریستوفر جیانکارلو، رئیس کمسیون CFTC آمریکا به استفاده از بلاکچین در بازارهای مبادله توصیه کرد

نکات برگزیده مطلب
  • کریستوفر جیانکارلو رئیس کمیته‌ی مبادله‌ی آتی کالای ایالات متحده(CFTC) اخیرا اظهار داشته است که تکنولوژی دفاترکل توزیع شده(DLT) ممکن است بتواند به مقامات نظارتی کمک کند تا بازار‌های تجاری را به طور موثرتری تحت نظارت بگیرند.

 

کریستوفر جیانکارلو(Christopher Giancarlo) رئیس کمیته‌ی مبادله‌ی آتی کالای ایالات متحده(CFTC) اخیرا اظهار داشته که تکنولوژی دفاترکل توزیع شده(DLT) ممکن است بتواند به مقامات نظارتی کمک کند تا بازار‌های تجاری را به طور موثرتری تحت نظارت بگیرند.

CFTC

آقای جیانکارلو نظرات خودش در رابطه با فناوری بلاک‌چین را طی کنفرانس یک هفته‌ای فناوری‌های مالی در دانشگاه علوم حقوقی جورج تاون(Georgetown University) در روز ۷ام نوامبر با عنوان «میزان قانون‌گذاری: قانون‌گذاری موثر بازار در عصر دیجیتال» ارائه کرد.

دنیایی که بخش اعظمی از وظایت آن را ماشین‌ها انجام می‌دهند

آقای جیانکارلو که سابقا یک وکیل و مدیر اجرایی بوده است، در ادامه‌ی گفته‌های خود همچنین در رابطه با تاثیرات بالقوه‌ی سایر فناوری‌های نوآورانه از جمله داده‌های بزرگ، هوش مصنوعی(AI)، و تجزیه و تحلیل خودکار داده‌ها، بحث کرد.

آقای جیانکارلو با اشاره به تکامل بازار جهانی تجارت، خاطرنشان کرد که ما باید خودمان را برای «یک دنیا که در آن اغلب وظایف استاندارد توسط ماشین‌های اداره می‌شود»، آماده کنیم. وی در ادامه افزود که سیستم‌های مبتنی تکنولوژی دفاترکل توزیع شده نه تنها در ارتقاء خودکارسازی رویه‌های معمول کمک می‌کنند، بلکه در کاهش هزینه‌های عملیاتی پلت‌فرم‌های تجاری نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

وی به عنوان فارق‌التحصیل از دانشگاه علوم حقوقی جورج تاون توضیح داد که تراکنش‌های مبتنی بر بلاک‌چین می‌توانند در بهبود مواردی همچون قرارداد‌ها، شفاف‌سازی، پردازش و تطبیق‌های تجاری نقش بسزایی داشته باشند.

طبق گفته‌های آقای جیانکارلو، فناوری‌های پیشرفته‌ی محاسباتی همچون یادگیری ماشین و شبکه‌های بلاک‌چین پیشرفته در آینده به ویژه در بازار‌های جهانی کالا و مشتقات مالی، به شدت مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

سیاست‌های مرتبط به داده‌ها، تجزیه و تحلیل‌های خودکار

با توجه به مزایای بالقوه‌ی فناوری‌هایی در حال ظهور صنعت مالی، آقای جیانکارلوگفت که CFTC و دیگر مقامات نظارتی و قانونگذاری باید در مورد آخرین تحولات و توسعه‌ها، بخصوص مواردی که به هوش‌مصنوعی و تکنولوژی دفاترکل توزیع شده مربوط است، آگاهی کامل داشته باشند.

 وی همچنین پیشنهاد کرد که CFTC به توسعه‌ی مقررات مربوط به تجزیه و تحلیل اتوماتیک، جمع‌آوری داده‌ها و کاربرد‌های سیاسی مبتنی بر داده‌ها رسیدگی کند، مواردی که که در نهایت می‌توانند برای رسیدن به یک «نظارت واقعا کمی» به این آژانس کمک کنند.

با این حال، آقای جیانکارلو اشاره کرد که «تبدیل شدن به یک واحد نظارتی کمی به این معنا نیست که قضاوت‌های انسانی و هوش بازار را با چیز دیگری جایگزین می‌کنند، بلکه این مورد به معنای تقویت آن‌هاست».

قضاوت انسانی همچنان مورد نیاز است

کریستوفر جیانکارلو به عنوان رئیس CFTC اعلام کرد که:

استفاده‌ی مناسب از تکنیک‌ها و ابزار‌های خودکار به معنای آزادسازی کارکنان آژانس از وظایف تکراری و فعالیت‌های کم ارزش برای تمرکز بر روی فعالیت‌هایی با ارزش بالا است، فعالیت‌هایی که نیازمند قضاوت تخصصی و دامنه‌ی دانش آن‌هاست. این امر به معنای مرتب‌سازی کیفیت داد‌ه‌هاست که به طور موثر و شاید الگوریتمی تجزیه و تحلیل شده که طی آن قضاوت‌های انسانی می‌تواند مستقر شده و کشف و گسترش یابد. Christopher Giancarlo

 وی همچنین افزود که تکنولوژی دفاترکل توزیع شده و هوش‌مصنوعی به طور بالقوه توانایی این را دارند که به مواردی مثل تجزیه و تحلیل داده‌ها، موارد استفاده‌ی دنیای واقعی و تعیین اینکه آیا برخی سیاست‌های قانونگذاری می‌توانند موثر باشند یا خیر(در صورت اجرایی شدن) کمک کنند. این امر می‌تواند بسیار بهتر از سیستم‌های فعلی باشد که «بر قوانین راکد و مقرراتی که بدون آگاهی از نتایج یا نتایجی که در بازار به وجود می‌آورند، متکی هستند». آقای جیانکارلو در ادامه افزود:

ما همچنین می‌توانیم روز‌هایی را تصور کنیم که در آن دستورالعمل‌های دیجیتالی شده‌اند، اقدامات انطباقی به شکل روز افزونی خودکار شده‌اند و یا از طریق قرارداد‌های هوشمند در فعالیت‌های کاری ادغام شده‌اند، و گزارشات مربوط به مقررات نیز به وسیله‌ی شبکه‌های دفاترکل توزیع شده به صورت راضی کننده‌ای خواهند بود. Christopher Giancarlo

نظر شما در رابطه با گفته‌های آقای کریستوفر جیانکارلو چیست؟ آیا می‌تواند از دفاترکل توزیع شده در موارد ذکر شده استفاده نمود؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
Cryptoglobe

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا