اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

همکاری Nasdaq و Microsoft برای اجرای یک سیستم بلاک‌چینی

این همکاری جهت ادغام و استفاده از بلاک‌چین Azure مایکروسافت در چهارچوب مالی بورس Nasdaq صورت گرفته است

نکات برگزیده مطلب

  • با توجه به محتوای پست اینترنتی جدیدی که در وبلایک Azure مایکروسافت منتشر شده است، این کمپانی به تازگی با Nadaq همکاری کرده تا با ادغام چهارچوب مالی Nasdaq و بلاک‌چین Azure مایکروسافت، یک سیستم بلاک‌چینی مالی ایجاد کنند.

بلاک‌چین یک مزیت رقابتی

آقای مگنوس هاگلیند(Magnus Haglind) معاون ارشد و ریاست بخش مدیریت محصول در کسب و کار فناوری بازار Nasdaq(بورس اوراق بهادار ایالات متحده) اخیرا خاطر نشان کرد با توجه به تکنولوژی‌های در حال ظهور، صنعت بازار سرمایه اکنون نسبت به گذشته به طور قابل ملاحظه‌ای سریع‌تر در حال تکامل است. آقای هاگلیند که به عنوان یک شخص کلیدی در بازار شناخته می‌شود، توضیح داد که چگونه فناوری‌های جدیدی همچون بلاک‌چین نه تنها فرایند‌های موجود را بهبود می‌بخشند، بلکه می‌تواند به عنوان یک مزیت رقابلی برای این کمپانی مورد استفاده قرار بگیرد.

طبق مطالب منتشر شده در وبلاگ Azure مایکروسافت، بلاک‌چین Azure به Nasdaq کمک خواهد کرد تا از همکاری تمام فناوری‌های مختلف Nasdaq در سیستم‌های زیرساختی یکپارچه آن برای بهبود تجربه‌ی کلی مشتریان، اطمینان حاصل شود. به عنوان مثال، تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند در ساخت و ایجاد یک سیستم ارتباطی مناسب بین هسته‌ی چهارچوب اصلی Nasdaq، میان‌افزارها و تکنولوژی‌های مرتبط با مشتری، کمک‌های شایانی ارائه دهد.

طی این پست که روز ۳۰ام اکتبر ۲۰۱۸ منتشر شده است، سیستم بلاکچینی مذکور برای تجار، صرافی‌ها و استفاده‌ی مناسب‌تر از چهارچوب مالی Nasdaq برای برقراری ارتباط و همکاری بهتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تحویل پرداخت‌ها و توافق تراکنش‌ها

در حالی که تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند بسیاری از فرایند‌های موجود در سیستم Nasdaq را بهبود بخشد، آن‌ها تکنولوژی بلاک‌چین را به چشم یک فرصت ضروری برای رسیدگی به تحویل پرداخت‌ها و حل و فصل تراکنش‌ها می‌بینند، خصوصا زمانی که تراکنش‌ها بر روی چندین بلاک‌چین قرار گرفته باشند و هر کدام نیازمند یک روش متفاوت برای انجام پرداخت باشند.

تام فی(Tom Fay) معاون ارشد در بخش سرمایه‌گذاری‌های معماری در Nasdaq، در رابطه با این مورد گفته است که:

با در نظر گرفتن اینکه در صنایع مختلف از چندین بلاک‌چین متفاوت استفاده می‌شود، ما معتقدیم که ترکیب و ادغام چهارچوب مالی Nasdaq و تکنولوژی بلاک‌چین کمپانی Microsoft می‌تواند برخی از پیچیدگی‌های موجود در پروژه‌های این حوزه‌ی کاری را برطرف و حذف نماید. Tom Fay

طبق گزارشاتی که منتشر شده است به نظر می‌رسد که چهارچوب مالی Nasdaq علاوه‌بر موارد فوق، برای مشتریان یک استراتژی چند دفتری (شامل چند دفترکل یا multi-ledger) ارائه می‌کند. مصرف‌کنندگان می‌توانند تحت یک رابط استاندارد، از بلاک‌چین‌ها مختلف استفاده کنند. یک استراتژی چند دفتری و یک سیستم امن و متقابل، اکوسیستم بسیار پیچیده‌ای در بلاک‌چین ایجاد می‌کند، اکوسیستمی که می‌تواند از اجرای امن‌تر، مطمئن‌تر و مقیاس‌پذیرتر قرارداد‌‌ها و تراکنش‌ها اطمینان حاصل کند.

Nasdaq همچنان امیدوار و دلگرم است که این رویکرد بتواند میزان فراگیری و استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین را در جهان تقویت کند و به مشتریان آن‌ها نیز کمک کند تا بهترین گزینه‌ را برای موقعیت فعلی خود انتخاب کنند.

نظر شما در رابطه با همکاری Nasdaq و کمپانی مایکروسافت چیست؟ این سیستم بلاک‌چین جدید چه موارد مصرفی خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
BTCmanager
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن