اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مدیرعامل Overstock: سیستم مالی مدرن یک طرح هرمی است

وی معتقد است که سیستم مالی کنونی در سال‌های آینده سقوط کرده و رمزارزها جایگزین آن خواهند شد

نکات برگزیده مطلب

  • پاتریک بیرن مدیرعامل یکی از بزرگ‌ترین خرده‌فروشی‌های جهان با نام Overstock، اخیرا در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود با یکی از خبرگزاری‌های فعال در یوتیوب اعلام نموده که سیستم اقتصاد مدرن، یک طرح هرمی و پونزی بسیار بزرگ است.

پاتریک بیرن(Patrick Byrne) مدیرعامل کمپانی Overstock یکی از طرفداران صنعت رمزارزی است. وی معتقد است که سیستم مالی مدرن «یک اقتصاد کینزی و یا یک طرح هرمی بسیار بزرگ‌ است» که در سال‌های آینده سقوط خواهد کرد و در نهایت باعث پذیرش عمومی رمزارزها می‌شود.

آقای بیرن در جدیدترین مصاحله‌ی خود اظهار داشت در کشور‌هایی مثل ونزوئلا که هم اکنون پذیرش رمزارزها رشد زیادی کرده است، باید به همه نشان داد که چیزی در حال توسعه است. وی در ادامه افزود:

مردم آنجا که سقوط کرده‌اند باز خواهند گشت، مثل مردم ونزوئلا، قبرس یا سوریه، موردی همانند آن؛ وقتی مردم ورود پیدا می‌کنند، آن وقت  است که سیستم مالی آن‌ها سقوط می‌کند. بنابر این بله، با توجه به این گفته‌ها من فکر می‌کند که اقتصاد مدرن یک طرح کینزی و یک طرح هرمی و پونزی بسیار بزرگ و جادویی است، من انتظار دارم روزی برسد که مردم به سمت صنعت رمزارزی روی برگردانند. در حال حاضر، اینکه رمزارز برگزیده بیت‌کوین است و یا اینکه بیت‌کوین توانسته مشکل سرعت خودش را حل کند، و یا اینکه یک رمزارز دیگری برای این کار انتخاب خواهد شد را تنها زمان مشخص خواهد کرد. Patrick Byrne

آقای بیرن در رابطه با قانون‌گذاری دولتی رمزارزها نیز صحبت کرد و بر فرایند‌های شناخت مشتری(KYC) و نیاز‌ی فعالیت‌ ضد پولشویی(AML) نیز تاکید ویژه‌های داشت، وی همچنین معتقد است که این موارد می‌توانند از دسترسی و استفاده‌ی خلافکاران از این رمزارزها جلوگیری کند.

آقای بیرن همچنین گفت که تهدیداتی علیه آمریکا وجود دارد. وی در رابطه با تهدیدات ناشی از دارایی‌های در حال ظهور بسیار نگران است؛ به همین دلیل است که او از KYC و فعالیت‌های مبارزه با پولشویی به شدت حمایت می‌کند و هیچ انتقادی از آن‌ها ندارد.

خبرگزاری Crypto Vibes در رابطه با آقای بیرن نوشت:

او تنها کسی نیست که می‌گوید سیستم مالی مدرن یک طرح هرمی بسیار بزرگ است. در حال حاضر افراد دیگری نیز هستند که نگرانی‌های مشابهی در گذشته داشته‌اند. به عنوان مثال پلت‌فرم Bitconnect را در نظر بگیرید که پس از اتهام به اجرای طرح‌های پونزی و هرمی، در اوایل سال جاری اعلام کرد که مجبور به پایان پروژه شده است. بنابراین، مقایسه‌ی صنعت رمزارزی با طرح‌های هرمی توسط آقای بیرن چیز جدیدی نیست. Crypto Vibes

لازم به ذکر است که کمپانی Overstock یکی از اولین و بزرگ‌ترین خرده‌فروشی‌هایی بود که در سال ۲۰۱۴ پذیرش رمزارز بیت‌کوین را آغاز نمود.

نظر شما در رابطه با گفته‌های آقای بیرن چیست؟ آیا سیستم مالی کنونی سقوط خواهد کرد و رمزارزها جایگزین آن‌ها خواهند شد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Zerohedge
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن