اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

صرافی Kraken: رمزارز Bitcoin SV خطرناک و پر ریسک است

این صرافی با انتشار بیانیه‌ای رمزارز BSV را خطرناک و پر ریسک توصیف کرده و از لیست کردن آن خودداری نموده است

نکات برگزیده مطلب
  • پس از گذشت یک هفته از هاردفورک بیت‌کوین کش، صرافی رمزارزی Kraken اعلام نموده که رمزارز جدید BSV خطرناک است و نتوانسته الزامات مورد نیاز برای لیست شدن به عنوان رمزارز قابل مبادله را ارائه نماید. این صرافی در ادامه لیستی از مخاطرات مربوط به این رمزارز را ارائه کرده است.

 

حالا که کم‌کم گرد و غبار مربوط به هارد‌فورک هفته‌ی گذشته‌ی بیت‌کوین کش(BCH) در حال فروکش کردن است، صرافی‌های رمزارزی با این پرسش روبرو شده‌اند که کدام نسخه‌ی جدید نماد «BCH» را یدک خواهد کشید، و چه میزان و تحت چه شرایطی می‌توانند از بلاک‌چین‌ جدید پشتیبانی کنند.

صرافی رمزارزی آمریکایی Kraken نیز همانند دیگر پلت‌فرم‌های مبادله‌ کننده‌ی بیت‌کوین کش، رمزارز جدید Bitcoin ABC را به عنوان بیت‌کوین کش جدید در میان رمزارزهای قابل مبادله‌ی خود لیست کرده‌اند و رمزارز Bitcoin SV(با نماد BSV) را به صورت جداگانه در لیست خود اضافه نموده‌اند. Bitcoin SV توسط کریگ رایت(Craig Wright) و کالوین آیره(Calvin Ayre) از طریق دو کمپانی تحت مدیریت آن‌ها یعنی nChain و CoinGeek راه‌اندازی شده است.

با این حال، صرافی رمزارزی Kraken یک بیانیه‌ی طولانی را اخیرا منتشر نموده و توضیح داده است که رمزارز BSV به شدت «ریسک بالایی دارد» و الزمات مورد نیاز برای لیست شدن در این صرافی را برآورده نمی‌کند.

در این بیانیه‌ نوشته شده است:

هشدار: رمزارز Bitcoin SV با الزمات لیست شدن در صرافی Kraken هماهنگی ندارد. این رمزارز باید به دید یک سرمایه‌گذاری بسیار پر ریسک و خطرناک دیده شود. موارد زیادی در رابطه با این رمزارز وجود دارد که کاربران و تجار باید از آن آگاه باشند. Kraken

این بیانیه قبل از ارائه‌ی لیستی از مخاطرات احتمالی برای کاربران و دلایل خطرناک بودن این رمزارز، ارائه شده است.

لیست ارائه شده توسط این صرافی عبارت است از:

  • هیچ کیف‌پول رمزارزی شناخته‌ شده‌ای از آن حمایت نمی‌کند(مراقب باشید!).
  • هیچ کاوشگر بلاکی(block explorers) از آن حمایت نمی‌کند.
  • ظاهرا ماینر‌ها در پشتیبانی و ضرر آن شرکت دارند.
  • نمایندگان آن به صورت آشکار دیگر زنجیره‌ها را تهدید می‌کنند.
  • بقاء این زنجیره ممکن از متقابلا نسبت به دیگر زنجیره‌ها انحصاری باشد.
  • به دلیل محدودیت پشتیبانی کیف‌پول‌های رمزارزی، ذخایر به طور موقت محدود شده است.
  • برخی سرمایه‌ داران بزرگ اظهار کرده‌اند که سریعا داریی خود را خواهند فروخت.
  • صرافی Kraken تنها بخش‌های کوچکی از کد‌های آن را بررسی کرده‌اند.

با این وجود، صرافی رمزارزی Kraken که مقر آن در سانفرانسیسکو واقع شده است، در ادامه اشاره کرد که حامیان BSV اخیرا تهدید کرده‌اند که به افرادی که نگهدارنده‌ی رمزارز BSV هستند یا از زنجیره‌ی جدید دیگر حمایت می‌کنند، حمله خواهند کرد. اگر چنین موردی رخ دهد، همانطور که قبلا هشدار داده شده، صرافی‌ها مجبورند تا خسارات وارد شده را در میان تمام دارندگان BSV تقسیم کنند، این مورد از آنجایی قابل توجه است که در حال حاضر کاربران نمی‌توانند رمزارزهای BSV را برداشت کرده و به یک کیف‌پول تحت کنترل خود واریز کنند.

این صرافی در بیانیه‌ی خود اعلام نموده:

تلفان از دست رفتن دارایی‌ها ناشی از حملات nChain یا افراد وابسته به آن در میان تمام دارندگان رمزارز BSV در صرافی Kraken تقسیم خواهد شد. با توجه به وضعیت ناپایدار شبکه و تهدیدات اعلام شده، صرافی Kraken نظارت کامل بر BSV را تضمین نمی‌کند. Kraken

در زمان نگارش این مقاله، رمزارز بیت‌کوین کش(چه در حالت BCH یا نماد دیگری همچون BCHABD) با قیمت ۱۶۵ درصدی نسبت به BSV مبادله می‌شود، این درحالیست که BSV حجم مبادله‌ی بیشتری در بازار دارد.

نظر شما در رابطه با این بیانیه چیست؟ آیا شما در BSV سرمایه‌گذاری کرده‌اید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذراید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
CCN

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا