اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

Bit.ly اندرئاس آنتونوپولوس را سانسور کرد!

بیش از ۲۰۰ لینک از جدیدترین کتاب اندرئاس آنتونوپولوس، مدرس صنعت بلاکچین توسط Bit.ly مسدود شد

نکات برگزیده مطلب
  • به نظر می‌رسد که اخیرا تمامی لینک‌های مربوط به آقای اندرئاس آنتونوپولوس توسط سرویس کوتاه کننده‌ی لینک Bitly مسدود شده‌اند و هنوز هیچ بیانیه و پاسخی برای این موضوع ارائه نشده است.

 

طی روز‌های گذشته کاربران رسانه‌های اجتماعی انتقاد کرده‌اند که سرویس کوتاه کننده‌ی لینک‌های اینترنتی Bit.ly(یا Bitly) از روز ۳ام نوامبر تمامی لینک‌های مربوط به کتاب آقای اندرئاس آنتونوپولوس(Andreas Antonopoulos) را مسدود کرده است.

آقای آنتونوپولوس که نویسنده‌ی چندین کتاب مطرح در زمینه‌های مختلف صنعت رمزارزی از جمله‌ آموزش‌های مربوط به بیت‌کوین است، با انتشار یک پست توییتری در رابطه با این مسدود‌سازی لینک‌ها، سرویس Bitly را به سخره گرفت. گفته می‌شود که بیش از ۲۰۰ لینک در کتاب «Mastering Ethereum» وجود دارد، این کتاب طی هفته‌های آینده قرار است منتشر شود و همه‌ی لینک‌های درون آن مسدود شده‌اند.

آقای آنتونوپولوس در پست توییتری خود عنوان کرد:

چرا لینک‌های مرتبط با صنعت رمزارزی من را که از سرویس http://bit.ly استفاده کرده‌اند را مسدود می‌کنید؟ من قصد دارم کتاب چهارم خودم را منتشر کنم و در آن کتاب بیش از ۲۰۰ لینک از این وب‌سایت وجود دارد. اگر می‌خواهید لینک‌ها را مسدود کنید، من باید این ۲۰۰ مورد را حذف کرده و از سرویس‌های رقیب شما استفاده کنم. Andreas Antonopoulos

به نظر می‌رسد که Bitly هنوز در رابطه با این موضوع هیچ پاسخ رسمی ارائه نکرده است، این درحالیست که کاربران سریعا برای پشتیبانی از آقای آنتونوپولوس حاضر شدند و خواستار پیدا کردن جایگزینی برای سرویس‌های کوتاه کننده‌ی لینک «متمرکز» شده‌اند.

در پاسخ به پست توییتری آقای آنتونوپولوس، یک کاربر سنگاپوری توییتر که بیشتر بخاطر حضور در انجمن‌های پرسش و پاسخ مرتبط با مالکیت بیت‌کوین حضور دارد، از آقای آنتونوپولوس انتقاد کرد و گفت:

به Bitly و یا هر سرویس‌ کوتاه کننده‌ی لینک دیگری اعتماد نکنید، تمامی آن‌ها یک نقطه از شکست هستند. اگه کلید خصوصی نداشته باشید پس بیت‌کوین مورد نظر به شما تعلق ندارد؟ پس از کوتاه کننده‌ی لینک هم متعلق به شما نیست، کنترلی روی لینک‌ها ندارید. Twitter User

هفته‌ی گذشته کتاب مشهور آقای آنتونوپولوس با نام « Mastering Bitcoin » پس از اینکه به صورت غیرمنتظره در تلوزیون دولتی چین نمایش داده شد، باعث ایجاد مشاجره و بحث‌های زیادی شد زیرا در نسخه‌ی ماندارین(Mandarin) این کتاب و در بخش عنوان، هیچ رفرنس و ارجاعی به بیت‌کوین وجود ندارد.

نظر شما در رابطه با مسدودسازی این لینک‌ها چیست؟ چه راه‌حل‌های غیرمتمرکزی برای چلوگیری از این مشکلات وجود دارد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
Cointelegraph

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا